Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Far Cry 4

Vývojáři Ubisoft Montreal
VydavatelUbisoft
Distributor v ČRUbisoft
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
Herní sérieFar Cry
OdkazyOficiální stránky
ŽánrStřílečky
MultiplayerSíť (COOP mód)
ČeštinaCZ Oficiální text v češtině
EngineDunia Engine 2
Datum vydání18. 11. 2014
Prodaných kusůpřes 1 129 541 na Steam
Doba hraníprůměrně 35,9h (nejčastěji 23,8h)
Hodnocení hry (11):
80%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 ratingXzone

Popis PC hry Far Cry 4
Ups, toto bylo nečekané."Opět" čistokrevné šílenství, ale tentokrát se ocitáme ... v Himalájích? V klasické a oblíbené hratelnosti známé v sérii Far Cry si můžete užít Kyrat - dechberoucí, nebezpečný a divoký himálajský region sužovaný režimem despotického samozvaného krále. Využívejte rozsáhlý arzenál zbraní, vozidel a zvířat a napište svůj vlastní příběh v exotickém otevřeném horském světě! Toto je Far Cry, jak jste ho ještě nezažili. Far Cry 4 je next-gen tělem i duší, a kromě dramaticky vylepšené grafiky díky podpoře nové generace konzolí si vylepšením prošla i hratelnost a jednoduše si můžete užít ještě více "všeho", na co jste u Far Cry zvyklí. (Přidal: jin.jim)

Pridat.eu Sdílet
Fanouškovské stránky hry Far Cry 5

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

Renegade - 18.6.2015  (Hodnocení: 85 %)
Parádně zpracovaná střílečka se mnoha aktivitami kolem. Příjemná grafika kazí pochybná optimalizace a nedodělky ubisoftu. Jedná se o kvalitní titul přestože je děj naprosto hloupý a někdy až urážející svou stupiditou a nevyužitelností.
Pagan nedostal proctor a ostatní NPC jsou prostě zbytečný. Berte to jako skvělou odreagovací střílečku. Kromě třetího dílu lepší jen tak nenajdete.

