Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Call of Duty 5: World at War

Call of Duty 5: World at War

COD: WaW
Vývojáři Treyarch Invention
VydavatelActivision
Distributor v ČRACTIVISION
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
Herní sérieCall of Duty
OdkazyOficiální stránky
ŽánrStřílečky
MultiplayerSíť
ČeštinaCZ Neoficiální překlad do češtiny
EngineIW 3.0
Datum vydání14. 11. 2008
Hodnocení hry (74):
73%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 ratingXzone

Popis PC hry Call of Duty 5: World at War
Další díl jedné z nejpopulárnějších válečných sérií Call of Duty hráče zavede do bitev druhé světové války a nabídne vylepšený multiplayer, mnoho ovladatelných vozidel a obrovský arzenál zbraní, mezi nimiž nebude chybět ani oblíbený plamenomet. V pátém pokračování si hráči své schopnosti otestují na bojištích slunného Pacifiku a podívají se i do Berlína…

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

Emzák - 22.1.2009  (Hodnocení: 70 %)
Velmi slabý odvar předchozího dílu MW z dílny Infinity war. Pátý díl této parádni série se ovšem dostal do rukou studiu Treyarch, které má na svědomí opět slabší díl celé série a to díl třetí. Navíc engine, který byl použit ze čtyřky měl být vylepšen, nevím jak je to u ostatních, ale v MP se mi hra co chvíli zacukne. FPS mám přitom v průměru na 85...Doufám že tento krok Activision udělali proto, že Infinity war pracuje na COD 6, to bych pochopil.

ActiveWind - 21.5.2009  (Hodnocení: 75 %)
v případě call of duty bych už taky zůstal už jen u moderní války. Návrat 2 sv. války sice nebyl nejhorší ale už je toho moc

Buster - 31.5.2009  (Hodnocení: 50 %)
O proti předchozím dílům je tento o třídu níž.

sekacek - 8.3.2009  (Hodnocení: 20 %)
Za tohle dílo nemůže Infinity War,ale Treyarch to sou paraziti v této společnosti sou to packalové v první lize kde nemaj co dělat!!!!! Boužel sem budu dávat pouze zápory pač toto dílo klady nemá!!!!! 1.Spousta bugů ve stylu stojíte za nepřítelem a on vás nevnímá i když střílíte kolem něj. 2.Spousta grafických chyb lítajicí stromy,litajicí děla tanků či špatné dokreslování textur,atd. 3.šíleně linerární pohib,který v COD je pokaždé tady boužel to eště zužily. 4.co skript to mě se dělá zle v tomto dílů to nemá meze vlaková souprava o velikosti 10x5m a v ní sou japončíci který stále vybíhají v hojném počtu až donekonečna zastavení lze pouze pokud dosáhneme značky kde se skript mění prostě hnus!!! 5.Příběh tedy jestli se tomu tak dá říct jednou sem v rusku podruhé v japoncku a zase v berlíně co to je? Tohle studio je proto aby dodával trochu těch peněs do fondu z důvodu toho,že Infinity War pracuje na COD 4 Modern Warfare 2 což je potěšujicí zpráva nemyslíte:D

Bobestom - 28.3.2010  (Hodnocení: 60 %)
Hra vůbec ničím nepřekvapí... jdete... záblesk... kolem vás kupa tupých rákosníků... za zmínku také stojí 2skiny protivníků... střítíte 2panáčky dokola... jak komické. Připadal jsem si jako bych hrál Call of Duty 1 v jiném prostředí. Naštěstí ruská kampaň byla celkem zdařilá :).

