Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her

Česká databáze her The Walking Dead: A New Frontier (PC hra)


The Walking Dead: A New Frontier

The Walking Dead: A New Frontier

The Walking Dead: Season Three
Vývojáři Telltale Games
VydavatelTelltale Games
Distributor v ČRNEUVEDEN
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
Herní sérieThe Walking Dead
OdkazyOficiální stránky
ŽánrAkční, adventura
MultiplayerNe
ČeštinaCZ Neoficiální překlad do češtiny
EngineTelltale Tool
Datum vydání20. 12. 2017
Hodnocení hry (4):
73%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 rating

Popis PC hry The Walking Dead: A New Frontier
Hit od Telltale se vrací s třetí sérií"A New Frontier", která pokračuje v silném vyprávění příběhu. Vracíme se k jedné z nejoblíbenějších postav, Clementine, mladému děvčeti, které vyrostlo uprostřed hororů apokalypsy nemrtvých. Její příběh vidíme očima Javiera, mladého muže rozhodnutého zachránit rodinu, která byla od něj odtržena a díky hratelným vzpomínkám z minulosti Clementine, které sdělit příběh o tom, jak se dostala na cestu pomsty. Ve hře The Walking Dead-A New Frontier zjistí hráči jaký je svět, když civilizace začne znovu budovat a co je třeba obětovat, aby znovu začala fungovat společnost. Hra The Walking Dead-Telltale Series: The New Frontier přichází ve formě Season Pass disku, který obsahuje první epizodu a přístup ke stažení dalších čtyř epizod při jejich vydání. Nové pokračování se soustředí na nováčka Javiera, jehož příběh se točí kolem muže snažícího se udržet svou rodinu naživu po apokalypse. Hra vychází v podobě Season Passu, který obsahuje první epizodu a přístup ke stažení dalších čtyř epizod při jejich vydání. The Walking Dead je epizodická interaktivní drama ve formě série grafických dobrodružných video her. Série je založena na převratném komiksu od Roberta Kirkman. (Přidal: jin.jim)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

jin.jim - 8.5.2018  (Hodnocení: 70 %)
!RECENZE OBSAHUJE SPOILERY Z DRUHÉ I TŘETÍ SEZÓNY!

