Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze herPlayHit.cz - herní magazín ze světa her

PlayHit.czKde si zahrát hry zdarma?

V současné době se stále více prosazuje free-to-play herní model, který umožňuje hrát i kvalitní hry bezplatně. Obdobně existují také jednodušší online hry, které mají svůj příjem založen na zobrazování reklam. Díky těmto přístupům může hrát legálně a bezplat…

Očekávané PC hry

High on Life PC Prosinec
Meet Your Maker PC Prosinec
Forza Motorsport PC Leden
Fuga: Melodies of... PC Leden
Kona II: Brume PC Leden

Adventury | Akční | Akční adventury | Bojovky | Letadla | Logika | RPG | Simulátor | Sport | Strategie | FPS | Závod

Seznam počítačívých her zahrnuje také speciální často kvalitní bezplatné hry pro více hráčů - MMORPG | MMORTS | MMOFPS

Poslední přidané komentáře k PC hrám

StarCraft - 4.11.2022 (komentoval H34D)
Jen málokteré studio se mohlo chlubit tak silnou trojicí her, jakou měl na svědomí právě Blizzard, kluci prostě na co šáhli, to proměnili ve zlato... Teprve ve Starcraftu nabral výběr rasy ten opravdový smysl, grunt už totiž nebyl jen chrochtající footman, ale hra nabízela tři opravdu unikátní, propracované a odlišné rasy. Vzhledem k tomu je až neuvěřitelné, jak si i přes svou variabilitu uchovala hra výbornou vyváženost sil. Singleplayer byl velmi dobrý, Blizzard si pohrál s působivými videjky a zaobalil kampaň do slušného příběhu.

To pravé, ořechové však přichází až v multiplayeru. Hra je neuvěřitelně rychlá, akční a intenzivní, jednotky se pohybují rychle a ještě rychle umírají. Mlátit se můžete už od třetí minuty a nejlepší je, že ani po jedné prohrané bitvě není válka ještě zdaleka rozhodnuta, ta hra vám prostě nedá vydechnout... To však klade vysoké nároky na ovládání hráče, tedy rychlost našich prstíků, ve hře se běžně dosahuje 200-300 APM (action per minute = klik myší, zmáčknutí klávesy apod.) a tak není divu, že Starcraft je modlou všech progamerů. Stále i po 10 letech existují profesionální hráči vydělávající touto hrou desítky tisíc dolarů ročně, jejichž zápasy sledují tisíce lidí. Dokonce jméno SlayerS'Boxer je mezi mladými v Jižní Korei asi tak stejně známé jako v Evropě Jaromír Jágr... Ovšem samozřejmě nemusíte být zrovna hardcorový hráč, abyste si Starcraft dokázali užít, i poklidnější partička s kamarádem je dle mě pořád zábavnější než drtivá většina jiných RTS, včetně všech C&C :)

StarCraft: Brood War - 4.11.2022 (komentoval H34D)
Snad nebude příliš mimo mísu když řeknu, že v roce 1998 se Brood War mohl klidně nazývat nejlepším datadiskem ever made. Myslím, že je to trefné, protože do té doby se snad žádné hře nedostalo tak geniálního rozšíření, jako právě Starcraftu. Singleplayerová kampaň poskytovala ještě silnější zážitek než původní hra a myslím že hlavní zásluhu na tom měl onen vzestup zla, hra konečně neměla klasický happy end, jak jsme na něj byli zvyklí.

Největším přínosem Brood Waru byl však opět multiplayer. Hra možná nepřidala v teoreticých počtech tolik nových jednotek, či upgradů, ale v praxi zavedla spoustu nových možností, strategií a už tak zběsile rychlou hru ještě zrychlila a požitek z ní zintenzivnila. Každá rasa je nyní schopna unikátního rushe, rychlého techu na letectvo, výsadku, či rychlé produkce neviditelných jednotek, proti kterým je třeba se zavčasu bránit. Člověk v každé multiplayerové hře bojuje neúprosně rychlou, epickou, vesmírnou válku ve které se musí starat o spoustu věcí, bojovat na více frontách a hlavně nezaspat dobu a vymýšlet na nepřítele neustále nová překvapení. Brood War zkrátka udělal ze Starcraftu hardcorovou strategii ze všech nejhardcorovější, jejíž hraní je pro korejce snad ještě oblíbenější činností než sex.

Poslední diskuze u her

Enlisted - 11.12.2021 (komentoval TradeCZ)
Jinak nevíte o nějaké české online komunitě k této hře?

Enlisted - 11.12.2021 (komentoval TradeCZ)
Co říkáte na tuhle novou MMO FPS z druhé světové? Za mne Enlisted pěkný počin...

Akční Adventury Akční adventury Logické hry RPG Simulátory Sportovní hry Strategie Střílečky Závody

Zde jsou uvedeny žebříčky nejlepších počítačových her tříděných dle herních kategorií, který tvoří uživatelé CDH.cz.

PC hry v České databázi her jsou přehledně řazeny dle hodnocení nebo roku vydání počítačové hry. Počítačové hry zahrnují hry na veškeré stolní počítače od nejstarších (Amiga, 386, 486,...) přes počítačové herní automaty až po nejnovější (hry pro Windows, Linux a jiné OS vyjma MacOS).Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Nejnovější obrázky

Line of Sight
Line of Sight
Divinity: Original Sin II
Divinity: Original Sin II
Divinity: Original Sin II

Anketa

Plánujete pořízení nové konzole?

Ano, PlayStation 5

19 %

Ano, Xbox Series X

12 %

Ano, Nintendo Switch

8 %

Ne, vystačím si s PC

38 %

Ne, hraji na mobilu

22 %

Celkem hlasů: 972


Hra Warthunder zdarma