Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Mafia III

Mafia III

Mafie 3
Vývojáři Hangar 13
Vydavatel2K Games
Distributor v ČRCenega Czech
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
Herní sérieMafia
OdkazyOficiální stránky
ŽánrAkční, adventura
MultiplayerNe
ČeštinaCZ Oficiální text v češtině
Datum vydání7. 10. 2016
Prodaných kusůpřes 779 823 na Steam
Doba hraníprůměrně 27,2h (nejčastěji 14,9h)
Hodnocení hry (11):
58%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 ratingXzone

Popis PC hry Mafia III
Legendární Mafia je zpět. Nové období, nové město a hlavně nový hrdina Lincoln Clay, který nejde pro ránu daleko. Je rok 1968 a pravidla se mění. Po letech ve Vietnamu Lincoln Clay poznal jedinou pravdu: Rodina není to, kam se narodíš, ale to, pro koho umíráš. NOVÝ ŽIVOT NENÍ JEN TAK Zpátky doma, v New Orleans, se Lincoln snaží začít nový život, ale staré časy Vás vždycky doženou a stáhnou zpět. Bude to chtít více než jen pár přátel, aby jste v tomhle světě přežili a vydobyli své místo... BEZ BOJE TO NEPŮJDE Intenzivní přestřelky, brutální bitky, adrenalinové honičky a další eskapády budou Vaším denním chlebem. Budete potřebovat správné partnery, budete konat těžká rozhodnutí a Vaše ruce rozhodně nezůstanou čisté. Jen tak se však dostanete do čela městského podsvětí. Je čas udělat si rodinu. (Přidal: jin.jim)

Pridat.eu Sdílet
Fanstránka série her Mafia

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

necisty - 5.11.2016  (Hodnocení: 65 %)
Recenze bohužel nelhaly. Technologicky je to nabušené a má to nadprůměrný děj,ale lehká zabugovanost a hlavně zbytečné natahování vedlejšími úkoly alá GTA (tahle se herní doba opravdu nenatahuje) to sráží. Dohrál jsem to jen s úctou k jedničce, s kterou to má pramálo společného a i tak to asi dost nadhodnocuji.

Hanyse.k - 15.3.2018  (Hodnocení: 65 %)
Mafia 3 vyšla v roce 2016 a já ji dohrál až teď (14.3.2018). Nemůžu říct, že by Mafia 3 byla úplně špatná hra, ale už to není stará dobrá Mafia. Příběh Mafie 3 je víceméně je jen o pomstě hlavního hrdiny Lincolna Claye. Hlavní mise jsou po čase stereotypní a přestanou bavit, musel jsem si dát od hry pauzu. Vedlejší mise jsou různé, některé jsou lepší, některé horší. Grafika se mě osobně moc nelíbila, na můj vkus je dost "temná". Hře bych dále vytknul stupidní AI, bugy, špatnou optimalizaci. Na druhou stranu jsem se u hry ale i bavil, jízda v autech, jejich tuning, množství zbraní, likvidace nepřátel. Soundtrack je výborný. Mohl bych toho napsat ještě dost, ale za mě prostě 65%

