Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Spec Ops: The Line

Spec Ops: The Line

Vývojáři Yager Development
Vydavatel2K Games
Distributor v ČRCenega
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
OdkazyOficiální stránky
ŽánrStřílečky
MultiplayerSíť
ČeštinaNe
EngineUnreal Engine 3
Datum vydáníČerven, 2012
Prodaných kusůpřes 1 763 899 na Steam
Doba hraníprůměrně 6,6h (nejčastěji 4,9h)
Hodnocení hry (17):
77%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 ratingXzone

Popis PC hry Spec Ops: The Line
Dubaj, kdysi klenot nejbohatší elity světa, nyní město pohřbené pískem. Smrt je zde na každém kroku a nikdy nevíte, zdali máte pevnou půdu pod nohama, našlapujte obezřetně, sledujte okolí, vždyť hranice mezi životem a smrtí je tak křehká. Zatímco všichni utíkají, vy musíte jít dále. Záchrana ztracené jednotky začíná a ty jsi velitel, jak se rozhodnete kapitáne Walkere?! Hra Spec Ops: The Line přináší nejen zážitek hodný celovečerního filmu, ale i revoluční prostředí, které lze ovlivnit. Grafika, UI to vše představuje novou laťku pro hráče, tato hra je skutečným klenotem, který nesmí chybět ve Vaší vitríně. (Přidal: Fluke)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

Fluke - 1.11.2013  (Hodnocení: 85 %)
Druhá hra od studia Yager je AAA tunelová 3D akce v nezvyklém prostředí za katastrofických podmínek, která se neprodávala tak dobře, jak 2K čekalo. Jenže to se u her, jejíž přesah jde dál, než jen střílení stává.
V herních mechanismech možná neexceluje jako Call of Duty série, je to přeci jen lineární akce, která je celkem vzato mírně nadprůměrná, jenže na poli příběhu a emocí sérii Call of Duty překonává s malíčkem v nose.
V Spec ops the line přesně víte, co děláte a proč to děláte přesně za podmínek, které nejsou daleko od těch reálných bojových, jejichž zrůdnost vás donutí se zamyslet proč vlastně zabíjíte. Podobně jako v Call od Duty střílíte vše, co obrátí zbraň proti Vám, ale narozdíl od ní se postupně budete zamýšlet proč to vlastně děláte. Po dohrání hry se možná dostanete i do stavu, kdy si řeknete jak s tímhle může voják žít. Ne, vojna není zábava jak nám je ve všech hrách prezentováno a Spec ops the line vám to na konci vmete do tváře.
Jestli hledáte dobrou 3D akci, která aspiruje na emoce a příběh, tak jste ji našli. Jen počítejte s tím, že na konci si řeknete, že to bylo svinstvo. Svinstvo, se kterým by měla pracovat každá 3D akce, kde střílíte do lidí.

Hanyse.k - 26.11.2016  (Hodnocení: 100 %)
Spec Ops: The Line je hra, která mě uchvátila příběhem, grafikou i hratelností. Primárně FPS nehraji, nejsem v nich nijak dobrý, ale tato hra mě nesmírně bavila a držela v napětí až do samotného konce. Nemám rád sci-fi, nejraději hraji střílečky z 2. světové války ale Spec Ops: The Line je taky skvělá, prostředí zničené Dubaje je suprové. Pro mě jako občasného hráče neměla hra chybu a proto dávám 100%.

Chrobak - 13.4.2018  (Hodnocení: 85 %)
Z čistě herního hlediska jsou Spec Ops pouze průměrnou lineární jednoduchou střílečkou. Co se vyprávění příběhu týče, to už je trochu jiné kafe. Tady se s velice emocionální a skvěle gradovanou dějovou linkou dostáváme někam na úroveň prvního Bioshocku a naprosto úžasný závěr dá skoro vzpomenout na filmy jako Četa nebo dokonce Apokalypsa. Spec Ops: The Line jsou v rámci videoher rozhodně vymykajícím se úkazem, o válečných střílečkách ani nemluvě - z oblíbených sérií jako Medal of Honor nebo Call of Duty dělá směšné primitivní slátaniny.

