Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Half-Life

Half-Life

HL1 HL Half-Life: Source
Vývojáři Valve
VydavatelSierra Studios
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
ŽánrStřílečky
MultiplayerSíť
Datum vydáníŘíjen, 1998
Prodaných kusůpřes 6 722 161 na Steam
Doba hraníprůměrně 9,3h (nejčastěji 1,7h)
Hodnocení hry (95):
82%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 rating

Popis PC hry Half-Life
Hlavní hrdina je Dr. Gordon Freeman, který se po nehodě v laboratoři stává hlavním aktérem příběhu. Zmíněná nehoda totiž otevřela portál spojující Zemi s planetou Xen, kterým pronikají různorodí vetřelci. Začíná tak boj o holý život v podzemním výzkumném komplexu zamořeném neidentifikovatelnými tvory i vojáky vyslanými vládou, aby zahladili veškeré stopy po nehodě. (Přidal: MgrBizzaro)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

Fluke - 25.8.2008  (Hodnocení: 90 %)
aah..Doctor Freeman. Vědec, který prokazuje obrovské bojové schopnosti s páčidlem. Problém mu nedělají Mariňáci, speciální jednotky, ani mimozemšťani:) Kde jinde než ve hře člověk podká vědce, který je schopný zabít všechno svinstvo, co omylem přivlekl na Zemi;) Half life byl opravdu zpočátku nenápadná hra, ale postupně se dokázala stát milníkem, spolu s Counter strikem. Grafika u není nic moc, ale v source verzi je to o hodně lepší a zábavou rozhodně nestárne ani dnes.

Jeržik - 24.8.2008  (Hodnocení: 95 %)
Nejlepší FPS minulého století. A to to původně žádný velký hit nebyl, až čas ukázal, jak dobrá hra opravdu byla. Revoluce v příběhu, hratelnosti, grafice, vývoji, prostě ve všem. Milník světové herní scény, kdy se už po pár měsích hovořilo o éře před a po Half-Lifu.

ActiveWind - 21.5.2009  (Hodnocení: 95 %)
Klasika, tahle hra bavila asi každýho

_DAVE_ - 13.8.2008  (Hodnocení: 100 %)
Revoluce v 3D akčním žánru.

Suicideman - 28.8.2008  (Hodnocení: 100 %)
Jedna z nejlepších her co kdy vůbec byla. V době kdy vyšla to byla revoluce v Fps hrách, kde opravdu všechno zvládli na výbornou. Ještě dnes se prodává a hraje, i já si ji občas pustím a vzpomínám na staré dobré časy. ;-)

Articless - 25.8.2008  (Hodnocení: 90 %)
Němý hrdina a páčidlo. Na tomhle jsem vyrůstal :)

Mr.Stu - 18.5.2010  (Hodnocení: 100 %)
Tak jako kdysi DOOM, tak o několik let později Half-Life udal směr stagnujícímu žánru FPS. Lahůdka i dnes.

Guirnab - 23.12.2008  (Hodnocení: 100 %)
Klasika. Na svou dobu dobrá fyzika ( i když přesouvání beden byl docela horor), výborná hratelnost...

prome - 15.11.2008  (Hodnocení: 100 %)
Díky bohu, že tahle hra vznikla.

baca12 - 10.5.2010  (Hodnocení: 90 %)
Výborný příběh a grafické provedení nejen to udělalo z této hry obrovský milník v historii FPS. Dodnes má co nabídnout.

kptondrej - 9.10.2010  (Hodnocení: 100 %)
Hezký příběh.

vorez - 16.9.2010  (Hodnocení: 95 %)
Revoluce v žánru FPS her, která jako jedna z prvních her měla naskriptované události. Na tehdejší dobu revoluční grafika, zajímavej příběh, inteligence protivníka, který se snažil utočit ve skupinkách a něčím překvapit. První 2/3 hry 100% poslední třetina na tuším že Xenu mě už tolik nebavila. Nikdy nezapomenu na scénu, jak padám do odpadní šachty a vidím dlouhý tunel na jehož konci mariňak hodí batoh s výbušninou a zavře poklop, tehdy se mi hlavou honilo, ty kravo kdyby to tak bouchlo a sla proti mě tlaková vlna, což se stalo a já musel běžet zpátky a schovat se do vody - díky tomu že se mi to povedlo napoprvé na tuhle situaci nikdy nezpomenu...Half-Life je legenda legend, která prinesla spoustu modifikací - nejznámější znich Counter-Strike, thx Valve :D