Rasty29 - 1.3.2010  (Hodnocení: 90 %)
Já očekavál od páteho pokračování Call of Duty opravdu hodně, a potěšilo mě že byla hra opět zasazena do prostředí Druhé světové války.Moje očekávání hra naplnila mise za sověty byla úžasná, jediné zklamaní přinesla celková herní doba a docela mizerná umělá inteligene protivníků.Hodně se mi líbila hlavně celková dynamika hry a sem tam nějaké ty filmové scény.Grafika byla stejná jako v předchozím dílu, ale to mi až tolik nevadilo.Call of Duty : World at War je pro mě druhá nejlepší hra z celé serie, hned po CoD:MW2;-) Ve zkratce: Pro: Dynamická hratelonost,mise za sověty,druhá světová válka Proti: mizerná umělá inteligence,krátká herní doba

Fandar - 21.11.2010  (Hodnocení: 65 %)
Na střední obtížnost dohrané za 5 hodin, což je smutné. Grafika pěkná, i hratelnost (kromě tanku). Co se zbraní týče, tak zvuky byly příšerný, MP40 jak airsoftka a hrozně nereálné, například krásně přesná střelba ve stoje s MG42, to jsem nepobral. Ale celkově se mi to líbilo, avšak to mohlo být o hodně lepší. Mimochodem scény s vlajkonošem a vlajkou na konci mi přišly divný.

Perper - 14.8.2010  (Hodnocení: 60 %)
Valka proti japončíkům je strašná..Ale proti Náckům to už je to, čemu se dá říkat Call of duty....

Grizzly - 26.12.2010  (Hodnocení: 50 %)
Treyarch sou loseři, což je vidět i na Black Ops.

TaskForce - 27.8.2011  (Hodnocení: 75 %)
Příjemná změna po modern warfare, opet povedená grafika i hratelnost, bohužel se zde občas vyskytují nelogické věci a bugy, a co se tyče kampaní tak kampan za rusy je výrazně povedenější,obzvlášt mě bavili 2 poslední mise kde je i výborná atmosféra blížícího se vítězství, 75%

DonErDyk - 11.12.2012  (Hodnocení: 75 %)
na MW to nema, ale zmena je zivot :) ....75%

Eragon93 - 27.8.2013  (Hodnocení: 80 %)
Jeden z těch povedenějších Calláčů.

proxyserver1911 - 3.7.2015  (Hodnocení: 85 %)
Podle mě je to třetí nej. cod. Hned po CoD 4 a Cod. Oproti MW2 nebo MW3 je to tak o třídu lepší. Grafika: ok
Hratelnost: dobrá
Herní doba: půl bídy
Americká kampaň: poprvé v pacifiku za celou dobu Cod. Výborná.
Sovětská kampaň: výborná.
HW nároky: skoro minimální.
Verdikt: Je to ok, ale furt je to jen CoD. Čili hra pro hodně nenáročného hráče. Na oddech dobré.

ACDC - 25.8.2015  (Hodnocení: 70 %)
Přechod zpět na 2WW se moc nepovedl, hlavně ta americká kampaň byla dost slabá, ruská byla o něco lepší.

mafiozo123 - 21.8.2017  (Hodnocení: 85 %)
Mě se to prostě líbí takové více svižné tohle CoDko :)

