Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her

Česká databáze her S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl (PC hra)


S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Vývojáři GSC GameWorld
VydavatelTHQ
Distributor v ČRTHQ
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
Herní sérieStalker
OdkazyOficiální stránky
ŽánrStřílečky
MultiplayerSíť
ČeštinaCZ Oficiální dabing v češtině
Datum vydáníBřezen, 2007
Prodaných kusůpřes 1 257 506 na Steam
Doba hraníprůměrně 12,1h (nejčastěji 2,9h)
Hodnocení hry (53):
81%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 rating

Popis PC hry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Odpoledne 12. dubna 2006 otřásla oblastí Černobylu masivní exploze. V Zóně, jak se zasažené oblasti začalo říkat, se objevila řada anomálních energetických poruch, proti kterým se i ty nejsilnější ochranné obleky záchranných týmů ukázaly být neúčinné. Měsíce plynuly a všichni byli bezmocní.
Armáda celou oblast uzavřela, aby zabránila vstupu nepovolaných osob, a také aby alespoň částečně místní obyvatelstvo přesvědčila o tom, že třímá situaci pevně ve svých rukou. Dnes, téměř čtyři roky po výbuchu, je již možné proniknout alespoň několik kilometrů hluboko do Zóny. Právě to dělají Stalkeři – dobrodruzi, kteří v Zóně hledají artefakty a anomální formace, po nichž je mezi jistými organizacemi a skupinami velká poptávka.
Hráč se ocitne právě v roli takovéhoto Stalkera. Vydává se do Zóny, aby získal různé informace, technologie a artefakty, jež by mohl prodat a s jejichž pomocí se mu možná podaří rozplést tajemství stojící v pozadí všech zdejších podivných událostí. Kromě nebezpečí, která se v Zóně ukrývají, se musíte mít na pozoru i před armádou, protože Stalker je vlastně zloděj – a ozbrojené složky držící oblast v karanténě nemají zrovna v lásce jedince, jež nedbají jejich rozkazů.
V Zóně budete muset být schopni odhalit podivné anomálie, jež celou oblast zamořují, a včas se jim vyhnout. Otázkou života a smrti také bude schopnost vyvarovat se setkání se všemi možnými mutanty. Když už se ocitnete v jejich blízkosti, musíte je zlikvidovat dříve, než udělají to samé oni s vámi. Buďte také připraveni na přítomnost jinýc... (Zobrazit celý text)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

Emzák - 22.8.2008  (Hodnocení: 80 %)
Hra je to skvělá a originální , jen ten konec mohl být jiný..

Fluke - 11.12.2008  (Hodnocení: 90 %)
GSC naplnili co slíbili, naprosto famózně zpracovaná hra v kombinaci 3D akce a RPG vlastností. Podobně jako Vampire the M.:Bloodlines. Taky musím vyzvednout A-life, který neuvěřitelně zvyšuje atmosféru a neznám hru, která by se jeho vlastnostem rovnala, jedině tak RPGčka. Není nic lepšího, než projít oblasti a podle vašeho úspěchu se začnou naplňovat stalkery, ubývat banditi a zvyšovat se přátelské vztahy. Palec nahoru. Někomu možná nesednou zbraně, ale když se míří na hlavu, tak není v ničem problém a poměrně brzo se člověk dostane k M4A1;) Nakonec mě trochu zklamal konec, ale jen do té doby, než jsem si uvědomil, že není jediný, o to víc jsem si vychutnal ten poslední a nejtěžší konec. Atmosféra prostě na jedničku. P.S. měl jsem anglickou verzi, kde se dabovali anglicky jen důležité věci, takže stalkeři a další zpívají a mluví ukrajnsky. Doplňuje to neskutečně atmošku, ukrajinská verze musí být absolutně nejlepší, škoda jen, že ji nerozumím:)

Mbeast - 6.10.2008  (Hodnocení: 90 %)
Jedním dechem...

ActiveWind - 22.5.2009  (Hodnocení: 65 %)
nějak mě tahle hra nebavila

_DAVE_ - 6.7.2009  (Hodnocení: 85 %)
Ze začátku sice velmi vyčerpávající a těžká hra (paradoxně), ale ve chvíli kdy získáte nějaké vybavení se stanete pánem situace a začne to mít spád. Vrcholem hry jsou pak podzemní katakomby, které mají neskuečnou atmosféru.

asmodeus - 8.10.2008  (Hodnocení: 70 %)
Hra se skvělou grafikou, zajímavým konceptem a příběhem zasazeným do oblasti Černobylu. Avšak já si nemůžu pomoct, ale příliš jsem se nebavil a nějak mi to přišlo po pár hodinách docela nudný. A to nepočítám docela podivný boje, kdy do někoho nasypu zásobník a on je stále na nohou. Skvělí potenciál tu je, ale mě to nijak moc neoslovilo. Je možný, že časem se můj názor změní. Uvidíme.