LuckAss - 29.9.2010  (Hodnocení: 95 %)
dohráno z 99%... Po zničení dvouch Nihtlakových generátorů se mi zadřel komp...

sonic - 7.1.2011  (Hodnocení: 90 %)
Skvělá hra. Konečně nějaké FPS, který má skvělý příběh, je doprovázený vtipnými scénkami a opravdu se skvěle hraje.

Webb - 23.1.2011  (Hodnocení: 90 %)
Z počátku mě při hraní této hry bolela hlava, to však nebyla známka špatné hry, nýbrž jak jsem později pochopil, hry prvotřídní. Ten rozsáhlý labyrint chodeb totiž navozuje stísněné pocity a na mě doléhala klaustrofobická pochmurnost. Časem jsem si ale zvykl a hratelnost s atmosférou se v tomto výborném příběhu neustále nabalovala, až mě naplno do sebe vtáhla.

byron.lord - 2.7.2011  (Hodnocení: 100 %)
poctivě vydřených 100 procent. Už od intra bylo jasné, že hráče čeká zcela nový zážitek z hraní. Black mesa mělo vyšší prioritu než jít do školy, dokud se to prostě nedohraje v kuse. Mimozemšťani konečně v netuctovék a kýčovitém provedení, zmatení vědci a vše komlikující speciální jednotky. Half life byl film, ve kterém jsme se cotil a nemohl zpět. Půl života před monitorem, půlka na jiné planetě v něm. Half life je pro herní svět jako Mona lisa pro milovníky umění. S tím rozdílem, že se nemusíte mačkat mezi japonci v louvreu, ale nainstalovat a dát si to ještě jednou.

brutarys - 22.7.2011  (Hodnocení: 100 %)
Half life můj nejoblíbenější titul her,gordon freeman prostě hrdina fps stříleček jak má být i když nic nenamluvil tak je to borec :D.velmi doporučuji.

Albydeeere - 7.10.2011  (Hodnocení: 90 %)
Co řící, prostě legenda :-D

shimpandz - 30.5.2013  (Hodnocení: 95 %)
Jedna z prvních her od přestřižení mé pupeční šňůry :D

JackBurda - 8.4.2015  (Hodnocení: 95 %)
Sakra práce. Dva druhy nepřátel a díky tomu tři druhy akce 1) souboje s ufony 2) přestřelky s vojáky 3) boj s ufony a vojáky, kteří se navíc řežou mezi sebou. Do toho nějaký to skákání a šplhání (část na útesu byla boží), semtam někoho ochránit a někdy malá prostorová hádanka.
Upřímně nechápu tu neuvěřitelnou legendárnost dvojky, když je jednička takhle boží.
Vojáci jsou hodně odolní a díky tomu je akce s nimi rychlá, páč oni běhají do vašeho krytu, vzájemně se krejou a granáty opravdu nešetřej. Ufoni jsou silní útočně, ale sejmete jich většini jen malou pistolí nebo páčidlem, ovšem díky tomu ja hra furt jiná a nikdy nespadne do stereotypu, navíc i po delší době se furt objevujou nový ufoni, nový zbraně a technologie plus nový stacionární zbraně. Furt něco přibejvá, furt se něco děje.
Příběh je vyprávěnej málo, ale je celkem dobře vymyšlenej a dává smysl. Dost mi připomínal jedno z mých oblíbených akčních béček, zřejmě nejvíc Smrtonosnou past a Ramba, kombinované s Světovou invazí a Invazí světů s trochou Univerzálního vojáka.
Taky to má velkou podobnost s novějším Far cry.
Zatím dávám 90%, ale až dohraju, tak je možný, skoro jistý, že hodnocení půjde nahoru. Mějte se fandové.
Po dohrání zvyšuju na 95% a od stovky to dělí jen konec, kterej sem nepochopil a nic moc mise na Xenu. Jinak ale supr střílejda.