jin.jim - 18.1.2018  (Hodnocení: 70 %)
Od třetí Mafie jsem nečekal mnoho, a už vůbec jsem nečekal, že by se jednalo o právoplatného nástupce první české a druhé poločeské Mafie. Proto jsem k ní přistupoval spíše jako k nové značce, která sice vlastní jméno Mafia a odkazuje i k druhému dílu nejen skrze Vita, ale jinak je kompletně odlišná.
Ze všeho nejdřív zmíním, že spíš než Mafii mi tento díl připomněl The Godfather, jenž se dočkal pouhých dvou dílů a tak by sedla i ta číslice.
První, co si vezmu na paškál, je grafika. Ta nestojí za moc a oproti mnohem větší konkurenci v podobě GTA je hodně slabá. Ne, že by byla vysloveně ošklivá, ale působí to, jako by práce na ní skončily někde na půli cesty. Tomu dopomáhá i hodně špatné osvětlení, místy různé vtipné i nevtipné bugy, nevysvětlitelné propady FPS a ve hrách poměrně neobvyklá postava - Lincolnova bunda. Musím říct, že jsem ještě nikdy neviděl oblečení žijící si svým vlastním životem.
Další kolonkou jsou zvuky, ty jsou víceméně podařené a totéž platí i pro hudbu. Jen by jí mohlo být více, stejně tak rádiostanic, které jsou pouze tři a už v půli hry zjistíte, že Vám hraje víceméně to samé stále dokola.
Dabing je podařený, jen mě v soudobých hrách hrozně vadí, když nabouráte při dialogu a postava začne celou větu opakovat dokola. Proč? To samé platí pro stále se opakující hlášky při bourání, ale i třeba při vzdálení se jen na pár metrů.
Když už jsem zmínil tu jízdu, je na výběr několik typů ovládání, které nakonec není tak hrozné, jak to vypadalo z gameplay videí, vozidel je dostatek, ale hádám, že každý si vybere svoje nejoblíbenější, kterým bude jezdit nejčastěji. K tomu se vážou nově přidané služby - vyzvednutí peněz (jinak o část z nich během smrti přijdete) a úplatků, příjezd pojízdného obchodu ve formě dodávky a právě již zmíněná služba dovezení vybraného vozidla. To vše je zdarma a kdykoli k dispozici. A to rozhodně potěší!
Vedle těchto služeb jsou zde ještě vedlejší "protislužby" (nejsou zdarma, ale za službičky) jako zavolání si pomoci nebo krytí ostřelovačkou apod.
Zbraňový arsenál je bohatý a je z čeho vybírat. Pistole, samopaly, brokovnice, speciální zbraně, granáty, molotovy apod. Jen ruční zbraně (např. baseballka) zde chybí a tak si musíte vystačit pouze s pěstmi. Souboje jsou vydařené a to samé platí o přestřelkách, které jsem si hodně užíval.
Přejdu k misím, hlavní mise jsou fajn do doby, než zjistíte, že je to vlastně furt to samé dokola. Máte tři parťáky, mezi které je třeba rozdělovat získané čtvrtě, abyste získali různé výhody. Pro získání čtvrtí je vždy třeba splnit několik úkolů (zabij, znič, vystraš, vyslechni, ukradni), které se opakují, abyste vylakáli majitele vždy dvou podniků v dané čtvrti. Po jejich likvidaci či rekrutování vylákáte "bosse" čtvrti a tedy člena klanu Marcanových, proti kterým bojujete a jímž se chce Lincoln pomstít. Co je na těchto misích dobré, tak je to, že si lze většinou vybrat, zda na ně půjdete stealth či rambo stylem.
Právě možnost výběru, zda jedince zlikvidovat či najmout (lze pouze v případě využití štěnic), je zajímavá, ale vzhledem k tomu, že Vám jejich přežití vždy přidá do kšeftu peníze, které byste jinak museli získávat extrémně nudnými misemi (dovez zásilku něčeho odněkud - a to se ta místa ještě opakují, jen místo dovozu je jiné). Ale ani těm se nevyhnete, pokud stojíte o plné výdělky. Z těch jde samozřejmě něco do kapsy i Vám a pramení z nich množství získaných výhod.
Příběh třetí Mafie je jednoznačně nejslabší, slibný rozjezd (ač je Lincolnovo přežití dost nelogické) je vystřídán příběhem, ve kterém se na poslední chvíli objevují postavy, které zabijete. A to ve Vás nic nezanechá. Sem tam dojde ke zvratu, ať už čekanému či nečekanému, ale nic, co by ve Vás vysloveně zůstalo delší dobu. Snad jen kromě Lincolnových metod "trestání" všech, kdo se podíleli na likvidaci Lincolnovy "rodiny". Naopak musím ocenit způsob vyprávění příběhu, který se moc často neobjevuje, jen je škoda, že je Vám často vyspoilerováno to, co se teprve stane.
Právě nevyužitý potenciál postav sráží příběh o několik stupňů dolů a ještě k tomu je Vám závěr příběhu jasný už od začátku. Ale pozor! Na konci se objevuje možnost výběru z několika možností.
Město je docela dobře navržené, zpracované poměrně slušně, ale taky nic, co by vysloveně oslnilo. Podívejte se na GTA: San Andreas, kde člověk znal pomalu každý kout mapy, protože Vás to "nutilo" prozkoumávat. Tady sice jsou sběratelské předměty, ale tím prozkoumávání města končí.
Nakonec ještě ocením zpracování rasistické tematiky, která by mohla být propracovaná sice ještě více, ale je zpracovaná natolik dostatečně, aby vedla člověka k zamyšlení. Celkově zasazení do této doby se ukázalo být dobrým nápadem.

SHRNUTÍ: Třetí Mafia, kterou bych raději nazval třetím Godfatherem, není špatná hra, jen má s naší českou Mafií pramálo společného. Grafika je průměrná, osvětlení hrozné, objevují se bugy, propadající FPS, ale třeba taková Lincolnova samožijící bunda je hodně vtipná.
Po zvukové stránce je vše v naprostém pořádku, jen by mohlo být více písniček v rádiích.
Příběhová stránka je nadprůměrná, ale sráží ji nedostatečně propracované a zničehonic se objevující postavy, které vmžiku odkráglujete, nebo taky ne.
Hra je zbytečně natahována skrze stále repetentní mise, kde musíte vylákat majitele dvou podniků, o ty se postarat a pak teprve jít po krku někomu z klanu Marcanových, aby se děj posunul. O vedlejších misích raději ani nemluvě, krom těch od samotné trojice parťáků stojí většina z nich za starou bačkoru.
Zbraní je dostatek, jen chybí ty ruční, souboje jsou zábavné a hlavně přestřelky jsou povedené. UI by potřebovala ještě trochu vylepšit, ale není to nic hrozného.
Ve výsledku je třetí Mafia hrou nadprůměrnou, jen k ní nesmíte přistupovat jako k dalšímu dílu Mafie, nesmíte ji porovnávat s mnohem nákladnějším a propracovanějším GTÁčkem a hlavně od ní nesmíte očekávat kdovíjakou revoluci.

Screen ze hry Mafia III

Screen ze hry Mafia III

Screen ze hry Mafia III

Další obrázky hry Mafia III

Video z hraní

Další videa hry Mafia IIIHODNOCENÍ HRY Mafia III PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Mafia-III-41735/" title="Hodnocení hry Mafia III"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Mafia+III&amp;platforma=pc" alt="Mafia III" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Creaks
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

16 %

Preferuji PC

46 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

18 %

Celkem hlasů: 8594


Hra Warthunder zdarma