Buster - 7.6.2009  (Hodnocení: 75 %)
Ta atmosféra je fakt nesnesitelná. Vždycky když jsem to vypnul musel jsem si pustit nějakou pohádku :)

kurcatovium - 18.10.2008  (Hodnocení: 90 %)
Výborná atmosferická akce. Takové RPG bez RPG :-)

Carlosini - 11.9.2008  (Hodnocení: 80 %)
Suprová hra, která vás vtáhne do děje. Úžasná atmosféra a černobyl působí velmi sugestivně. Hra se však téměř nedá dohrát bez různých patchů a modifikací. Mně osobně vadila občas bubácká atmosféra.

Flippers - 24.8.2008  (Hodnocení: 80 %)
Výborná hra, prostředí Černobylu se mi strašně líbilo ( nejvíce Pripjať ) ale kvůli urychlenému, špatnému konci "jenom" 80proc.

^-Jimmy^$Minefield^_ - 12.5.2009  (Hodnocení: 85 %)
Po zapnutí plného dynamického osvětlování je tato originální hra opravdu krásná.. až na zdlouhavost se v podstatě nedá nic vytknout :))

rockyzz - 7.4.2010  (Hodnocení: 100 %)
Co k tomu říct prostě pecka a k tomu reálná! (())

RedWolf - 28.6.2010  (Hodnocení: 95 %)
První ze stalkerů... mno, pokud jde o atmosféru, originalitu a příběh tak bych řekl, že je to i nejlepší ze série. Pokud chcete začít se 'stalkerováním', doporučuju zvolit tenhle díl.
Ve srovnání s Call of Pripyat mi v SoC chybí vylepšování a opravování zbraní atd. Ale přesto... Shadow of Chernobyl... nezapomenutelné zážitky, když procházíte podzemí Agrokorpu, Vypalovač a těsně před koncem 'pohodová' procházka po hlavní ulici v Pripyati... pod palbou Monolitu...
Je jen málo krásnějších míst :D

Drak90 - 15.1.2011  (Hodnocení: 90 %)
nejlepsi ze serie - pribeh, upe vse - jen chybi modifikace zbrani

byron.lord - 1.7.2011  (Hodnocení: 90 %)
líbí se mi tahle atmosféra, měl byhc výradu k častým bugům.

Randall - 10.3.2012  (Hodnocení: 95 %)
Co dodat, začátky jsou vždy těžké a bylo tomu tak i v této hře, ALE PAK, přišel mazec! Až na ty bugy.

Michal - 7.12.2012  (Hodnocení: 70 %)
Musim říct,že sem trochu sklamanej.zkrátka mi nenabýdla to,co sem očekával.atmosféra je docela dobrá,ale mohla být lepší.grafika taky nic moc,ale dá se to.jinak řečeno,na dnešní dobu je to nic moc.a ted co mě uplně nejvíc lezlo krkem,sou přestřelky.při přistřelce stílim do postav hlava nehlava a je to bez účinku,za to když po mně vojáček jednou vystřelí tak hned na místě chcípnu.hra mohla být trochu lepší,ale do reality to má hodně daleko

Gabro - 22.8.2013  (Hodnocení: 95 %)
Jedna z nejlepších post-apo her, které vůbec jsou.

Hra měla tendence předbíhat dobu, v něčem se to vyvedlo, ale přineslo to spoustu bugů, které hru kazily.

Každopádně dnes skvěle hratelná s českým dabingem. =)

+1

Flack007 - 21.12.2013  (Hodnocení: 100 %)
Hra přinesla menší revoluci ke mně. Naprosto skvělě zpracovaná hra, nyní graficky už jinde, ale tehdy to bylo něco. Velká rozsáhlá oblast plná lidí, mutantů a zvířat, anomálií a artefaktů. Pomalé zdokonalování se, včetně získávání lepšího vybavení. Občas až moc strašidelná, dodneška si pamatuju procházení podzemí, jak jsem měla naděláno v gatích. Sice vznikla menší nevyváženost, některé úkoly moc easy a některé nesplnitelné. Atmosféra zóny se zaryje až pod kůži a nelze se jí zbavit.

Zewotanus - 30.1.2014  (Hodnocení: 100 %)
Vynikající hororové FPS. Příběh ze zóny mě doslova upoutal k PC a skvěle jsem si užil celou hru.

PaulCZ - 12.3.2015  (Hodnocení: 100 %)
Člověk ani netuší že je kousek od černobylo :D

Screen ze hry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Screen ze hry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Screen ze hry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Další obrázky hry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Launch Trailer

Další videa hry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of ChernobylHODNOCENÍ HRY S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/STALKER-Shadow-of-Chernobyl-6759/" title="Hodnocení hry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=S.T.A.L.K.E.R.%3A+Shadow+of+Chernobyl&amp;platforma=pc" alt="S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Overpass
Overpass
Overpass
Overpass
Overpass

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

16 %

Preferuji PC

46 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

17 %

Celkem hlasů: 8228


Hra Warthunder zdarma