Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Alan Wake

Alan Wake

Vývojáři Remedy
VydavatelMicrosoft Game Studios
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
OdkazyOficiální stránky
ŽánrAkční, adventura
MultiplayerNe
ČeštinaCZ Neoficiální překlad do češtiny
Datum vydáníÚnor, 2012
Prodaných kusůpřes 2 216 153 na Steam
Doba hraníprůměrně 7,3h (nejčastěji 2,9h)
Hodnocení hry (30):
84%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 16 PEGI 16 ratingXzone

Popis PC hry Alan Wake
Alan Wake je psychologický akční thriller, který se odehrává v idylickém americkém městečku ve státě Washington, kde žije hlavní hrdina Alan Wake. Jde o spisovatele, který má na svém kontě řadu bestsellerů v žánru hororové literatury. Podstatná je skutečnost, že Alan píše romány na základě svých nočních můr, které se ve hře stanou skutečností. Alan Wake nabízí masivní herní svět a herní koncept postavený na systému misí. Podstatným prvkem je dramatický a zajímavý příběh a také atmosféra, s níž si tvůrci pohrávají skrze užití světla.

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

perry - 11.3.2012  (Hodnocení: 60 %)
Tuctový příběh bez konce (údajně by měly být další díly, ale kdo ví), koridor jako prase (= po 2. levelu značná nuda), invence nepřátel je také nula (střídají se 4 typy), zbraně nestojí za nic... celkově silné zklamání... nechápu, jak to může být takový hit. Na XBOXu asi lepší hry nejsou... a na PC se to svezlo s nějakou divnou vlnou.

Fluke - 1.11.2013  (Hodnocení: 80 %)
Alan Wake je nepochybně jeden z nejlepších AAA survival hororů za poslední dobu, který si nezadá s posledním Alone in the Dark, které je lepší o kus v příběhu a katastrofismu. Na druhou stranu, AitD přebíjí Alan Wake snad ve všem, co se týká herní formy a ovládání. Kdyby Alan měl invenci, co mělo AitD, tak by to byla dokonalá hra, nejen hodně zábavná.
No a kdyby AitD mělo příjemné ovládání jako Alan Wake (možná i tu grafiku ;) Tak je obřím hitem. Inu, někomu se nemusí línit ani jedna hra, někomu obě jako mě, a někomu jen jedna z nich. Já na tenhle typ her slyším víc, než na Silent hill apod. Co se týká konce, no doufejme, že Remedy dvojku hodlá vydat stůj, co stůj, ale i tak to funguje samostatně. Vždyť už jsme si zvykli, že podobně jako ve filmu, si můžeme některé věci vyložit po svém ;)

_DAVE_ - 22.2.2012  (Hodnocení: 95 %)
Téměř dokonalý filmový zážitek. Zapletený příběh, parádní cut scény, strhující tempo. Proti X360 citelně lepší PC grafika. Snad jen kdyby to byla trochu víc adventura a méně akce... Ale bohužel tahle hra je dělaná primárně pro konzoli a tam už to tak chodí.

DoNNoR - 12.3.2012  (Hodnocení: 85 %)
věděl jsem, že to má být dobré ale až tak jsem to zase nečekal.... krásný filmový zážitek.. :))

sekacek - 27.2.2012  (Hodnocení: 85 %)
Dávám zatím 85% u čeho asi zůstanu,ale krása prostředí hodnotím na 95% a co mě vadí PC verze rozmazání nebo jako by tajemno mě dost ruší.
Je to bráno jako seriál a jako by autor se dostal do vlastního příběhu co vlastně ještě nenapsal což je trošku jiné než ostatní gamesky.

NORMENOR - 15.6.2012  (Hodnocení: 75 %)
Po dluhou dobu mě jako adventuristu nezaujalo nic až do této pecky.Výpravný příběh se spoustou nečekaných zvratů a nádhernou grafikou.Takto by se měli adventury ubírat směrem do předu a nezůstávat pozadu.

shimpandz - 30.5.2013  (Hodnocení: 95 %)
Téměř dokonalé.

rostas - 18.2.2014  (Hodnocení: 85 %)
Parádní horor a to strašidelné hry nehraju

necisty - 6.7.2017  (Hodnocení: 80 %)
Parádní hra s temnou atmosférou a pro mě ještě únosnýma lekačkama. Prim hraje děj, kterému ovšem ke konci dochází dech a je až zbytečně natahován. Možná kdyby se neopakovala pořád stejná konstrukce s baterkou a zbraní, tak by to bavilo až do konce. Tato konstrukce ze samotné hry dělá neuvěřitelnou hloupost a na druhou stranu unikát, jen vzrušení netrvá věčně. Autoři sice každou epizodou přidávají další zajímavé prvky ale zase jen s krátkodobým účinkem. To že jsem se ani na konci původní hry nedozvěděl, jak to dopadne a v podstatě jsem nucen pořídit si DLC mě moc nepotěšilo, působí to dojmem - vymysleli jsme skvělý příběh a natáhnem ho co nejvíc, aby jsme oškubali hráče.

Bonusové epizody mě už moc nenadchly, byly mnohem bláznivější. Signál byl ke všemu náročnější než všechny předešlé epizody. Spisovatel už v pohodě, ale krátký. Skvělý soundtrack.

Screen ze hry Alan Wake

Screen ze hry Alan Wake

Screen ze hry Alan Wake

Další obrázky hry Alan Wake

Trailer

Další videa hry Alan WakeHODNOCENÍ HRY Alan Wake PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Alan-Wake-1506/" title="Hodnocení hry Alan Wake"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Alan+Wake&amp;platforma=pc" alt="Alan Wake" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

16 %

Preferuji PC

46 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

18 %

Celkem hlasů: 8593


Hra Warthunder zdarma