Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Mass Effect

Mass Effect

Vývojáři BioWare
VydavatelActivision
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
OdkazyOficiální stránky
ŽánrRPG
MultiplayerNe
ČeštinaCZ Oficiální text v češtině
EngineUnreal Engine 3
Datum vydáníListopad, 2008
Prodaných kusůpřes 1 741 659 na Steam
Doba hraníprůměrně 23,5h (nejčastěji 11,1h)
Hodnocení hry (96):
86%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 ratingXzone

Popis PC hry Mass Effect
Mass Effect je akční sci-fi 3D RPG, v němž hráč přebírá roli tzv. Spectera - jednoho z ochránců galaktického míru, který musí společně se svými kolegy bránit celou galaxii před jednotkami bývalého legendárního agenta, jež se obrátil na stranu nepřátel. Jak ovšem hráč a jeho přátelé i spolubojovníci zjišťují další a další informace, tak si začínají uvědomovat, že pravou hrozbou je něco/někdo jiný a je větší než by si kdokoli dokázal připustit.Mass Effect je prvním titulem z plánované trilogie, který jako všechny produkty od BioWare nabídne bohatou příběhovou linii, jež hráče vtáhne do víru událostí a postaví jej před řadu rozhodnutí, která ovlivní další osud celé galaxie i všech jejich obyvatel.Významnou částí Mass Effect jsou týmové souboje s notnou dávkou taktiky a také možnost prozkoumávat na vlastní pěst doposud neznámé planety, po jejichž povrchu se hráč bude pohybovat prostřednictvím universálního dopravního prostředku. Na těchto planetách na hráče čeká řada nebezpečných i zajímavých mini-dobrodružství, které nejsou nijak spojeny s hlavní příběhovou linií, ale jejich následování hráči může přinést nové informace, zbraně, předměty a další.Hráč přitom bude mít ve svých rukou nejenom osud celé galaxie, ale i svůj vlastní. Na hráči záleží jak bude jeho postava vypadat, jaké zbraně bude užívat a jak jej budou vnímat ostatní, což ovlivní zejména vedení interaktivních dialogů.
Na co se můžete těšit: Optimalizované ovládání bylo vyvinuto zvlášť pro PC. Vizuální efekty ve vysokém rozlišení přinášejí detailně zpracované textu... (Zobrazit celý text)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

Emzák - 21.8.2008  (Hodnocení: 90 %)
Naprostá pecka ! Než jsem Mass Effect nevyhrál , nehrál jsem nic jiného ,jediné na co jsem myslel bylo ,kdy si konečně zase zahraji za kapitána Sheparda a budu zachraňovat vesmír. Z čeho jsem byl asi nejvíce unešen , bylo prozkoumávání planet, kéž by šlo prozkoumat všechny planety ve všech soustavách , hra by potom dostala uplně nový rozměr. Jinak mě dostala poslední video sekvence , kdy Shepard byl zavalen těmi sutinami :_)

Bartyx - 3.3.2009  (Hodnocení: 90 %)
Perfektní RPG, které znovu dokazuje, že Bioware jsou mistři žánru.

gagin - 25.9.2009  (Hodnocení: 100 %)
Zkrátka a jednoduše nejlepší RPG co jsem kdy hrál ten pocit co u té hry máte je prostě nepopsatelný plus výborný příběh podle mě druhý nejlepší příběh po mafii výborná hratelnost jiné národnosti nejsou tam žádní obehraní trpaslíci ani orkové prostě 100 procent.

Fluke - 21.8.2008  (Hodnocení: 90 %)
Podle mě snad nejlepší space opera, kterou jsem kdy hrál:) Hodně si bere z KotORu, ale ten bude vždy omezený vesmírem Star Wars, zato Mass Effect je úplně nově vytvořený vesmír a vcelku tak realisticky, že by nebyl problém ho brát za skutečný. Stačí jen najít na Marsu něco výjimečného:) a k tomu všemu dostanete obrovskou in-game encyklopedii. Bioware nasadil nejvyšší technickou prezentaci, které jen trochu vadí nepřiměřený postup hrou. Pokud se člověk nevrhne na vedlejší úkoly, tak hru dohraje po hlavní lince poměrně rychle na RPG, ale docela akorát na 3D akci. Na druhou stranu nemusíte na podruhé strávit ve hře kolem 40 hodin, ale jen 15-20 v hlavní dějové linii. Je to jedna z mála her, kterou člověk může koupit bez osobní zkušenosti, a jakmile ji nainstaluje, už ji musí dohrát až dokonce:) Bioware nás opravdu rozmazlili, a ani si nedovedu představit co nás čeká v dalším díle.