jin.jim - 6.4.2018  (Hodnocení: 85 %)
Trvalo to dlouho, než jsem měl možnost si tuhle hru zahrát, její optimalizace dělala problém na mnohých sestavách, ale konečně jsem se k ní dostal a zjistil, jak je to vlastně s tou kontroverzností, proč si jí tolik lidí touží zahrát a co je na ní vlastně tak unikátního.
První, čeho si všimnete, je naprosto odlišné prostředí od jiných válečných her - a to pískem zasypaná Dubaj. Další "odchylkou" je to, že máte celou hru pouze dva spolubojovníky, sem tam občas se přidá i někdo další. A tou nejvýraznější odchylkou jsou nepřátelé, protože i z tohoto hlediska se hra stává kontroverzní. Snad nebudu spoilerovat příliš, když řeknu, že zde bojujete proti americkým vojákům. Za americké. A upřímně, momentálně mě nenapadá žádná hra, která by se celá věnovala válečné tématice z tohoto úhlu.
Příběh je nicméně mnohem daleko více zamotaný, než se na první pohled zdá a rozuzlení (konců je zde více) mě hodně překvapilo. Příběh je provázen i několika morálními (jsou opravdu morální: např. zachránit cenného vojáka a nechat zemřít civilisty, nebo naopak - a to je jedno z těch "lehčích" rozhodnutí)
Grafická stránka je poměrně pěkná, pískem zasypaná Dubaj je naprosto výborně vybrané prostředí s možností sem tam občas rozbít nějaké to sklo a provalit si cestu pryč nebo provalit písek na nepřátele.
Zvukové zpracování je obstojné a hudba celý děj pěkně podtrhuje a je používána s citem.
Výtky patří k horší umělé inteligenci, kdy si stačí počkat, až voják zase vystrčí hlavu na stejném místě, nebo až vám jich 20 naběhne před kulomet, a časem už stereotypnější hratelnosti, která sestává jen z "jdi a střílej" a cutscén.
Obtížnost hry a její délka je přiměřená, hra je členěná do 15 částí, které na sebe plynule navazují a odehrává se až na posledních pár částí retrospektivně. Jak jsem již zmínil, závěr je rozhodně překvapující.

SHRNUTÍ: Nyní už chápu, v čem spočívá kouzlo Spec Ops: The Line, a stejně tak chápu, v čem spočívá jeho kontroverznost, není to jen v tom, že hrajete za americké vojáky proti americkým vojákům, ale také v brutalitě, kterou hra dokáže podat mnohem přesvědčivěji než spousta jiných válečných her, a morálních rozhodnutích (vězte, že to překoná i vraždění civilistů v COD: MW2, které bylo hodně dlouho propírané), která dokáží vzít za srdce a která Vás donutí se nad tím vším hlouběji zamyslet.
Grafické zpracování je dobré, zvukové taktéž, horší je to s UI, časem už stereotypnější hratelností a s optimalizací na některé sestavy, kdy se hra nehratelně seká, naopak chválím obtížnost, možnost voleb, příběh, jeho rozuzlení a také to, že zde máte pouze dva parťáky, kdy první je jiný než ten druhý a dávají vám to jasně najevo. A až hru dohrajete, ani náhodou se nebudete cítit jako vítězové, ale zato vás to donutí se nad některými z těch nesmyslností souvisejících s válečným vražděním zamyslet!

Screen ze hry Spec Ops: The Line

Artwork ke hře Spec Ops: The Line

Artwork ke hře Spec Ops: The Line

Další obrázky hry Spec Ops: The Line

Spec Ops The Line Gameplay

Další videa hry Spec Ops: The LineHODNOCENÍ HRY Spec Ops: The Line PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Spec-Ops-The-Line-15614/" title="Hodnocení hry Spec Ops: The Line"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Spec+Ops%3A+The+Line&amp;platforma=pc" alt="Spec Ops: The Line" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Heavy Metal Machines
Heavy Metal Machines
Heavy Metal Machines
Cuisine Royale
Nightshade

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

16 %

Preferuji PC

47 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

16 %

Celkem hlasů: 7959


Hra Warthunder zdarma