Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Mass Effect 2

Mass Effect 2

Vývojáři BioWare
VydavatelElectronic Arts
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
OdkazyOficiální stránky
ŽánrRPG
MultiplayerNe
ČeštinaCZ Oficiální text v češtině
EngineUnreal Engine 3
Datum vydání2010
Prodaných kusůpřes 1 912 283 na Steam
Doba hraníprůměrně 39,1h (nejčastěji 24,7h)
Hodnocení hry (91):
88%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 ratingXzone

Popis PC hry Mass Effect 2
Hlavní příběhová linka v Mass Effect 2 bude stále sledovat Reapery, kteří se prý k lidstvu mají jako vědci k teráriu s mravenci. Co zastaví vědce od toho, aby jednou zničehonic přišli, celé terárium vyplenili a všechny pozabíjeli? - ptá se Hudson tajemně a naznačuje tím, kudy se bude příběh v dalších dílech ubírat. Samotná dvojka prý má být o poznání drsnější a temnější. Umělá inteligence bude zcela přepracovaná a nepřátelé jako zlí robopsi budou pracovat se zcela jiným rejstříkem chování, útoků či podrážděnosti (vše vyplývající z jejich anatomie). Vrátíte se do temnější verze Citadely nebo na její protikladnou planetu Omega, tedy obrovskou vesmírnou stanici prolezlou těmi nejhoršími a nejnebezpečnějšími zabijáky a hledanými zločinci v celé galaxii. Autoři se hodlají víc zaměřit na volné prozkoumávání vesmíru: během hry budete moci s lodí objevit celé nové sluneční soustavy, pak si vybrat, která planeta se vám líbí, jak se nejlépe dostat na její povrch a co tam dělat - to vše s mnohem větší pestrostí prostředí a tentokrát i nějak zakomponováno do hlavní dějové linky (aby nebylo tak očividné, že jde o nepovinné vedlejší úkoly). Konverzaci budete moci tentokrát utnout v prostředku a pokud vás třeba dotyčný naštve, rovnou ho fyzicky napadnete nebo uděláte něco podobně impulzivního. Loadování mezi jednotlivými lokacemi bude kratší a během něho se budou odehrávat různé konverzace atd. Vedle již existujících dřív přibudou i nové, které využijí novinek ve dvojce, jako např. biotické postavy nebo vrah, který dovede sofistikovaněji s... (Zobrazit celý text)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

perry - 25.8.2010  (Hodnocení: 90 %)
Příběhově možná o něco slabší než první díl, ovšem hratelností zábavnější. Vedlejší úkoly konečně nejsou tak stupidní jako v prvním díle, skenování planet je zábavnější něž projíždějí v Maku. Úbytek RPG prvků trochu zamrzí (hlavně v rozdělování schopností), ovšem posun do akčnějšího žánru mi vyhovoval více. Plus si také zaslouží zdarma dostupná některá DLC v rámci sítě Cerberus (nejsou sice nijak extra originální, ale mise s raketoplánem jsou větší zábava než Mako v ME 1 + získáte další postavu Zaeda).
Očekávám třetí díl...

gagin - 12.5.2010  (Hodnocení: 70 %)
Já vím že mě ted budete za to hodnocení nadávat ,ale mě se prostě toto pokračování výborného Mass Effectu nelíbilo nevím proč ,ale zdá se mě že jedníčka je o mnoho lepší 70 procent.

