Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Rage

Hodnocení PC 69%
Hodnocení PS3 74%
Hodnocení Xbox 360 80%
Typ hrySamostatná hra
Žánrstřílečky
Popis hry Rage
Inovativní first-person střílečka RAGE je zasazená do nedaleké budoucnosti, zachycující dopadem asteroidu zpustošenou Zemi. Jako hráč se ocitnete v této pustině, abyste zjistili, že se lidstvo opět snaží dát dohromady navzdory silám nájezdných gangů, mutantů a Pravomoci - despotické vládě, která ... (Zobrazit celý text)

  • Komentáře

_DAVE_ - 10.10.2011  (Hodnocení: 75 %)
Tentokráte ryze konzolový port bez nějakých PC ambicí - viz nemožnost nastavit cokoli. Typický "iD" střílecí koridor bez nějaké zásadní invence. Nicméně zábavný a má to spád. plusem je velká rychlost enginu a grafika v exteriéru. Interiéry jsou naopak špatné. každým coulem lehce nadprůměrná hra - rozhodně ne žádná revoluce.


EDIT: po celkovém dohrání jsem nucen jít nahoru. Přestřelky si opravdu zaslouží pochvalu !! Nejzábavnější hra od iD od dob Dooma2!! Škoda jen některých prvků ve zpracování.

sekacek - 12.10.2011  (Hodnocení: 75 %)
Ano Dave souhlasím s tebou skoro ve všem.
Co se týče enginu ten je překrásný co by odpovídala ta velikost,ale od ID bych nečekal nedodělaný patvar(vada texture či obavy nastavení grafiky což je nesmysl).
Malinko k ID je to opravdu překrásný a z mého pohledu je to zatím 2 nejlepší engin,který vyšel,ale pozor je to takové dost nedodělané důvod jednoduchý vše v pořádku a kde mají tu atmosféru která tomu schází?
Myslím tím proč je nebe statické či proč to celé prostředí je doslova mrtvé a proč se tu nedá nic zničit?
Jinak celou hru hodnotím kladně sice žádný cool to není,ale má to plynulý chod celku.
Co mě dost s klamalo je také vodění na každém rohu za ručičku jako malého caparta:)

jin.jim - 27.7.2018  (Hodnocení: 60 %)
RAGE na mě zapůsobil jako taková starší sestřička Mad Maxe, nejen zasazením, ale i podobnými prvky, mezi něž patří např. "automobilové souboje", postapo svět, vylepšování aut a bohužel i některé nežádoucí prvky. Ty zmíním níže.
Když jsem RAGE viděl poprvé, byl jsem z něj unešen, ale od té doby uplynul již nějaký čas a já se ke hře navrátil teprve nyní.
Hra uvítá krátkým intrem, které zmíní, že jste člen jedné z Arch, která byla vyslána do Vesmíru, aby přistála po nějaké době, neboť Země byla zdevastována meteoritem. Ve své Arše se probouzíte jako jediní a hned vyrážíte ven, kde zjistíte, že společnost a s ní spojené normy jsou tytam. Místo toho jste zachráněni před jistou smrtí a tehdy se z Vás stává Terminátor! Ehm, vlastně poslíček, kterej skáče, jak kdo píská.
Ano, uvedení do děje zde je, ale to je asi tak jeden z těch minima náznaků příběhu, který zde jaksi "chybí". Jste člen Archy, proto Vás chce Pravomoc zabít, a jelikož jste z minulosti, tak nám ukažte, jak jste v minulosti vyřizovali účty Vy a udělejte tak všechno za nás! I tak by se dala popsat náplň RAGE. Ale nekritizoval bych tolik tuto část, kdyby hra nebyla šíleně stereotypní: "Dojeď sem, vystřílej to, dones to, promluv si!" A takhle vypadá každá mise, jen tam občas chybí něco z výše zmíněného. Ozvláštnění se zde skrývá snad jen v podobě závodů, které jsou i docela fajn, a automobilových soubojů, které se však nerovnají úrovně Mad Maxe, ale příjemně připomínají starší závodní hru Rollcage. Jenomže se vývojáři z neznámého důvodu rozhodli, že oblast, kterou jste od aut banditů vyčistili, zaplní znova, a tentokrát silnějšími protivníky. A takhle pořád dokola - výhodou je, že si zde lze vydělat (stejně jako v závodech) peníze a potřebné body pro vylepšování aut.
Vylepšování aut je zpracováno jen hodně základně, kola, pancíř, turbo, motor, postřik, ale stačí to. Ježdění v autě je fajn, řídí se docela dobře, ale takřka nulová destrukce prostředí zapříčíní občasné nárazy do něčeho, co by mělo jít normálně probourat.
Vedle minimálního příběhu jsou zde postavy, které jsou Vám ukradené a u kterých tak nějak tušíte, jak vlastně dopadne jejich příběh. Žádné zvraty zde nejsou, mise na sebe navazují spíše volně, jejich úkoly jsou zajímavé a zábavné, ale plnění samostatných misí funguje na pořád stejném principu, což je velká škoda.
Od stereotypu trochu zachraňuje množství zbraní, které můžete mít, a k tomu ještě většina z nich má speciální munici, která hru ozvláštňuje. Proti bohužel hraje UI protivníků (natož parťáků!), a pocit ze střelby, kdy protivníka zasáhnete třeba 10 kulkama do hlavy samopalem a on si v klidu běží dál. UI je zde tedy nahrazena trochu kvantitou, ale hlavně až nepochopitelnou nezranitelností nepřátel.
Grafické zpracování hry je na svou dobu poměrně obstojné, venkovní části vypadají velice pěkně, ale horší je to s interiéry.
Ozvučení není moc výrazné, dabing dostačuje, ale není zde nic, co by vyloženě utkvělo v paměti.
A poslední výtku mám k ovládání, u kterého se vývojáři vykašlali na jeho úpravu pro PC, neboť zde naleznete "stiskněte (např.) křížek", přičemž máte stisknout klávesu E atd. Naštěstí je ovládání popsáno v nastavení a tak si jej lze dohledat a snadno se naučit.

