Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Alone in the Dark 5

Alone in the Dark 5

Vývojáři Eden Games
VydavatelAtari
Herní sérieAlone in the Dark
ŽánrAdventura
Datum vydáníČerven, 2008
Popis PC hry Alone in the Dark 5
Central Park skrývá děsivé tajemství. Je bezpečným útočištěm nejen pro Newyorčany, ale i pro něco zcela jiného. Pravdu po celé generace střežili tajemní ochránci – díky nim park zůstával stále nedotčený, zatímco kolem rostly mrakodrapy a ulice nejdražšího města světa. Nyní však došlo k událostem, které otřásly vším, co jsme doposud znali. Vyšetřovatel paranormálních jevů Edward Carnby se tak nevysvětlitelně ocitne přímo uprostřed bouře, která hrozí, že zničí celý svět. Chce-li tomu zabránit, musí odhalit dlouho skrývané tajemství Central Parku. New York už nikdy nebude jako dřív.
Tato hra se nechala inspirovat napínavými televizními dramaty. Poutavý příběh je zasazen do řady epizod, které na sebe navazují jako v seriále. V každé z nich najdete akci a překvapivé zvraty, které napnou vaše nervy k prasknutí. Vše umocňuje inovativní technologické zpracování včetně neuvěřitelně realistické interakce s prostředím, propracované fyziky, pokročilé počítačové inteligence a úžasných vizuálních efektů. Za zmínku stojí i uživatelské rozhraní, do kterého rychle pronikne každý hráč. Alone in the Dark rozbíjí všechna herní klišé a přináší silné zážitky v dokonale propracované hře nové generace.
» Central Park: jako jedna z nejcharakterističtějších a nejoblíbenějších pamětihodností byl pomocí satelitních dat a tisíců fotografií naprosto realisticky reprodukován.
» Úchvatný příběh: příběh odhaluje konspiraci, která se kolem Central Parku točí. Dotýká se víry v posmrtný život a je založen na idejích a teoriích, které se objevují i ... (Zobrazit celý text)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

Emzák - 25.8.2008  (Hodnocení: 80 %)
I přes ne zcela povedené ovládání mě atmosféra této hry naprosto pohltila..

Fluke - 4.2.2010  (Hodnocení: 85 %)
Naprosto perfektní survival horor (či adventura, chcete-li), kterou provází krkolomné ovládání pomoci myši a klávesnice, a protivná internetová aktivace. Autoři udělali tu chybu, že nastavili defaultně opravdu bizarní klávesy, které si musíte přenastavit, abyste nepřišli o ruce a nechali postavě pohyby a lenost typické u konzolí. Věc, která může mnoha hráčům znechutit hru, takže pokud nechcete být příliš omezováni, rovnou si kupte Xkovej gamepad anebo si Alone in the Dark zahrajte na konzoli (nebo buďte hardcore, na tu klávesnici a myš se dá zvyknout;).
Takže zpátky ke hře, která je geniální už jen díky svému pojmutí, a to je rozdělení do kapitol, které se prezentují jako epizody seriálu, začne znělka, uvede vás do hry, zahrajete cca 1,5 hod dlouhu kapitolu, která skončí titulky a odkáže vás na další epizodu. V další epizodě, pak dostanete typické "v předchozích dílech jste viděli", a naprosto to funguje! Už jen díky skvěle vyprávěnému příběhu, hutné atmosféře a hlavně Central parku. V určitých kapitolách se v něm ze hry stane skoro GTA:) Máte bouchačku, po okolí jsou auta, ale taky hodně mutantů vytvořených ďáblem a spousta problémů před vámi.
Grafika je hodně kvalitní a často mi připomněla Source engine z HL2, a ve prospěch atmosféry funguje dokonale. Příběh nemá cenu moc rozebírat, to je na tom všem nejlepší, a také neuvěřitelné kombinování předmětů a nové postupy pomoci (masáž srdce), či startování aut (zkratování drátů), které dokonale odrážejí reálné myšlení. Často tak dostanete zásek, protože myslíte herně, ne reálně, a tohle velmi oceňuji. Co dodat na závěr? Opravdu epická atmosférická hra, která by si zasloužila i DLC v podobě dalších epizod. To by, ale musela při uvedení být větším trhákem, než byla.
Hra používá Securom 7 a vyžaduje internetovou aktivaci.

Buster - 10.6.2009  (Hodnocení: 80 %)
Nebejt tý otřesný hratelnosti tak je to nejlepší hra na světě. Úžasná hudba, perfektní děj, parádní oheň a stíny.

gonzo - 19.12.2008  (Hodnocení: 70 %)
Občas boje s ovládáním v third person módu, občas jsem si zanadával na nutnost zdlouhavě pobíhat/popojíždět po obrovské herní mapě, ale jinak jsem se celkem dobře bavil.

Kjyle - 21.10.2008  (Hodnocení: 100 %)
Tak tahle hra me opravdu nadchla, ale musi se hrat na gamepau protoze ovladni klavesnici je jaksi krkolomne.Kazdopadne takhle ma vypadat next-gen hra

kopiha - 23.7.2010  (Hodnocení: 95 %)
jj je to pravda kdby se tam vylepšila ovladatelnost byla by na prvním místě hned před fallout 3!!

J0KER - 25.9.2011  (Hodnocení: 85 %)
Už jen kvůli soundtracku.

jin.jim - 1.6.2017  (Hodnocení: 60 %)
Hra má skvělou atmosféru, dost dobrou fyziku a zajímavý příběh, ale naprosto nezvládnuté a katastrofální ovládání, které mě hodně brzy od hry odradilo.

Screen ze hry Alone in the Dark 5

Screen ze hry Alone in the Dark 5

Screen ze hry Alone in the Dark 5

Další obrázky hry Alone in the Dark 5HODNOCENÍ HRY Alone in the Dark 5 PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Alone-in-the-Dark-5-34/" title="Hodnocení hry Alone in the Dark 5"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Alone+in+the+Dark+5&amp;platforma=pc" alt="Alone in the Dark 5" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Nejnovější obrázky

War Robots
War Robots
War Robots
Left to Survive
Left to Survive

Anketa

Plánujete pořízení nové konzole?

Ano, PlayStation 5

20 %

Ano, Xbox Series X

12 %

Ano, Nintendo Switch

8 %

Ne, vystačím si s PC

38 %

Ne, hraji na mobilu

22 %

Celkem hlasů: 989


Hra Warthunder zdarma