TomFishCZ - 13.2.2016  (Hodnocení: 85 %)
Pecka své doby, a i v době dnešní si tuto hru musí právý hráči oblíbit, celý průběh hrou je zábavný díky užasné hratelnosti a ve své době i pohledné grafice. Hra je zábavná od začátku až do konce, i když poslední boss fight na planetě Xen byl pro mě síše otravný a né moc propracovaný, spíše sem u něho byl naštvaný zdál se mi odflaknutý a zdlouhavý.To nic ale nemění na tom že v celku hra tvoří neuvěřitelnou akční pecku která ve své době asi neměla konkurenci a spolu s dobrým příběhem a atmosférou vytvořilo v té době menší studio Valve opravdu neuvěřitelnou hru.

necisty - 2.9.2017  (Hodnocení: 75 %)
Už si skoro nepamatuji, jaké to tehdy ve mně vyvolávalo emoce, ale rozhodně jsem z toho nebyl hotový jako většina touto hrou políbených. Uznávám promakaný, dlouhý děj a zbraňový arsenál. Já byl ale hotový z úplně jiných děl alá Doom apod. Určitě si to zas někdy musím zahrát, abych aktualizoval komentář.

H34D - 27.11.2021  (Hodnocení: 100 %)
Pamatujete na ten nekonečný, fanouškovský souboj Quake II vs Unreal? Jeho řešení nemohlo být elegantnější, neboť Half-Life doslova spláchl oba tehdejší velikány do záchodu. Vysoce modifikovaný Quake 1 engine nejen, že působil sympatičtějí než grafika Quake II, či již zmiňovaného Unrealu, ale dokonce ani dnes, po 10 letech, se z něj hráčům nezvedá žaludek, což by mohl potvrdit nejeden hráč Counter-Striku. Hlavní předností Half-Lifu však nebyla grafika, nýbrž naprosto dechberoucí a propracovaná singleplayerová cesta za záchranou Země před invazí odporné mimozemské havěti. Hra nebyla rozdělena do levelů, ale byla to jedna dlouhá, kontinuální a velmi atmosferická cesta... Vaše cesta! Half-Life oplýval chytrým a mohutně scriptováním příběhem (což byl ve své době originální a geniální tah na branku), díky kterému se do něj mohl hráč maximálně vcítit a jeho zážitek ze hry byl o to intenzivnější. Však jen vzpomeňme na ten příval pocitu úzkosti, když jsme zjistili, že parta vládních vojáků nás nepřišla zachránit, ale jen zahladit stopy, nebo na tu neukojitelnou zvědavost, když nám G-man opakovaně zmizel před nosem... vychutnal jsem si to 8x a věřím, že Half-Life ještě několikrát v životě dohraji.

A nezapomeňme ani na multiplayer a naprosto brutální řežbu s kušemi raketomety a "vysavači" (určitě víte, kterou zbraň mám na mysli) zejména na mapě Crossfire, jó, to bylo něco... Konec? Ještě ne, k Half-Lifu bylo také vytvořeno zdaleka nejvíc modifikací, včetné té nejslavnější, krále celého multiplayeru a progamingu - Counter-Strike, což je kapitola sama o sobě. CSkáři, děkujte Half-Lifu.

Screen Half-Life

Screen Half-Life

Další obrázky hry Half-LifeHODNOCENÍ HRY Half-Life PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Half-Life-6841/" title="Hodnocení hry Half-Life"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Half-Life&amp;platforma=pc" alt="Half-Life" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Nejnovější obrázky

It Takes Two
Enlisted
Enlisted
Enlisted
Enlisted

Anketa

Plánujete pořízení nové konzole?

Ano, PlayStation 5

21 %

Ano, Xbox Series X

12 %

Ano, Nintendo Switch

9 %

Ne, vystačím si s PC

38 %

Ne, hraji na mobilu

20 %

Celkem hlasů: 681


Hra Warthunder zdarma