Jeržik - 24.8.2008  (Hodnocení: 95 %)
Tak a je to tu. Král je mrtev, ať žije král. Tleskám tvůrcům z BioWare, nejlepším vývojářům RPG her na světě za to, že jsou a dělají to, co umí nejlépe. Mass Effect je totiž neuvěřitelý, neuvěřitelně dobrý. Zcela nový herní svět, uvěřitelný a vymyšlený do všech podrobností tak, že by jste se tam mohli zfleku odstěhovat. Charaktery tak živé, logické, uvěřitelné, že překonávají i moje sousedy.;) A do toho vše příběh, jako vystřižený ze života kdesi daleko ve vesmíru. A vy tam jste, se svou postavou velitelky Shepardové(pardon chlapci ale neodolal jsem, a vy byste neměli taky;), kterou nejen fyzicky zformujete, se proháníte vesmírem, vedete perfektní dialogy a rozhodujete o osudu postav kolem vás. A musíte za své činy nést následky. Takhle vypadá nejlepší hra všech dob! A k tomu všemu dostanete audio-vizuální zpracováni z té nejvyšší cenové kategorie, bezchybné ovládání, propracovaný vývoj postav, bezva parťáky... prostě, tahle hra má všechno, co mít měla. A dostane se i na tu základní soulož, bez které by to nešlo.;) A vůbec nepochybuji o tom, že pokračování toho bude mít všeho ještě víc. Už teď se nedočkavostí klepu jak ratlik. 100%

ActiveWind - 21.5.2009  (Hodnocení: 80 %)
i když mě ta hra moc nechytla, udělaná špatně neni

_DAVE_ - 13.8.2008  (Hodnocení: 90 %)
Vypadá to na začátek výborné a dějově propracované vesmírné ságy. Souboje nemají vážnějších chyb, celé to parádně odsýpá a děj je vysoko nad průměrem.

asmodeus - 20.10.2008  (Hodnocení: 80 %)
Mass Effect je opravdu v mnohém revoluční RPG. Jak také jinak, když za tím stojí Bioware. Dodnes jsem nehrál hru od téhle firmy, která by byla průměrná natož vysloveně špatná. Hru pohání skvělý Unreal Engine 3.0 a díky němu je opravdu na co se koukat. Zvláště bych vyzvedl animace postav, které jsou opravdu skvělé. Zvláštní místo má ve hře děj. Díky němu a soubojům se hra dostává až na filmovou úroveň a žene hráče vpřed, dokud hru nedokončí. V neposlední řadě jsou tu ale famózní rozhovory, které jsou profesionálně nahrány, ale i novátorsky pojaty. Přesto se najdou i chyby. Mimo těch pár technických, které přejdu, se jednalo hlavně o opakující se vedlejší úkoly, které se časem začaly opravdu nudit. A to spolu s někdy příšerně ovladatelným planetárním vozítkem byla malá noční můra. Mass Effect je skvělá zábava a určitě doporučuji její zahrání a zároveň se těším na minimálně další dvě pokračování.

sekacek - 17.3.2009  (Hodnocení: 90 %)
Bioware je tu zas a opět boduje,tedy proč se vlastně dívím did patří mezi první ligu žanru RPG:D

Mr.Stu - 11.5.2009  (Hodnocení: 95 %)
Na dnešní dobu až překvapivě svělé RPG. To bude těmi Bioware. Tihle kluci opravdu vědí jak na to:-)

Hawkey79 - 9.2.2011  (Hodnocení: 90 %)
Tak ukecaná a tak vynikající hra. Výborné zkloubení RPF a akčních pasáží. Výborné dialogy - navozují pocit, že můžete neustále ovlivňovat vývoj ve hře (byť tomu tak často není).
2009

mcmichal - 18.8.2008  (Hodnocení: 100 %)
První RPG, co jsem hrál. Před Mass Effect jsem měl vůči RPG averzi, ani nevím proč. A už vůbec nevím, proč jsem si tedy Mass Effect vůbec instaloval? No ale hra mě příjemně překvapila a nebojím se ji doporučit každému zarytému FPSkáři, který RPG nerad. A pro RPGčkáře je to jistě jeden z nejlepších titulů posledních let.

Djkoma - 11.8.2009  (Hodnocení: 90 %)
Vynikající herní zážitek, který si na dobrém stroji užijete stejně jako nejlepší výpravné sci-fi snímky v kině. Filmová atmosféra na každém kroku je střídána se sympatickými postavami a velmi kvalitním příběhem. Na některých mechanismech by se dalo určitě zapracovat, ale jinak je Mass Effect hrou, která od první do poslední minuty pohltí a jen těžko se od ní budete odtrhávat před dohráním... Osobně mě nejvíce mrzelo, že po dokončení hlavní linie nelze dále pokračovat v prohledávání herního světa (a to jsem si hodně míst nechával na okamžiky po kampani:)).

