Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Saints Row 2

Saints Row 2

Vývojáři Volition
VydavatelTHQ
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
Herní sérieSaints Row
OdkazyOficiální stránky
ŽánrZávodní
MultiplayerSíť
ČeštinaCZ Neoficiální překlad do češtiny
Datum vydání28. 1. 2008
Prodaných kusůpřes 3 441 121 na Steam
Doba hraníprůměrně 13,9h (nejčastěji 2h)
Hodnocení hry (22):
75%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 ratingXzone

Popis PC hry Saints Row 2
Jediný skutečný pokořitel Grand Theft Auto se vrací v druhém dílu s motorkami, loděmi i vrtulníky. Uplynulo několik let, městský gang Saints ztratil svoji těžce vydobytou autoritu a v místě jeho dřívějšího sídla mezitím vyrostly mrakodrapy a luxusní čtvrť pro snoby. Místem dění hry bude i tentokrát jen fiktivní městečko Stilwater, představující fúzi architektonických prvků a památek Chicaga, St. Louis a San Francisca. Vývojáři raději vsadili na rozšíření stávajících lokací namísto modelování úplně nové metropole, prý však ne kvůli lenosti, nýbrž kvůli příběhové lince. Vrátí se také mini-hry, během nichž budete mít podobně jako v jedničce za úkol způsobit obrovské dopravní kolize, ničit soukromý majetek či rozličně porušovat zákon. Se všemi těmito přestupky a ubližováním na zdraví souvisí také zlepšená umělá inteligence policie. Té však budete moci zdrhnout pomocí několika nových dopravních prostředků: na motorce, v monster trucku, letadlu, helikoptéře či na lodi. Rozšíření hry na vodu a do vzduchu se významně odrazí i v příběhu. Celou singleplayerovou kampaní budete moci navíc projít kooperativně ve dvou lidech online včetně misí, v nichž oba pojedete v jednom vozidle (jeden řídí, druhý střílí). Podstatných změn má doznat také mód Versus, zcela odlišný tomu z prvního dílu: v jeho rámci budete plnit mise a účastnit se i jiných aktivit. (Přidal: jin.jim)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

Jeržik - 17.1.2009  (Hodnocení: 45 %)
S prominutím nuda.;) Hra sice nabízí opravdu početné možnosti, ale zabíjí to mizerný příběh, grafika a zpracování pod úrovní GTA III. A to byla vskutku tragédie. Jen pro příklad uvedu - nulová AI, šílený jízní model, přehnaná HW náročnost, stereotypnost ve všech aspektech hry... GTA IV jsem sice ještě nerál, ale nedovedu si představit, že by bylo ještě horší, než tento "výtvor"(spíš netvor;). Každopádně v tomhle žánru stále vládne Mafia!

shimpandz - 30.5.2013  (Hodnocení: 95 %)
Lepší než GTA IV

nikar - 8.4.2016  (Hodnocení: 50 %)
Nejslabší díl ze Saints Row.

mafiozo123 - 21.8.2017  (Hodnocení: 45 %)
Strašně odfláknuté...vypadá to strašně po všech stránkach a přitom nechápu proč když jednička byla dobrá a vypadala aj lépe :D