TWD Season 3 navazuje zhruba tam, kde skončila řada předchozí. Tentokrát se vžijete do role Javiera, ale i teď už zase o něco starší Klementýnky, za kterou si zahrajete skrze flashbacky.
Hned zkraje si všimnete nového stylu vyprávění, kdy epizody začínají vyprávěním z Javierovi minulosti, pak vše přejde do přítomnosti, objeví se Klementýnka a její příběh a pak zase hop do přítomnosti a po chvilce konec.
Co si budeme povídat, délka jednotlivých epizod je opět hodně krátká, max. 2 hodiny, a prostor k hraní, ač už se to zdá nemožné, byl zase o něco zmenšen. Prozkoumávání lokací se smrsklo na jeden malinký prostor o 5-6 předmětech a 3 postavách, se kterými dáte hodně krátkou řeč. Pak jsou zde pro sérii již tradiční QTE, které neudělají žádanou akci za vás, ale při jejich spletení dojde k neúspěchu. Checkpointy jsou rozmístěny docela dobře, ale někdy bylo třeba opakovat delší část, včetně dialogů.
Přejděme k tomu nejdůležitějšímu, v čem Telltale vynikají, a to příběhu a samotným postavám. Pokud si ještě pamatujete příběh ze dvojky, jistě si vzpomenete, jak moc hře uškodily obrovské pauzy mezi vydáváním jednotlivých epizod, a to se i podepsalo na příběhu, kde postavy umíraly jak na běžícím pásu a Vám to bylo docela jedno, a kde se objevila řada nelogičností. To zde už neplatí, nelogičnosti se stále najdou, ale k postavám si vybudujete vztah a stane se tak pro Vás těžké rozhodovat, která z nich zemře a která přežije.
Příběh je docela dobrý, i když chvílemi předvídatelný. Tentokrát se nepojednává ani tak o přežití jedince, jako spíše o budování a fungování komunit a také o samotné Klementýnce, která od první série ušla veliký kus cesty ve svém vývoji. Mrzelo mě docela zakončení, ve kterém se hráč nedozví, jak to tedy s AJ vlastně je, a že ho bude hledat až ve 4. sezóně. Jinak je zakončení docela fajn, jen mohlo být o něco syrovější (zemřít více postav). A stejně tak, jak se vývojáři vypořádali s koncem z TWD2 (vybral jsem si odejít s Kennym od pevnosti a pokračovat v cestě a hledání jiného štěstí na severu).
Samotné postavy jsou sympatické, ať už jde o Javiho a jeho společníky na cestách, jeho bratra, Klementýnku, ale i další z postav. Snad jen ta úmrtí některých z postav mohla být lepší a originálnější. Pozorovat Gaba a Klementýnku, jak prožívají svou pubertu bylo někdy docela vtipné a v rámci možností i dobře, leč okrajově, vyobrazené.
Grafika se měla zlepšit, a zlepšila, ale ani zdaleka nestačí na dnešní standardy, a zvláště u většího počtu zombií, kdy se objeví tentýž model hned několikrát, a kde dochází k rozmazávání zombií jak kdyby hráč jel na drogách, a kde jsou všechny zombie tak nějak na jedno brďo, se to projevuje nejvíce. Okolí je taky nic moc, snad jen modely lidských postav jsou ucházející. Zato animace jsou tak neskonale prkenné, že to snad už ani není možné.
Hra se obešla bez bugů a glitche s teleportujícími zombiemi jsou spíše úsměvné než štvoucí, vzhledem k žánrové povaze hry.
Ozvučení se povedlo, i když mohla být chvílemi výraznější, je dobré. A dabing taktéž.
Dialogy dávají smysl, ale na to, že vaše rozhodnutí vlastně nemají takový vliv, jak se autoři na začátku hry dušují, už si asi každý hráč Telltale her zvykl. A je to poznat taky na dialozích, kdy je napsána nějaká univerzální odpověď, která sice nedává smysl v reakci na to, co jste řekli, ale někomu se prostě nechtělo vymýšlet další odpovědi.
Jako bych se někoho zeptal "Jak se máš?" a on mi odpověděl "Hm, všiml sis, že bude pršet?" - to přeháním, ale občas to k tomu nemá daleko.
Zakončení hry napovídá, že se čtvrté sezóny dočkáme a i napovídá, o co v ní zhruba půjde. Doufejme tedy, že do toho dají tvůrci z Telltale všechno a vytvoří parádní příběh plný parádních postav s uspokujícím zakončením. Na změnu herních způsobů a technik bych moc nesázel, ale třeba Telltale překvapí.

Shrnutí: Jediné, co se Telltale povedlo, je příběh, způsob vyprávění, postavy, optimalizace a ozvučení. Ostatní už je jaksi archaické, herní způsoby a techniky by notně potřebovaly upravit, herní doba prodloužit, hratelnost obohatit o více hraných pasáží a grafiku včetně animací posunout o několik úrovní výše. Přesto se opět jedná o poutavé vyprávění, které se povedlo více než předchozí sezóna, ale prostě už by měli v Telltale zapracovat na více inovacích, jinak jim to už dlouho procházet nebude.

Screen ze hry The Walking Dead: A New Frontier

Screen ze hry The Walking Dead: A New Frontier

Screen ze hry The Walking Dead: A New Frontier

Další obrázky hry The Walking Dead: A New Frontier

The Walking Dead: A New Frontier - Launch Trailer

Další videa hry The Walking Dead: A New FrontierHODNOCENÍ HRY The Walking Dead: A New Frontier PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/The-Walking-Dead-A-New-Frontier-37585/" title="Hodnocení hry The Walking Dead: A New Frontier"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=The+Walking+Dead%3A+A+New+Frontier&amp;platforma=pc" alt="The Walking Dead: A New Frontier" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

16 %

Preferuji PC

46 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

18 %

Celkem hlasů: 8591


Hra Warthunder zdarma