Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Tomb Raider 2013

Tomb Raider 2013

Vývojáři Crystal Dynamics
VydavatelEidos Interactive
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
Herní sérieTomb Raider
OdkazyOficiální stránky
ŽánrAkční
ČeštinaNe
Datum vydáníBřezen, 2013
Hodnocení hry (10):
88%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 ratingXzone

Popis PS hry Tomb Raider 2013
Od uvedení vůbec první hry Tomb Raider, v roce 1996, se celá série postupně stala vysoce lukrativní. Postava Lary Croft je jednou z hlavních ikon herního průmyslu. Dokonce i Guinnessova kniha rekordů z roku 2006 označila Laru Croft za nejúspěšnější hrdinku videoher. Původních šest dílu bylo tvořeno Studiem Core Design, které později práci na britské archeoložce předalo společnosti Crystal Dynamics. Nyní se můžeme těšit z návratu krásné hrdinky ve zcela novém dobrodružství. Jedná se v pořadí o desátou hrou a byla tvůrci nazvána jednoduše Tomb Raider. Vývojáři se totiž rozhodli pro restart celé série a vyprávění příběhu, se kterým se můžou ztotožnit i dnešní generace. Nečekejte silnou a ostřílenou hrdinku. Vracíme se do Lařina mládí, kdy ztroskotá na podivném ostrově. Lara bude muset překonat jak fyzická, tak emocionální traumata, aby vůbec přežila. Sledujte, jak se s mladé dívky stané ostřílená Lara Croft, jak už ji dlouho známe. Co nás čeká? Ostrov, kde dojde ke zrození Lary Croft. Spousta logických úkolů, které budou protkány akcí se survival prvky. Tematicky prý hru ovlivnilo mnoho filmů, her i knih, aby se vývojáři trefili do moderních trendů. Nový vzhled a nové zbraně, jako třeba lovecký luk. Tomb Raider také dostihla vlna realističnosti. Lara bude krvácet, bude úpět bolestí. Bude bojovat o přežití. Prvky RPG, Lara bude na mise vyrážet z opěrných bodu - campů, kde bude moci vylepšovat své schopnosti. (Přidal: TradeCZ)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

perry - 16.3.2013  (Hodnocení: 70 %)
Relativně zklamání. Survival dobrý, nicméně nedoladěný. Lara pořád fňuká, že zabila toho a pak že tohle... nicméne během hry je z ní ultra-terminátor. Propíchnutá ledvina OK, pád z X metrů OK... hory nepřátel kostí jako nic. V kombinaci s pojetím hry to k sobě moc nesedí. Všude se pak válí náboje (v chrámu starém stovky let najít náboje do pistole.. WTF).
Příbeh také není žádné terno. Víceméně je to jen odškrtávání toho, kdo "zařve" v další scéně. Ostatní postavy jsou vám pak celkem ukradené.
Grafická stránka hry je solidní. Postrádám zde ovšem nějaké WOW scenérie. Všechno mi to přišlo takové nějaké stejné. Šedé, nudné. Rozhodně se s tím vzhledem k ladění příbehu dalo vyhrát daleko více.
Na Uncharted to nemá ani náhodou. Plus na to, že se hra jmenuje Tomb Raider, se tam po kobkách leze jen jako "vedlejšák", navíc vysloveně debilní a nehodící se k příbehu. Lara bojuje o přežití, ale má jaksi čas prolézat jeskyně a hledat tam poklady.

TomHardy - 1.4.2013  (Hodnocení: 80 %)
Lara se vrátila, aby všem dokázala, že stále patří k herní špičce. Bohužel ji trochu podřízlo větev vydání Far Cry 3, které v rámci vykreslení "živého ostrova" přeci jen vyhrává na body (zdejší zvěř je spíše kosmetické oživení a pokud hráč nechce, nemusí fauně vůbec věnovat pozornost). Na ovládání se dá celkem spolehnout (i když nejsem fanoušek automatického systému krytí) a i když chápu, že bylo třeba Laru rychle dostat do tempa, přesto je její přerod z vystrašené holky v odhodlanou bojovnici trochu unáhlený. Absence pořádných hádanek je důsledkem moderní doby, což ale hře naštěstí neubírá na zábavnosti. Být lépe ošetřený Lařin vývoj, silnější záporák a lepší využití (jinak bezpochyby zajímavě navrženého) ostrova, mohla být známka vyšší. Takhle "jen" 80% za solidní znovuzrození legendy. Více zde

depjon - 25.8.2013  (Hodnocení: 80 %)
Mohli tam být těžší hádanky a méně akce.

CJFlip - 5.10.2014  (Hodnocení: 90 %)
Skvělý restart téhle série. Opravdu jsem byl dobře překvapený. Příběh mě fakt vtáhl do hry. Ovládání bylo perfektní, automatický krčení a celkově pohyblivost Lary byla vynikající oproti předešlým všem dílům. Myslím si, že to byl opravdu dobrý nápad a já se nemůžu dočkat na další pokračování.

sarfian - 3.10.2015  (Hodnocení: 100 %)
Krása...mnohý ofrflali tento Tomb Raider, ale ja som nadmieru spokojný.Výborná atmosféra,hratelnost,grafika. Hra mi nedala možnosť sa chvílu nudiť.

2015

Rific - 14.11.2015  (Hodnocení: 100 %)
Perfektní hra, užil jsem to od začátku až do konce. Nový Tomb Raider se povedl, myslím že je to úspěšný restart, i přes některé opakující se prvky jak Lara často někam padá, sjíždí a podobně, ale myslím že vývojáři museli někde začít, takže určitě do dalších dílů to vylepší, něco přidají něco málo odstraní a další díl bude zase o něco lepší a časem se z toho stane jistě úspěšná série. Jako restart to hodnotím jasnou stovkou i s těma některýma chybama. Koneckonců někde se začít muselo :).

Trailer

Další videa hry Tomb Raider 2013HODNOCENÍ HRY Tomb Raider 2013 PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/ps/Tomb-Raider-2013-15666/" title="Hodnocení hry Tomb Raider 2013"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Tomb+Raider+2013&amp;platforma=ps3" alt="Tomb Raider 2013" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Nejnovější obrázky

State of Survival
State of Survival
State of Survival
State of Survival
State of Survival

Anketa

Plánujete pořízení nové konzole?

Ano, PlayStation 5

19 %

Ano, Xbox Series X

12 %

Ano, Nintendo Switch

8 %

Ne, vystačím si s PC

38 %

Ne, hraji na mobilu

23 %

Celkem hlasů: 1125


Hra Warthunder zdarma