Fluke - 7.3.2010  (Hodnocení: 90 %)
Hned na začátku musím říct, že ME2 je pro mě už teď hra roku a je to vesmír, u kterého bych ani nedoufal, že jednou vznikne, je to prostě ultimátní epická space opera.
I přesto musím říct, že Bioware se na spoustu detailů vydláblo nebo mě spousta věcí mrzela. Jedna z nich je běžná interakce, ano, můžu dostat úkol, protože jsem měl na určitém místě někoho v týmu, ale to asi jediná reakce, kterou člověk na to koho má sebou dostane, pokud se nejedná o misi. To znamená, že si můžete s přehledem napochodovat s Gethem do Citadely, že je s vámi Justicar nemá nic moc vliv, atd. Rád přemýšlím, kdo je vhodný na misi i kvůli samotné postavě, nejen jejím schopnostem, hře je to bohužel jedno.
Dost mě taky mrzela absence různých lokací, hlavně na Citadele, ale taktéž absence otevřených čtvrtí na Omega (popsaných v knize). O to víc mě taky štvalo trestuhodné nevyužití lokací jako je Tuchanka nebo Quariánská flotila (a to byla jedna z lepších misí na loajalitu, ta Jacobova působila hodně vágně), třeba na flotilu jsem se velmi velmi těšil, místo toho tam zabiju pár Gethů a hotovo. Neuvidím jejich ubikace, živý trh, Tali vás tam nijak neprovede apod.
To souvisí i s trestuhodným nevyužitím postav a jejich skvělých dabérů, kteří jsou spíš nevyužitá camea. Nejvíc mě to mrzí u Arie na Omeze, kterou dabovala Carrie Moss. Aria je perfektní postava, která si zasloužila širší dějovou linku.
Absence inventáře postavy a Maka je nakonec dobrá záchrana před stejně vypadajcími vedlejšáky prvního dílu, i kdž s Makem byly skvělé příběhové mise (ty bych chtěl zpět), třeba to spraví DLC. Další negativa, malý výběr zbraní a brnění.
Hlavně jediný brnění, který má smysl je N7, díky jeho variabilitě, ty ostatní bonusový ani nebudu komentovat, vždyť je nejde ani používat bez helmy.
Další špatný vtip jsou podle mě milostný románky, kromě toho, že flirtující Shepard je strašně creepy, tak něco odfláknutějšího jsem neviděl (ano, štve mě, že Tali neukázala obličej), když už to do tý hry cpou, tak ať to má smysl! Nejde mi o nahotu, ale když už tak nabírají z filmového stylu, tak ať to tak vypadá i v tomhle případě a člověk neojíždí oblečenou Mirandu ve strojovně (Proč tam?) nebo Tali, která na něj jaksi skočí a střih. To už ani nemluvím, že ty city nemají na příběh žádný vliv (klasické pohledy, povzbuzení, dotyky;)
Taky mě mrzí to absolutní vynechání konzilu a alianční armády ze hry. Proč nemáme alianční armádu v zádech, dokud nás ji Anderson nezbaví? Proč nám na Citadele nikdo nezablokuje loď v doku, když se prezentuje jako majetek Cerberusu, který je stíhán Aliancí a určitě podle známosti ji nemají v lásce ani ostatní. Vcelku je taky divné, jak najednou zapojili lidstvo do nevědomého kolečka Asari, Turiánů a Salariánů, kteří se snaží popřít pravdu, kterou zná hráč a jeho známí. Anderson a Aliance byli ti, kteří věděli, co se doopravdy děje.
Vtipný taky je, že vám obnoví status Spektra a nijak se toho nedá využít.
Další položku teď máme živou/mrtvou Normandy. Když už si dali tu práci tam dát spoustu lidí, záchody, koupelny, jídelnu, tak musí opravdu všichni stát 24/7 na jednom místě? To nemůže někdo spát na kavalci, být u doktora, chodit po palubě, reagovat na velitele jako v prvním díle, kdy mu zasalutuje stráž u dveří. Nemůžou parťáci chodit po svých ubikacích? Nic těžkého na provedení, když už se tolik snažili o atmosféru.
Dalo by se o tom mluvit dál, ale i přes to jsem s výsledkem spokojen a z konce mě mrazilo v zádech jak sviň... máme vůbec šanci tohle přežít? Bylo by docela drsné, kdyby scénáristi měli koule a stala by se z toho guirelová válka nakonec.

Jeržik - 15.2.2011  (Hodnocení: 90 %)
S odřenýma ušima. :-) Příběh je stále silným pozitivem, ale nedokáže strhnout jako v případě prvního dílu. Velkým kladem je poměrně dlouhá herní doba, pokud hráč využívá všechny úkoly a možnosti. Osobně mi vadily vadily změny v ovládání, interfaceu, inventáři (ten pro změnu není vůbec) i herním stylu a musel jsem si na ně dlouho a težko zvykat. V tomhle ohledu mě opravdu zajímá, s čím přijde třetí díl. První díl série Mass Effect byl epické RPG s často frenetickou akcí, druhý díl je příběhově zajímavá akční third person střílečka s RPG prvky. Zaleží na každém, co komu vyhovuje, já osobně se tedy kloním k první variantě. Každopádně očekávání třetího dílu můžou dnes být jen těžko vyšší.;)

_DAVE_ - 15.12.2020  (Hodnocení: 70 %)
Možná má ta hra smůlu, že ji hodnotím deset let po vydání, ale kde je RPG rozvoj, inventář.. Zatím hraju silně ukecaný cover shooter a není to špatné, nicméně od Bioware roku 2010 by člověk čekal něco jiného. Víme, že Bioware dnes (2020) je už v prdeli (Antem, Andromeda), ale tenkrát by člověk myslel, že ještě dělali macaté RPG...

