Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Half-Life 2

Half-Life 2

HL2
Vývojáři Valve
VydavatelVivendi
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
OdkazyOficiální stránky
ŽánrStřílečky
MultiplayerNe
Datum vydáníListopad, 2004
Prodaných kusůpřes 143 706 na Steam
Doba hraníprůměrně 5,7h (nejčastěji 16,7h)
Hodnocení hry (133):
83%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 rating

Popis PC hry Half-Life 2
Gordon Freeman, nejpopulárnější vědec počítačové historie, se vrací v plné síle, aby si vyřídil účty (nejen) se zbytky emzáků z minulého dílu. Half-Life 2 plně navazuje na strhující hratelnost svého předchůdce a v mnoha ohledech ji překonává, čímž neohroženě atakuje nejen post akce roku, ale také nejlepší akce za několik posledních let. Neustálé dění uprostřed východoevropského City 17 pumpuje adrenalin do žil zejména dokonalou stavbou úrovní prostou jakýchkoliv hluchých míst, neustálým přísunem chytrých protivníků a množstvím úžasných skriptovaných sekvencí. Přínosem je rovněž velké množství zajímavých herních situací plynoucích z propracovaného fyzikálního modelu, jenž i mezi dnešními hrami nenalézá konkurenci. To vše ve skvěle vypadajícím a navíc velmi rychlém Source enginu. Half-Life 2 jako celek přebíjí veškeré minoritní nedostatky, mezi které se například může řadit časté nahrávání lokací, a usazuje se na trůnu všech současných akcí. A ten, koho láká hra více hráčů, nalezne v originálním balení také oblíbený Counter Strike, tentokráte v moderním kabátku enginu Source. (Přidal: Emzák)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

Dawid199 - 9.7.2009  (Hodnocení: 90 %)
Myslím že tahle legendární hra nepotřebuje komentář. Kdo nehrál, nepochopí.

Emzák - 21.8.2008  (Hodnocení: 95 %)
Perfektní hra , perfektní příběh a ještě perfektnější counter strike source , za který můžem děkovat právě HL2.

Fluke - 24.8.2008  (Hodnocení: 100 %)
Nemůžu jinak, než dát plné hodnocení, tohle je prostě jedna z nejlepších her ever:) Její jedinou nevýhodou akorát je, že Gordonovi nejsou vidět nohy. Valve se tímhle opravdu překonalo a dokázalo, že první Half life nebyla jen náhoda. Ve srovnání s tehdejším Far Cry jsou oba zábavou vcelku nastejno, ale je to jako mít v jedné ruce Komando a v druhé vážné Black Hawk Down. Jen jedno z nich má hlubší myšlenkovej přesah:) HL2 už jsem dohrál celkem 3x a rozhodně si nemůžu stěžovat na nějakou repetivnost, už jen kvůli různorodým lokacím, svůj čas nestrávíte jen v City 17 a jen pěšky:) a mimochodem Ravenholm už čeká.

Jeržik - 25.8.2008  (Hodnocení: 90 %)
Muži a ženy z Valve by si titul za hru s co nejvíce originálními prvky 100% zasloužili. Snaha spestřit hráčům herní zážitek tak, aby se ani nanosekundu nenudil, se počítá, hlavně pokud je, jako zde, úspěšná. Jediné, co mě zklamalo byla délka a nepřÁtelé(málo a hloupý-byť v porovnání s ostatními hrami jsou stále o generaci napřed).

ActiveWind - 21.5.2009  (Hodnocení: 90 %)
výborné pokračování. Half-life nastavil laťku vysoko ale Half-life 2 ji rozhodně neshodil. Velký úspěch

Buster - 31.5.2009  (Hodnocení: 95 %)
Téměř dokonalá hra.

kurcatovium - 14.10.2008  (Hodnocení: 90 %)
Moje první (a poslední) setkání se sérií HL dopadlo dobře. :-D

jamesmaster - 8.9.2008  (Hodnocení: 80 %)
ale jo,povedená hra,skvělá hratelnost

Flynn - 6.10.2008  (Hodnocení: 100 %)
Prečo stovka, iste sa pýtate. No, na stovku to je aj nie je. Vezmime to po poriadku. Hra je to fantastická, akcia s potrebou logického myslenia, s vynikajúcim sci-fi príbehom, sexy Alyx, profesionálnym dabingom, ešte aj na dnešnú dobu skvelou grafikou a navyše, ako čerešnička na torte - hrateľnosť, ktorú vie len Valve. To je 90% a ak k tomu prirátame množstvo modifikácií, ako Insurgency či Zombie Panic, tak nie je čo riešiť.