jin.jim - 4.9.2017  (Hodnocení: 75 %)
U SR2 může trvat, než Vás chytne, ale když už chytne, tak baví až do konce.
Ve hře je gang Svatých ze třetí ulice v čele s Vámi a Vašimi důstojníky Piercem, Shaundi a samozřejmě Gatem.
Kdo zprvu hrál novější díly a líbily se mu, pravděpodobně tento díl odsoudí, neboť hraje na vážnější notu a srandu si moc z věcí nedělá. K tomu se váže i příběh, kdy vedle získání moci v celém Stilwateru a poražení Ultoru, musíte porazit ještě tři další gangy. Každý z nich má svůj příběh a nutno podotknout, že až na Bratrstvo nejsou zrovna moc poutavé. Jediné Bratrstvo přináší zajímavé zvraty (a jednou také gang Roninů).
Co mise, to obsazení nového území, ve hře je celkem 45 území, ale misí je o něco více. Kampaňové mise se nesou ve stále stejném duchu - dojeď, znič, zabij, ochraň a takhle pořád dokola s mírnými obměnami. To ale neplatí o vedlejších úkolech, kterých je hned několik typů. Nejznámější je asi cákání lidského hnoje na ostatní domy, lidi, auta. Vedle tohoto typu je zde ještě několik dalších.
Postavy v příběhu jsou poměrně sympatické, ale nějaké hlubší seznámení nečekejte. U záporáků to funguje na podobném principu. Jen s tím sympatizováním je to těžší. A co teprve hlavní postava? To je takovej arogantní idiot, ale podaný s humorem, že i jeho si pravěpodobně oblíbíte.
Nyní ke grafice, ta je opravdu hodně slabá, zvláště pak k mizerné optimalizaci, kdy i na silném stroji hra dokáže vykreslit pouhých 10-15 FPS na vyšší detaily. A třešničkou na dortu jsou poměrně časté pády hry. K tomu si připočtěte, že některé mise nejsou zas tak zábavné, a můžete si je tak zopakovat rovnou několikrát. Rovnou přejdu k ukládání v misích. Mise samotné jsou většinou jednoduché a krátké, ale checkpointy v nich umístěné jsou někdy vážně příšerné. Opakovat půlku mise jenom proto, že se Vám někde zasekne parťák nebo že zemřete, je otravný. AI parťáků i AI nepřátel je mizerná. Téměř nulová, chodci na Vás reagují jen na chvíli, za okamžik je zase v nejlepším pořádku. Policie je tolerantní a můžete tak klidně zabít aspoň pět lidí, než Vás vůbec začnou nahánět. Ale možná lépe, pak dokážou být svým věčným bouráním docela protivní. A víte proč? Kvůli naprosto nezvládnutému ovládání aut. Trvalo mi tak půlku hry, než mi trochu přešlo do ruky. A to jenom u některých aut. Takové čtyřkolky nebo hůř ovladatelné vozy vzdorovaly až do konce. Proto jsou některé honičky dost frustrující. Ještě štěstí, že ve hře jich během misí není tolik, a část z nich spočívá v tom, že nepřátelské auto jezdí stále dokola stejnou trasu, tedy na něj stačí počkat a rozstřílet, až zas pojede okolo.
Co naopak potěšilo, je slušný výběr zbraní, přestřelky jsou docela fajn a házení lidí do dálky několika metrů se prostě neomrzelo. Dále možnost nakupování různých obchodů, nemovitostí a bytů. Ty lze ještě k tomu upravovat. I právě z úprav a vedlejších misí nebo různých triků lze získávat tolik potřebný respekt pro možnost plnění misí hlavní kampaně. Proč se tak autoři rozhodli, zůstává záhadou, ale naštěstí se najde dostatek zábavných vedlejších misí, aby průchod hrou bohatě pokryly. A navíc se získávaným stylem roste i množství získávaného respektu. Z nemovitostí také získáváte peníze, a z počátečně chudých Saints se stanou boháči. Perfektně je to vidět na proměně jejich hlavního úkrytu.
O fyzice ve hře nemůže být řeč, ať už při pěší chůzi, jízdě nebo létání, ale potěší množství zničitelných předmětů. Dopravních prostředků je dostatek a jsou designově vydařené.

SHRNUTÍ: SR2 je hratelnostně chytlavá hra, mající někdy zajímavý příběh, ale někdy také značně předvídatelný, se zapamatovatelnými postavami, leč dolů ji sráží nevydařená AI, technické zpracování (a náhodné pády hry), jízdní model a někdy hloupě umístěné checkpointy. Přesto si naopak zaslouží pochvalu za množství dopravních prostředků, postavy, možnost vytvoření a úpravy vlastní postavy, prostředí a jeho zničitelnost, zbraně, kupování nemovitostí a možnost jejich úpravy a neobvyklé vedlejší mise.

Screen ze hry Saints Row 2

Screen ze hry Saints Row 2

Screen ze hry Saints Row 2

Další obrázky hry Saints Row 2

Trailer

Další videa hry Saints Row 2HODNOCENÍ HRY Saints Row 2 PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Saints-Row-2-1452/" title="Hodnocení hry Saints Row 2"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Saints+Row+2&amp;platforma=pc" alt="Saints Row 2" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

16 %

Preferuji PC

46 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

18 %

Celkem hlasů: 8537


Hra Warthunder zdarma