Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


The Bureau: XCOM Declassified

The Bureau: XCOM Declassified

Vývojáři 2K Marin
Vydavatel2K Games
Distributor v ČRTake 2
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
ŽánrStrategie
MultiplayerNe
ČeštinaNe
Datum vydání20. 8. 2013
Prodaných kusůpřes 2 532 786 na Steam
Doba hraníprůměrně 6,1h (nejčastěji 2,3h)
Hodnocení hry (7):
76%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 ratingXzone

Popis PC hry The Bureau: XCOM Declassified
Objednejte si včas tuto hru a získáte zdarma: oficiální tričko a DLC Codebreakers ZDARMA. Více o bonusech zde.Děj tohoto titulu je zasazen do roku 1962, kdy Studená válka dosahovala svého vrcholu. Vypráví příběh o vzniku tajné organizace XCOM a o jejím prvním střetnutí s tajemným vražedným nepřítelem. Úkolem takzvaného Úřadu původně bylo potají chránit Ameriku před Sovětským svazem, nyní však musí své priority přehodnotit a postavit se hrozbě, s jakou se tento svět dosud nesetkal. Hráči se ocitnou v roli speciálního agenta Williama Cartera a v jeho kůži budou vybírat cíle, tisknout spoušť a velet skupině agentů v tajné válce, v níž se hraje o přežití celého lidstva. Kromě samotné likvidace mimozemské hrozby má Úřad ještě jeden významný úkol a to že musí pečlivě zamést veškeré důkazy o existenci těchto nepřátel, aby se zabránilo vzniku celosvětové paniky. (Přidal: Xzone)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

Space13 - 28.1.2015  (Hodnocení: 70 %)
Prva akcna hra zo serie Xcom, neni ziadna slava. Hra je plna ambicii a ma velky potencial, no keby sa s nou vyvojari pohrali viac, mohla dopadnut lepsie. Pre fausikov serie Xcom prijemne rozptylenie. A caro pridava a potesi, aj nie este uplne dokoncena cestina..

jin.jim - 8.8.2018  (Hodnocení: 75 %)
Nikdy jsem nic ze série XCOM nehrál, a tudíž nemohu porovnat s hlavní sérií a budu tak hru posuzovat jako další z řad stříleček s možností taktizovat a plánovat svůj postup jako např. v sérii Brothers in Arms.
Dlouho jsem s hrou otálel, protože mě z gameplayů a trailerů zas nějak moc nezaujala, ale po zapnutí jsem se nemohl odlepit od monitoru, neboť se stala chytlavou a příběh neskutečně zajímavým, plným několika zvratů, které se docela povedly.
Celý příběh trvá na dnešní dobu průměrných 7-8, možná více hodin, ale je zde i několik vedlejších misí, včetně těch, na které můžete vysílat své agenty, aby se tam trénovali. Nicméně ti se mohou zlepšovat i na misích s Vámi.
Samotné mise jsou docela dlouhé, pak jsou zde již zmíněné menší operace, které zaberou kolem 10-15 minut a příběh spíše doplňují.
Náplň misí je víceméně pořád stejná: "někam dojít, vystřílet, přesunout se dál" a takhle pořád dokola. Ačkoli by tento model mohl hru nelítostně srazit, díky možnosti taktizování si hra udržuje velice slušnou hratelnost, a to i přes naprosto otřesnou UI parťáků, kterým když nenakážete udělat tohle a tamto, tak neudělají sami skoro nic. Stejně tak jim poručíte přesunout se tam a oni proběhnou kolem nepřítele a nechají se rozstřílet. Ještě, že je zde možnost oživování sebe i parťáků.
S nepřáteli je to o něco lepší, ale taky žádná sláva a krom počtu nepředstavují větší výzvu.
Grafické zpracování je docela dobré, spíše ucházející, ale ke hře se mi hodilo.
Ozvučení není nijak výrazné, k hlavní postavě mi moc neseděl ten drsňáckej hlas. Stejně tak jeho osobnost, kdy ze sebe dělá drsňáka v úplně každé situaci.
Ostatní postavy k srdci moc nepřirostou a to i přesto, že s nimi na základně či v rámci nepovinných vedlejších miniúkolů můžete mluvit a vyslechnout si jejich názor na to či ono.
Docela fajnové je i zakončení hry, ač si nejsem jistý, zda by to tak fungovalo i ve skutečnosti, ale je to hra, takže proč ne.

SHRNUTÍ:
Bureau mě zaujalo svým odklonem od žánru XCOM značky, a natož, že se jedná snad o první takovýto pokus, je Bureau podařenou hrou, která staví na zábavné hratelnosti protkané taktizováním na bojišti, a na vcelku slušném příběhu, ve kterém však vystupují postavy, které Vás asi nějak nenadchnou, ale ani neurazí.
Grafické a zvukové zpracování je na dostačující úrovni, jen bych měl pár výhrad k samotné hlavní postavě, která působí hrozně nepřirozeně, otřesné UI a nepochopitelně rychlému postupu v likvidaci nepřítele, ale což, je to hra, ta si může něco takového s klidem dovolit.

Artwork ke hře The Bureau: XCOM Declassified

Artwork ke hře The Bureau: XCOM Declassified

Artwork ke hře The Bureau: XCOM Declassified

Další obrázky hry The Bureau: XCOM Declassified

Trailer

Další videa hry The Bureau: XCOM DeclassifiedHODNOCENÍ HRY The Bureau: XCOM Declassified PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/The-Bureau-XCOM-Declassified-21725/" title="Hodnocení hry The Bureau: XCOM Declassified"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=The+Bureau%3A+XCOM+Declassified&amp;platforma=pc" alt="The Bureau: XCOM Declassified" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Magic: the Gathering Arena
Magic: the Gathering Arena
Magic: the Gathering Arena
Heavy Metal Machines
Heavy Metal Machines

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

16 %

Preferuji PC

47 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

16 %

Celkem hlasů: 8069


Hra Warthunder zdarma