Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Fluke

Avatar

Uživatel CDH.cz
Abyste mohli prohlížet seznamy her uživatele, musíte být přihlášeni. Pokud ještě nejste registrován, můžete se zdarma registrovat.

Pro zaslání zprávy uživateli, musíte být přihlášeni.

  • Můj profil
  • Hodnocení (202)
  • Komentáře (190)
  • Galerie
  • Videa

První krůčky začínaly na 286ce s malým, ale "velkým" CRT :) Nevím, kde ji tehdy táta sehnal, počítač mi též moc neříkal, jen jsem ho omylem shodil ze stolu na zem :D
Pochopit DOS v malém věku skoro nešlo, prostě metoda pokus omyl, ale hrál jsem už dvě hry, Prince of Persia a jakési kačeří letecké závody. U obojího byl problém najít správná ovládací tlačítka na té velké klávesnici. Změna přišla až s prvním Pentiem 75Mhz, který táta pořídil před rokem 1996. Tehdy mi koncem roku 96 táta nosil z výstav cédéčka od Levelu s demi her, které jsem často ani nerozjel :)
Pak už to šlo jak po másle. Spolužáci i kamarádi taky začínali mít doma PC, herní seance a objevování her, rozsáhlý diskuze, zážitky. K těm odvážnějším, co měli pirátský verze, se chodilo hrát, my méně odvážný jsme o hrách četli a hráli dema. Nebýt samozřejmě Levelu (v mém případě) a Score, tak kam bychom za hrami vlastně chodili? Nebyl Steam, Internet, sice už bylo JRC, ale hry tam byly za pěknou pálku. Vlastně JRC bylo na pořadu dne, až když jsme se blížili ke konci základní školy roku 2000. To už ceny pomalu, ale jistě padaly, peněz bylo více, a já měl odvahu koupit i nějakou tu hru.
Další období se vždy nesli ve znamení nových strojů v rodině. Pentium 75 nahradilo Pentium II 350 (old school!), a teprve pak jsem dostal můj doopravdy vlastní počítač, Pentium 4 3.0Ghz (Pentium II dokonce vydrželo dost dlouho a já byl často v depresi, že jsem si nemohl zahrát nic lepšího :) . Zlatý čas střední školy a toho času ke hraní. Tehdy jsem se taky registroval na Steamu, díky druhému Half-lifu 2 ke grafice ATI Radeon 9800pro :)
Postupně k němu přibyl i vlastní Notebook, který bodnul na studiích Vysoké školy. Už tehdy s herní grafikou a to ATI MP X700.
To už nejsme ani tak daleko od současnosti. Po studiu, počínaje rokem 2008, si pořizuju počítač čistě za své a podle sebe. Pod kapotou byl tehdy Core2Duo E8400 s ATI Radeonem 3850. K tomu přichází nová generace konzolí a PS3 si našla cestu ke mě domů skrze filmové vlastnosti a blu-ray. Díky Uncharted sérii probudila i ty herní. Je to období, kdy poprvé víte, že každý celý den, kdy můžete sedět u počítače, nebo konzole je požehnáním. Přátelé, práci, přítelkyně, filmy a další spoustu věcí už člověk v dospělosti nikam nezastrčí, aby si proseděl pár dnů v kuse u skvělé hry. Až na výjimky :)
Dnes můžu vlastně říct, že hry jsou součástí mého života přes 18 let a to snad něco znamená. Jsme generace, která už je považuje za součást dospělého života ;) Proto i nyní mám stolní Core i5 Ivy Bridge s Radeonem 6870. Třetí notebook v řadě s dedikovanou GeForce a druhou PS3 (původní selhala).
Co chystá budoucnost je otázkou, ale jedno vím jistě, na dobrou hru si čas najdu... i když to může chvíli trvat.


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Infinite Adventures
Infinite Adventures
Infinite Adventures
Infinite Adventures
Infinite Adventures

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

17 %

Preferuji PC

47 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

15 %

Celkem hlasů: 7887


Hra Warthunder zdarma