Buster - 9.4.2010  (Hodnocení: 90 %)
Nenacházim správný slovo, který by bylo schopný vystihnout můj pocit z toho, co jsem viděl/hrál. Ta hra je po všech stránkách fenomenálně odvedená, od bezchybný grafiky přes dynamickou akci až po parádní příběh. On byl výbornej i první díl, ale v mnoha částech docela nudil a akce nebyla tak dobře zpracovaná (bohužel jsem nedohrál). Všechno podtrhuje skvělej hudební doprovod a hlas Martina Sheena v roli pana Neznámého. Úžasný jsou i venkovní lokace plný života. Pro mě obrovský překvápko a zároveň nejlepší film kterej jsem kdy hrál. Neříkám však, že neexistuje lepší hra, lepších her je dost, ale v rámci žánru je Mass Effect zkrátka pecka. Kam se hrabou vesmírný hovadiny typu Star Trek nebo Star Wars (mluvim jak o filmech tak herních adaptacích. Chápu, srovnávat hru s filmem je na pováženou, ale tady mi to přijde jako dobrej nápad), když jim frajeři od BioWare nakopali prdel.

DoNNoR - 1.6.2010  (Hodnocení: 100 %)
Jedno z mých nejoblíbenějších RPG,více k tomu ani psát nemusím ostatní už to vystihli... :D :D

sekacek - 30.1.2010  (Hodnocení: 100 %)
Tak tohle je zase gameska od Bioware ktera se fakt povedla uz se tesim na treti dil:) Momentalne jsem ji dohral a rikam jdu hrat znova dohraju to navsechny mozne zpusoby pac je to propracovane na par musek ale ty vem cert jsou horsi veci nez litani mimo prostor ci zaseku:) Opravdu kluci od Bioware boduji dabl:d Dragon age a mass effect je narez:)Shepard neumi tancovat a pit:D

Space13 - 24.9.2012  (Hodnocení: 90 %)
Obsahovo silnejšia ako jednička, ale žial trochu ochudobnená o RPG prvky. Taktiež mi tam chyba vozidlo "Mako",len tak sa povoziť po nezamenenej planete bolo prijemne odreagovanie. Skenovanie planét je namiesto neho slabá náhražka...;-)

Mr.Stu - 12.6.2010  (Hodnocení: 95 %)
Mass effect 2 je zážitek jak na horské dráze. Chvíli nemůžete vůbec dýchat, jak strhující příběh, atmosféra a filmové pojetí se před vámi udává a za pár chvil poté se lehce nudíte u skenování planet. Nic není dokonalé. Ovšem začátek, několik misí v průběhu a hlavně finále jsou tak kulervoucně ničitelsky dobré, že kvůli těm několika hodinám extáze bych klidně celej den skenoval:-)

Hawkey79 - 9.2.2011  (Hodnocení: 90 %)
Kdyby nedošlo k tam výrazné redukci RPG prvků, tak by to bylo lepší než jednička. I tak vynikají, opět výborné dialogy.
2011/01

V3nom - 13.2.2010  (Hodnocení: 100 %)
Jednoznačně jedna z nejlepších her, která zatím vyšla v roce 2010 ;-)

maxinik - 4.3.2010  (Hodnocení: 100 %)
nej hra

Thadeus - 28.2.2010  (Hodnocení: 70 %)
Pro mě osobně veliké zklamání, většinu času lítáte po galaxii sem a tam a plníte vedlejší mise (přiletět - postřílet - odletět). Když hra usoudí, že se nudíte už dost dlouho, tak vám do cesty strčí příběhovou misi (cca 10 minut přiletět - postřílet - odletět) a pak se vrátí čekání a povinné plnění vedlejších misí. Pořád jsem si říkal, že musím vydržet, že to každou chvíli přijde. Nepřišlo. Mass effect byl nářez, hra měla spád od začátku do konce, mass effect 2 je sice dobrá hra, ale ta dvě slůvka v názvu si nezaslouží.

baca12 - 19.7.2010  (Hodnocení: 100 %)
Ještě lepší než první díl. Příběh mě úplně dostal. O grafické stránce je úplně zbytečné mluvit... Nové lokace a temnější prostředí dodává hře ten správný náboj. Jen mi vadil poměrně nepřehledný inventář.