sekacek - 8.4.2009  (Hodnocení: 100 %)
Další pecka pokastrafického prostředí.Half 2 si u mě uděl místo v srdci za moment nám příde Half 1 v novém kabátě.Jediný díl co sem prošvihl a rád doplním povinou vědomost,ale jen v tom novém kabátě pač Half 1 malinko postarší hra která graficky mě nedonutí hrát i když sem slyšel jak je to nejlepší dílo v té době,ale přesto se těším,až si ji zahraju v novém kabátku:D

Respect - 12.10.2008  (Hodnocení: 90 %)
Už i podle Vašich hodnocení je vidět,že je tato hra velice oblíbená. Jedna z nejlepších her po netu.

Mr.Stu - 11.8.2009  (Hodnocení: 100 %)
V roce 2004 jsem si nejprve zahrál Doom 3 a popravdě jsem jím byl ohromen a ani ve snu by mě nenapadlo, že HL2 může být snad lepší. Jenomže jakmile jsem se k Halfovi 2 dostal, zůstal jsem u něj jak v křeči přikován 2 celé dny, dokud jsem ho nedohrál. Opravdu smekám před Valve a jedné z nejlepších her všech dob.

Hawkey79 - 9.2.2011  (Hodnocení: 95 %)
Výborný příběh, prostředí, hratelnost, zábava. Ukázkově vynikající hra, stejně jako její předchůdce i pokračování.

Guirnab - 23.12.2008  (Hodnocení: 100 %)
Co jsem se načekal na tuhle hru. A pak jsem se jí nemohl nabažit. Velké změny oproti jedničce a přesto si zachovala jistou atmosféru. Hudba, hratelnost, grafika...všechno 100%

prome - 15.11.2008  (Hodnocení: 100 %)
Dokonalost sama :-) .

Fandar - 7.7.2010  (Hodnocení: 100 %)
Akce, logika, napínavý příběh a charaktery přirostou k srdci. 100% bez debat! Donutí hrát všechny díly HL!

kptondrej - 9.10.2010  (Hodnocení: 100 %)
Dobré na procvičení postřehu.

baca12 - 10.5.2010  (Hodnocení: 95 %)
O nic horší pokračování prvního dílu. Spíš naopak. Opravdu kultovní FPS s vynikajícím příběhem.

runak - 2.7.2010  (Hodnocení: 100 %)
Rozhodně jedna z nejúžasnějších akčních her která chytne a nepustí. 100%.

Savel - 7.8.2010  (Hodnocení: 95 %)
HF 2 je jednoznačně jedinečná hra. Obsahuje vše:sci-fi (mimozemšťané, poapokalyptická totalita), horor (tvorové ve stylu vetřelce, zombie, pavouci alla hvězdná pěchota a robo), závody, čistou akci, logické vsuvky s gravitací, skvělou grafiku a filmový příběh. Jo a postapokalyptický steampunk. Setkáme se zde také s vyváženou hratelností (realistické množství nepřátel k poražení, leč velmi hloupých i vyloženě nestřílecí momenty, kdy nás odzbrojuje obří magnet nebo se teleportujem do různých koutů města), nestereotypní zvyšování obtížnosti (težší a oddychová místa po celou hru) a s originalním prvkem snad v každé misi (pravděpodobně díky délce, která je na můj vkus přesně akorát vzhledem k množství modu a následujících datadisků. Co se záporů týče, moc mi vadil nemluvící hrdina...kdyby mu byly vidět alepoň nohy nebo kus těla..při skákání jsem si připadal jako duch..a taky civilistů mohlo být víc volně se potulujících a žijících vlastním životem (jako na začátku)..nejlepší arkáda, co jsem hrál, jen doufám, že v pokračování bude vylepšený gravity gun hýbající s lidmi víc používaný
P.s.: přehledný systém přidávání modifikací

