Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider

VývojářiEidos Montréal
VydavatelSquare Enix
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
Herní sérieTomb Raider
OdkazyOficiální stránky
ŽánrAkční, adventura
MultiplayerNe
ČeštinaCZ Neoficiální překlad do češtiny
Datum vydání14. 9. 2018
Hodnocení hry (5):
78%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 ratingXzone

Popis PC hry Shadow of the Tomb Raider
Lara Croft vstupuje do další kapitoly svého života. V Shadow of the Tomb Raider se v kůži neohrožené hrdinky podíváme do Mexika a k Mayským pyramidám, kde bude zachraňovat svět před apokalypsou. (Přidal: jin.jim)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

Fluke - 17.1.2019  (Hodnocení: 70 %)
Solidní sedmička. Crystal Dynamics vložili hru do rukou Montrealského Eidosu, aby dokončil přerod Lary do Tomb Raidera, kterého známe z mnoha předchozích iterací.
Nevím ale, proč se tak stalo, a považuji to za chybu z hlediska vývoje Lary. Předchozí dvě hry byly konzistentní, nejen díky stejnému studiu, ale právě díky tomu, že scénář měla pod palcem Rhianna Pratchett. Dostalo se nám tak dvou her, které opravdu psala žena.
Nyní se otěží scénáře znovu chopili muži, a to dva. Nic proti jejich kvalitám, ale je poznat, že jde o jiný pohled na postavu, a vývoj Lary se víceméně neposune. Navíc některé flashbacky kolidují s fakty z minulých dvou her. Z tohoto pohledu je to škoda, a opravdu lze nový Tomb Raider částečně nazvat datadiskem minulého dílu.
Nyní však k druhému pohledu, hra už neobsahuje tolik blbostí okolo, jako Rise, a více se blíží k prvnímu dílu, což je plus. Neotravuje Vás zbytečným multiplayerem, a je celkem radost jí hrát. Vypadá nádherně, vše je velmi dobře zpracované, a mohu říci, že jsem se bavil. I když jsou Hrobky celkem jednoduché, tak je radost je procházet. Sama o sobě je tedy velmi zábavná, a pokud by neexistoval předchozí díl, tak bych snad i zvednul hodnocení. Velmi příjemná je i možnost vypnutí veškerých nápověd, kdy musíte přemýšlet, kam skočit. Není to těžké odhalit, proto to velmi doporučuji. Též obsahuje různorodé nastavení obtížnosti bojů, hádanek, apod, což je pozitivní jev.
Co mě asi nejvíce nakrklo jsou tentokrát věci, které Vás vytrhnou z děje uvěřitelnosti, kterou chce Tomb Raider stále mít. A tím nemyslím přístup postav, které vůbec nepřekvapuje nadpřirozeno (mě by taky nepřekvapilo po minulých dílech), mám na mysli gamedesign skoků, které Lara provádí, jsou tak mimo realitu nejlepšího atleta na planetě zemi, že je to doslova nepříjemné (opravdu je těžké naprogramovat, že bude skákat s lanem?). Dále questy postavené na tom, že Lara předstírá, že je místní a převleče se, se strážemi si však povídá jako rodilá britka (cizí jazyky lze vypnout, pak všichni mluví anglicky) jsou brutální nonsense, zejména při dnešních možnostech. Koho to vůbec napadlo?
Hra není jen o zábavě a zpracování, ale také o příběhu, zejména zde, o tom, že dává smysl. Proto je to podle mě pouze solidní sedmička. Vůbec se jí, ale nevyhýbejte, obzvlášť pokud jste předchozí dvě hry hráli. Nebudete zklamáni, jen to prostě mohlo/mělo být lepší.

Screen ze hry Shadow of the Tomb Raider

Další obrázky hry Shadow of the Tomb Raider

Teaser Trailer - English PEGI

Další videa hry Shadow of the Tomb RaiderHODNOCENÍ HRY Shadow of the Tomb Raider PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Shadow-of-the-Tomb-Raider-48513/" title="Hodnocení hry Shadow of the Tomb Raider"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Shadow+of+the+Tomb+Raider&amp;platforma=pc" alt="Shadow of the Tomb Raider" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Overpass
Overpass
Overpass
Overpass
Overpass

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

16 %

Preferuji PC

46 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

17 %

Celkem hlasů: 8250


Hra Warthunder zdarma