Harbinger - 21.10.2010  (Hodnocení: 95 %)
Příběh je opravdu slabší, možná je to jenom shodným schématem z prvního dílu (Najít tým, mít velkého spojence kterému ale nejde uplně věřit, mít romanci, zabít hlavního zlouna který je ovládaný reaprem...atd.) ale vyvažuje to propracovanějšími souboji a celkovým technickým zlepšením. Škoda jen úbytku RPG prvků a otravného skenování planet (ne že by mako bylo lepší, to ne :-)) Každopádně jedna z nejlepších her vůbec...

Carnage - 25.12.2010  (Hodnocení: 95 %)
Pro mě osobně perfektní pokračování neméně úspěšné jedničky. Sice zde ubyly RPG prvky, ale pro fanouška stříleček a kvalítního příběhu tzv. titul Must Have !!!

M4Touch - 30.1.2011  (Hodnocení: 90 %)
Po prvním díle trošku zklamání, ale na tuhle hru se nelze zlobit, protože je špičková.

Chrobak - 22.3.2011  (Hodnocení: 95 %)
Jednodušší a přímočařejší než jednička, což je přesně to, co téhle hře dává neuvěřitelný spád.

Ledoborec - 23.4.2011  (Hodnocení: 100 %)
Tohle je úžasná hra. Právem nosí ocenění hra roku. Oproti minulému dílu zde nejsou tak znatelnmé RPG prvky a vůbec tomu není na škodu. Ještě více to umocní strhující děj který jsem ještě nikde jinde neviděl a můžete ho sám tvořit buď jako záporák či dobrák každým kouskem. Troufám si říct že dokáže konkurovat velmi dobrému Hollywoodskému kasovnímu trháku... Tahle hra je prostě dokonalá, grafika je též vynikající a efekty či zvuky jsou parádní a mnoho DLC přídavků vás donutí (v dobrém) hru zase ještě jednou. Zbraně, obleky a jejich vylepšení ať už technické či designové jsou též suprové.

deko - 3.6.2011  (Hodnocení: 100 %)
Příběhově je to nejlepší hra co jsem kdy hrál. Má super epický konec plných emocí, uvěřitelný postavy a dobrou hratelnost. Všem doporučuji a těším se na 3 díl.

meltyV - 19.12.2011  (Hodnocení: 95 %)
Perfektní hra, která jen tak neomrzí. Jediné mínus bych udělil poměrně malé selekci zbraní a brnění oproti ME 1. Už se těším na další pokračování.

pyramidak - 12.3.2012  (Hodnocení: 90 %)
Dvojka z trilogie je nejslabší, ale přesto se drží na výši. Hodně věcí se v příběhu mění, až je to nepříjemné, k neuvěření, šílené a účelné.

Michalski - 2.5.2012  (Hodnocení: 95 %)
Netřeba delší komentáře. Absolutní špička pyramidy celého herního světa. BioWare si skutečně dali záležet.

Metalcore - 23.12.2012  (Hodnocení: 100 %)
Nejlepší díl z celé série, 100%! :-)

TwoFace - 21.2.2013  (Hodnocení: 100 %)
+ příběh
+ grafika
+ hudba
+ hratelnost
+ atmosféra
+ vše ostatní
- nic

shimpandz - 30.5.2013  (Hodnocení: 100 %)
Jedna z největších událostí herního průmyslu.

predator918 - 30.5.2013  (Hodnocení: 100 %)
Velmi úspěšné pokračování předchozího dílu ME1.

DannyBurino - 22.3.2015  (Hodnocení: 95 %)
ještě lepší než jednička škoda že si už nezahraju trojku proč? protože tu už asi nerozjedu

mafiozo123 - 9.1.2017  (Hodnocení: 100 %)
Nejlepší díl !

Screen ze hry Mass Effect 2

Screen ze hry Mass Effect 2

Screen ze hry Mass Effect 2

Další obrázky hry Mass Effect 2

stars of mass effect 2 - voice

Další videa hry Mass Effect 2HODNOCENÍ HRY Mass Effect 2 PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Mass-Effect-2-5067/" title="Hodnocení hry Mass Effect 2"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Mass+Effect+2&amp;platforma=pc" alt="Mass Effect 2" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Nejnovější obrázky

Stormshot
Stormshot
Stormshot
Hawked
Hawked

Anketa

Plánujete pořízení nové konzole?

Ano, PlayStation 5

19 %

Ano, Xbox Series X

15 %

Ano, Nintendo Switch

8 %

Ne, vystačím si s PC

31 %

Ne, hraji na mobilu

28 %

Celkem hlasů: 2323


Hra Warthunder zdarma