Webb - 23.1.2011  (Hodnocení: 80 %)
Dobrý příběh, skvělá grafika, pěkné prostředí, povedená AI nepřátel. Líbily se mi logické úvahy a pohrávání si s gravitací. Prvnímu dílu ostudu rozhodně nedělá.

byron.lord - 1.7.2011  (Hodnocení: 100 %)
odškrtával jsem každý den do vydání dvojky. Očekávání byla obrovská a beze zbytku naplněna. Nemá smysl komentovat, dokonalé umělecké dílko.

brutarys - 22.7.2011  (Hodnocení: 100 %)
Half life můj nejoblíbenější titul her,gordon freeman prostě hrdina fps stříleček jak má být i když nic nenamluvil tak je to borec :D.velmi doporučuji.

shimpandz - 30.5.2013  (Hodnocení: 100 %)
Masterpiece.

UnCool - 28.12.2013  (Hodnocení: 90 %)
K dokonalosti chybel jen nelienearni dej.

nikar - 10.4.2016  (Hodnocení: 80 %)
Výborná kampan!
zajímavý děj

necisty - 7.8.2017  (Hodnocení: 80 %)
Hře není moc co vytknout. Na 3Dčko kvalitní děj, originální prvky a akce taky kopa. Byl jen celkem malý arsenál s malým počtem nábojů, ale tím se nejspíš snažili přiblížit realitě. Alex je kost a až na nějaké malé bugy, které přetrvávají do dneška je to velice dobře hratelné. Plný počet nedávám čistě jen z rivality, protože jsem se vždy stavěl k Doomovi, s kterým to bylo v době vydaní hodně srovnávané.

H34D - 17.2.2022  (Hodnocení: 95 %)
Nebylo to tak dávno, co jsem se rozplýval nad krásou a rozlehlostí prostředí Far Cry a teď je tady Half-Life 2, který je ještě o tolik lepší - tohle jsem si říkal koncem roku 2004. Pravda, idylické pláže v něm nenajdete, protože k těm mají radioaktivní bažiny z HL2 vskutku daleko, ale jinak je herní svět fantastický. I v extrémně rozlehlých exteriérech je pořád na co koukat, nikde není odbyté prázdno a interiéry? Jedna báseň... Vskutku precizní práce. A to není vše co Source engine přináší, hrátek s fyzikou je zde plno, spoustu věcí se dá přemístit, či rozbít a abyste to nemuseli dělat holýma rukama, vymysleli pro vás kluci z Valve gravity gun - velmi inovativní!

HL2 se však nespokojí jen s onannou (to není překlep) formou, nýbrž nabízí i vyšperkovaný obsah - poutavý a sympatický příběh plný dialogů, dějových zvratů i s poněkud abstraktním koncem ala Half-Life 1. Singleplayerová kampaň zprostředkuje vskutku nezapomenutelný zážitek, spoustu momentů je natolik silných (např. honička s tajemným mužem po střechách a spoustu dalších), že drtivá většina 3D akcí vedle ní působí jako Pacman z první osoby. Navíc ta délka hry! A přitom vše zůstává variabilní a neupadá do stereotypu (In your face Doom 3!). A fakt ne, nepřeháním, HL2 je hra, která se v jinak neúprosném koloběhu času nemá šanci ztratit, na to dám ruku i s gravity gunem do ohně.

Screen ze hry Half-Life 2

Screen ze hry Half-Life 2

Screen ze hry Half-Life 2

Další obrázky hry Half-Life 2

Video z hraní

Další videa hry Half-Life 2HODNOCENÍ HRY Half-Life 2 PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Half-Life-2-6760/" title="Hodnocení hry Half-Life 2"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Half-Life+2&amp;platforma=pc" alt="Half-Life 2" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Nejnovější obrázky

War Robots
War Robots
War Robots
Left to Survive
Left to Survive

Anketa

Plánujete pořízení nové konzole?

Ano, PlayStation 5

19 %

Ano, Xbox Series X

12 %

Ano, Nintendo Switch

8 %

Ne, vystačím si s PC

38 %

Ne, hraji na mobilu

22 %

Celkem hlasů: 984


Hra Warthunder zdarma