Ertefol - 13.8.2008  (Hodnocení: 80 %)
Asi 25 hodinový vesmírný epos, jež vypráví příběh vojáka jménem John Shepard. Ten se má stát prvním člověkem, jemuž se dostane té cti vstoupit do elitního oddílu Specter, strážců galaxie. Během první akce se ale vše povážlivě zašmodrchá a Shepard je nucen vrhnout se do vesmíru takřka na vlastní pěst. V průběhu putování se pak může, jak je ve hrách od BioWare zvykem, rozhodnout, zda bude dobrý, či zlý a situace řešit spíše domluvou nebo výhradně výhružkami a střelnou zbraní. Mass Effect je v RPG také unikátní systémem soubojů, jež připomíná mix mezi Gears of War a Knights of the Old Republic. A to už ani nemluvím o prozkoumávání světů ve vozítku jménem Mako. Což o to, Mass Effect je výborná hra, ale na mety nejvyšší nedosahuje zejména kvůli jedné vadě - obrovské repetetivnosti vedlejších úkolů. Přesto se ale jedná prakticky o povinnost pro milovníky dobrých RPG, kteří se neštítí propojení s akční hrou.

Martincz - 7.9.2008  (Hodnocení: 100 %)
Podle mě hra roku která s klidem překonala Crysis a všechny ostatní hry. Děj je nabitý od začátku do konce hry nikde není čas se nudit. Hra vás nutí hltat každou její vteřinu. Mass effect spojuje skvělou grafiku a brilantně napsaný děj.

baca12 - 25.6.2010  (Hodnocení: 100 %)
Nejlepší sci-fi RPG co jsem kdy hrál. Skvělý příběh a perfektní dialogy člověka vtáhnou do hry. U téhle hry jsem strávil mnoho hodin a stále mě baví.

M4Touch - 30.1.2011  (Hodnocení: 95 %)
Jednoduše geniální ! Počáteční nedůvěra se stala závislostí a nemohl jsem se od toho odtrhnout, dokud jsem to nedohrál. Jedna z mých nej her.

Chrobak - 22.3.2011  (Hodnocení: 90 %)
Až na nepřehledný inventář a záplavu nepotřebných předmětů tohle prostě nemá chybu. Mass Effect je hodně promakané sci-fi s naprosto návykovou hratelností.

deko - 3.6.2011  (Hodnocení: 100 %)
Jedna z nejlepších akčních fps rpg co jsem hrál. Promakaný příběh a hratelnost.

pyramidak - 12.3.2012  (Hodnocení: 100 %)
Naprostá bomba. Skvostný sci-fi příběh, skvělé propracované postavy v příběhu, nečekané děj plný těch největších překvapení.

Metalcore - 23.12.2012  (Hodnocení: 95 %)
Ať žije Bioware! Jsou to mistři, jak zde napsal Bartyx. Sice nejhorší díl z celé série, ale přesto tak dobrý! 95% je rozhodně na místě, fakt se mi celá série líbí :)

TwoFace - 21.2.2013  (Hodnocení: 85 %)
+ příběh
+ grafika
+ hudba
+ hratelnost
+ spousta vedlejších úkolů
- občasné zamrzání hry
- někdy až příliš dlouhé rozhovory

predator918 - 30.5.2013  (Hodnocení: 100 %)
Nejlepší RPG hra kterou jsem kdy hrál.
Hru můžu hrát 100X do kola a nepřestane mě bavit jelikož při každěm hraní můžete udělat něco jinak.

Zewotanus - 30.1.2014  (Hodnocení: 85 %)
První sci-fi RPG, které mě zaujalo po dohrání SW:KOTOR II.

DannyBurino - 22.3.2015  (Hodnocení: 90 %)
nejlepší hra co jsem kdy hrál i když se mi to tam zdálo krapet nepřehledný, ale dobrý

Screen ze hry Mass Effect

Screen ze hry Mass Effect

Screen ze hry Mass Effect

Další obrázky hry Mass Effect

TV Commerial

Další videa hry Mass EffectHODNOCENÍ HRY Mass Effect PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Mass-Effect-4972/" title="Hodnocení hry Mass Effect"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Mass+Effect&amp;platforma=pc" alt="Mass Effect" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Nejnovější obrázky

Stormshot
Stormshot
Stormshot
Hawked
Hawked

Anketa

Plánujete pořízení nové konzole?

Ano, PlayStation 5

19 %

Ano, Xbox Series X

15 %

Ano, Nintendo Switch

8 %

Ne, vystačím si s PC

31 %

Ne, hraji na mobilu

28 %

Celkem hlasů: 2324


Hra Warthunder zdarma