jin.jim - 19.9.2018  (Hodnocení: 90 %)
COD: WaW - na dlouhou dobu poslední díl z druhé světové války, přicházející po výborném a do moderní doby zasazeném COD 4 to měl o něco těžší. COD4 se uchytila neuvěřitelně rychle a stala se populární jako ve své době COD 2, nastavila tak pátému COD laťku hodně vysoko, ale s tím si vývojáři z Treyarchu velice dobře poradili.
COD WaW nabízí zcela nové konflikty a to rovnou na dvou frontách - jak na frontě za americké vojáky proti Japoncům, tak na frontě ruských vojáků proti Němcům. Vůbec poprvé se zde objevuje pro pozdější Black Ops tolik typický Reznov.
Co se týče misí za Američany, nejsou vůbec špatné, jsou znázorněny poměrně dobře a ukazují, že boj proti Japoncům na jejich vlastním území musel být až sebevražedný. Vypovídá o tom i upozaděný příběh, který vám předvede postavy, jež mohou zemřít, a řeknete si, že jejich smrt působí až bizarně v porovnání s tím, co přežili. Ale není to tak, hře to dodává hutnější atmosféru a ukazuje tak, že ne každý voják padl proti přesile 100 nepřátelských vojáků, když je střílel kulometama v obou rukách a dobyl tak 3/4 všech území.
Bohužel, na straně druhé, u ruského vojska, je to hodně chabé, na počátku jste na ruském území, které dobývají Němci, dostáváte na frak, ukazuje se zde brutalita německých vojáků, jejich nelítostnost, celé to působí uvěřitelně, ale pak se najednou objeví Reznov, který řekne, že nemůže střílet kvůli zraněné ruce, aby po 2 minutách vesele střílel ze samopalu. Oznámí vám, že se jednou boj přesune na území německé a ejhle, další mise už je na německém území, kde postupujete tak rychle, že vám přijde, jako by snad válka byla vyhrána během jednoho měsíce. A je to hrozná škoda, dovedl bych si představit COD, které by se věnovalo pouze této lince, ale věnovalo by se jí důkladně, den po dni, měsíc po měsíci, od začátku až do konce. Ne tenhle hup z Ruska rovnou někam hluboko na německé území. Tenhle potenciál tedy zůstal nevyužitý.
Grafické zpracování je docela obstojné, nově přibyla možnost odstřelovat končetiny, a to, že s kulometem v ruce roztrháte desítky japonských vojáků "na kousky", působí dobře a zas to dodává na uvěřitelnosti tomuto surovému konfliktu.
Ozvučení je také docela dobré, nicméně co se týče hudební stránky, není nic, co by mi vysloveně v hlavě utkvělo. Dabing se docela povedl.
S postavami je to různé, na straně Američanů si k nim dokážete vytvořit nějaký postoj, ale Reznov je příšernej, kor, když na vás furt řve "nepřítel tady, nepřítel támhle", a přitom nepřítel už dávno na zemi. A pak ty jeho chytrý kecy, že vy jste ten nejlepší a ostatní by si vás měli brát za příklad, a že deníky, které píše Chernov, si nikdo číst nebude, aby pak udělal něco, čím si úplně protiřečí. Reznov se prostě moc nepovedl a působí hrozně uměle. A stejně tak chybí víc zvratů v této části.
Zbraní je dostatek a jsou zpracovány pěkně, stejně tak různé podpůrné útoky.
UI je na tom tak nějak už klasicky, někdy se kryje, někdy ne, u nepřátel spíš čekáte, až vystrčí hlavu, aby dostali headshot, a u společníků zas musíte kontrolovat, jestli náhodou nepřešli několik nepřátelských vojáků, kteří by vás pak zezadu zastřelili nebo zapíchli.
Kampaň by mohla být delší, přec jen je možné ji dohrát za nějakých 5-6 hodin.

SHRNUTÍ: COD: WaW je perfektní díl, který se zase navrátil do WW2, ale doplácí na slabší UI, zbytečně zrychlenou kampaň za Rusy a s tím i související slabší příběh, ale na druhé straně je zde docela dobře zpracovaný konflikt za Američany proti Japoncům, slibný začátek a perfektní konec za Rudé, pěkná grafika, nově s možností ustřelovat končetiny, a tedy i větší brutalitou (ta je pro takový konflikt dle mého názoru nezbytná), zpracování zbraní (klasické COD) a misí, možnost kampaně v coopu a hlavně to byla na hodně dlouho poslední hra z COD univerza s jen tak nevyčerpatelnou tematikou druhé světové války, která se nebála znázornit konflikty, které ještě jinde znázorněny nebyly.

Screen Call of Duty 5: World at War

Další obrázky hry Call of Duty 5: World at WarHODNOCENÍ HRY Call of Duty 5: World at War PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Call-of-Duty-5-World-at-War-6787/" title="Hodnocení hry Call of Duty 5: World at War"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Call+of+Duty+5%3A+World+at+War&amp;platforma=pc" alt="Call of Duty 5: World at War" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Creaks
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

16 %

Preferuji PC

46 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

18 %

Celkem hlasů: 8594


Hra Warthunder zdarma