jin.jim - 11.8.2017  (Hodnocení: 85 %)
Někteří říkají přeskinované FC3, já říkám vylepšené FC3.
To, kde FC3 vynikalo, se přeneslo do čtvtého dílu, který vyšel brzy pro trojce. To, v čem nevynikalo, buď zmizelo, nebo bylo vylepšeno. To, co mělo potenciál, ale ne plně využitý, čtyrka vylepšila. Pojďme se na to podívat.
Vžijete se zde do kůže Ajaye Ghala, syna slavných Ghaleových, hned zpočátku se Vás ujme nový záporák Pagan Min, kterému ale utečete se Zlatou stezkou. A protože Vám pomohla prchnout, tak se k ní přidáte. Klasické klišé? Docela.
Nicméně se nenechte zmást tímto nepříliš originálním začátkem, a hru neodsuzujte, protože to, co přijde, je něco, o co byste se neměli ošidit.
Příběh FC4 se postupně rozvíjí, a novinkou v něm je, že se musíte často rozhodnout, zda pomoct Amitě nebo Sabalovi. To se pak projeví na dalším vývoji hry a tedy i tom, kdo povede Zlatou stezku.
Hra přináší mnoho zvratů, většinou zajímavých, morální rozhodnutí, jestli pomůžete Amitě zachránit drogová pole, abyste mohli financovat činnost Zlaté stezky, nebo raději na Sabalovu radu pole zničíte a nebudete ničit reputaci ZS? K takovým rozhodnutím dojde během hry několikrát a hru příjemně zpestřují.
K samotným postavám, Amita a Sabal a malá Bhadra jsou velice dobře vykresleny. Pagan Min je na tom o něco hůře, Vass z trojky nasadil laťku zatraceně vysoko a nebýt jej, pravděpodobně by PM byl skvělým záporákem, ale Vaase prostě nepřekonává, i když k němu nemá tak daleko. Podle Zlaté stezky je Pagan šílenec, podle královské armády není. Tak kde je pravda? I Vás samotné občas donutí Pagan zamyslet se nad tím, kde je pravda. Co když všechna rozhodnutí, která přijal, byla proto, aby zajistil zemi prosperitu?
Tento názor je během hry přebitý a je Vám jasně naznačeno, že Min je naprostej šílenec, i když on to vidí jinak.
Vedle Mina ve hře působí ještě jeho tři "společníci", které v příběhu krátce potkáte. Každý z nich ovládá část oblasti za pomocí své pevnosti. A co je na tom dobré? Krom táborů nyní můžete dobývat i tyto pevnosti, které jsou o něco složitější k dobytí.
Dobývání se tedy vrací v plné parádě, antény jsou nahrazeny zvonicemi, které jsou o dost lepší a je menší šance, že z nich spadnete. Po jejich osvobození dostanete zdarma nějaké ty zbraně. Dobývání táborů zde funguje na stejném principu, přijď, užij jeden z postupů, dobyj. Ale pozor! Může se stát, že královská armáda si bude chtít vzít tábor zpět a tedy na něj zaútočí. Pak je řada na Vás, abyste jej ubránili.
Také jednou za čas se na mapě objeví tzv. Paganův hněv, kdy potkáváte nepřátelské konvoje, které můžete ničit, nebo nepřátelské náklaďáky, které můžete za odměnu zničit, nebo odvézt do dobytých stanovišť.
Hru zpestřuje také možnost bojovat v aréně jak s lidmi, tak se zvířaty.
Klasicky ve hře nechybí lov zvěře a následné vylepšování vybavení, vedlejší úkoly (zabít někoho nebo něco, závodit, detonovat bombu atd.) a mnoho vedlejších postav počínajících Longinem, který si pojal Bibli po svém, pokračuje Yogim a Regim, kteří Vás pošlou do "houbičkového" ráje, konče vedlejšími úkoly Zlaté stezky, ať už třeba za účelem vydání se do Himalájí najít něco ztraceného. A to není zdaleka všechno.
Hlavní příběh jsem už zmínil, jen mi přišel poměrně krátký. Mohl být určitě delší. Ale při plnění vedlejších úkolů se herní doba dostane na vysoké číslo.
Možností ve hře je spousta, aktivit taktéž a opět se vrací strom dovedností, kdy si postavu vylepšujete.
Grafika je krásná, prostředí Kyratu je nádherné, logicky uspořádané, plné života. Zvuky jsou na dobré úrovni, dabing perfektní a oficiální české titulky se povedly na jedničku.

SHRNUTÍ:
FC4 je vylepšenou FC3, kdy zlepšuje všechno, co ve trojce potřebovalo vylepšit, a přidává k tomu něco svého. Setkáte se zde s dobře napsanými postavami, a ačkoliv Paganovi ještě něco málo chybí na dosažení Vaase, je dobře napsaným záporákem.
Prostředí Kyratu je krásné, grafika povedená na jedničku, svět je pln života, kde se furt něco děje, a zvuky jsou na dobré úrovni. Dabing je perfektní a totéž platí pro oficiální české titulky.
Jediná výtka patří menšímu množství dopravních prostředků a kratší délce hlavní kampaně (nepočítaje vedlejší úkoly). Jinak zde není moc co vytknout. FC4 patří mezi hry, které chytí a jen tak nepustí.

Artwork ke hře Far Cry 4

Artwork ke hře Far Cry 4

Artwork ke hře Far Cry 4

Další obrázky hry Far Cry 4

Trailer

Další videa hry Far Cry 4HODNOCENÍ HRY Far Cry 4 PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Far-Cry-4-28558/" title="Hodnocení hry Far Cry 4"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Far+Cry+4&amp;platforma=pc" alt="Far Cry 4" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

16 %

Preferuji PC

46 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

18 %

Celkem hlasů: 8593


Hra Warthunder zdarma