SHRNUTÍ:
RAGE měl obrovský potenciál, který se nepovedlo naplnit. Hra trpí zejména stereotypností a minimálním příběhem, který nedává smysl a je předvídatelný. Grafické ztvárnění na svou dobu dostačuje, z ozvučení není asi nic, co by vycházelo z průměru, UI je špatná, ruku v ruce s tím jde i nepochopitelná nezranitelnost protivníků, na druhé straně musím pochválit jízdu v autech, závody, úpravu vozidel, úkoly v misích (jen ta cesta k nim je úmorná) a celkově nápad. Snad se s druhým RAGE povede tyhle nedostatky vyladit a vznikne z ní parádní hra, na kterou se bude dlouho vzpomínat.

necisty - 6.10.2018  (Hodnocení: 70 %)
Typickým hrám od id softwaru se Rage nemůže rovnat, ani těm, kterým se to pravděpodobně snažilo podobat - Fallout nebo Stalker. Chybělo spoustu úprav zbraní, předmětů nebo postavy jako takové. Závody aut mě časem přestávaly bavit a taky zde bylo jen pár úprav. Buď to tam nedávat vůbec nebo rozšířit. Cestování do různých lokací autem bylo fajn, ale zase jste si moc nemohli ošahat ten "otevřený svět" z vlastního pohledu. To byl nejspíš účel, protože to byl jinak velmi prázdný svět. Zkrátka a dobře mi to přišlo nedodělané, najdou se i bugy. Přitom na tehdejší dobu nádherná grafika. A to ten začátek vypadal velice nadějně. Každopádně na odreagování dobré. Doufám, že Rage 2 už bude úplně o něčem jiném.

The Scorcherers: Velmi krátké prodloužení základní hry jen s pár logickými prvky, které v základu nejsou, a jednou novou obludou. Trošku to doplní základ, ale aby se to do dnes prodávalo za 5 éček je nesmysl. Zhruba za hodinu a půl dohrané. Nesrovnatelné s Falloutem, kde DLC znamená hordu nových předmětů, postav a hlavně hodiny hraní.


Komentáře ke hře lze přidávat na kartách této hry pro konkrétní platformy.
  • Obrázky ze hry

Artwork ke hře Rage

Obal hry Rage

Artwork ke hře Rage

Galerie obrázků ze hry Rage. Všechny screenshoty hry Rage naleznete u konkrétních karet platforem této hry. Obrázky ke hře lze přidávat na kartách konkrétních platforem této hry.

  • Video ze hry

Trailer

Video ze hry Rage. Všechny trailery, videorecenze nebo jiná videa ze hry Rage naleznete na konkrétních kartách platforem této hry. Videa ke hře lze přidávat na kartách konkrétních platforem této hry.HODNOCENÍ HRY Rage PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/hra/Rage-13775/" title="Hodnocení hry Rage"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Rage" alt="Rage" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Nejnovější obrázky

Stormshot
Stormshot
Stormshot
Hawked
Hawked

Anketa

Plánujete pořízení nové konzole?

Ano, PlayStation 5

19 %

Ano, Xbox Series X

15 %

Ano, Nintendo Switch

8 %

Ne, vystačím si s PC

31 %

Ne, hraji na mobilu

28 %

Celkem hlasů: 2284


Hra Warthunder zdarma