Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


State of Decay

State of Decay

Vývojáři Undead Labs
VydavatelMicrosoft Studios
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
Herní sérieState of Decay
OdkazyOficiální stránky
ŽánrAkční, adventura
MultiplayerNe
ČeštinaCZ Neoficiální překlad do češtiny
EngineCry Engine 3.1
Datum vydání20. 9. 2013
Prodaných kusůpřes 978 881 na Steam
Doba hraníprůměrně 17,7h (nejčastěji 6,7h)
Hodnocení hry (6):
68%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 ratingXzone

Popis PC hry State of Decay
Blíží se konec. Dosavadní život je pryč kvůli obrovské záplavě zombií. Nyní se Vy a zbývajících pár živých rozptýlených po kraji musíte spojit dohromady, abyste přežili a obnovili civilizaci v této akční hře hrané v 3. osobě v dynamickém otevřeném světě. Zvolíte si základnu, navrhnete a opevníte svoji pevnost a budete podnikat odvážné výpravy pro potraviny a munici a zachraňovat další přeživší, kteří mají jedinečné schopnosti a za které lze také hrát. (Přidal: jin.jim)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

Space13 - 4.8.2014  (Hodnocení: 75 %)
Je vidiet ze tato hra je upatlana narychlo, ale aj tam ma svoje caro. Nefunguje tam system save/load. Ste odkazany len na svoj holy zivot a na svje ciny. to pridava hre na vaznosti a hratelnosti. Ked vas zabiju a mate komunitu, mozte ist za ineho clena komunity. No ked ste bez komunity mozte ist od zaciatku. Taktiez ked si niektoru postavu oblubite a zabiju ju, takzo sa to rozdychava. Preto som napr. siel od znovu aj ja.:-D Celkovo mozem hru len doporucit, lebo je to nieco uplne ine na co sme zvyknuty..;-)

Hanyse.k - 23.6.2014  (Hodnocení: 75 %)
V poslední době se celkem roztrhl pytel s hrami, kde jsou zombíci, ale tahle hra mě zaujala, tak jsem se do ní pustil. Hra mě bavila, grafická stránka hry je celkem ucházející, já se spíš zaměřuji na hratelnost a zábavnost. Musím říct, že tato hra mě bavila. Můžete hrát za více postav, spíš je to nutnost, protože postava nemá nekonečnou výdrž, unavuje se, ztrácí potenciál, potřebuje si odpočinout. Také zbraně se časem poškodí, takže s jednou flintou neprojdete celou hru. Hra není extrémně těžká ale několikrát jsem se bál o svůj holý život a abych se dostal živý na základnu. Můžete si vybrat jakou misi budete právě plnit, některé jsou časově omezené. K plnění misí si můžete vzít další postavy na pomoc, vylepšujete svou základnu, sbíráte munici, potraviny a další věci. Zombíkům se samozřejmě můžete vyhnout, můžete je zabíjet přejížděním autem, můžete je umlátit tyčí nebo baseballovou pálkou, můžete je překvapit ze zadu. Pokud nechcete přilákat pozornost zombíků musíte se chovat tiše, je to fakt celkem zajímavá hra. Ve hře jsou samozřejmě bugy, ale nenarazil jsem na žádný, který by mi nedovolil dokončit misi. Dávám 75%.

jin.jim - 25.3.2018  (Hodnocení: 70 %)
State of Decay přichází s netradičním pojetím zombie apokalypsy. Spojuje totiž tradiční TPS společně s nutností postarat se o svou vlastní komunitu.
Začínáte jako jedna z postav, která se společně se svým přítelem vrací do města, ale místo klasického života je zde uvítají nemrtví. Utíkáte proto do blízkého srubu, kde potkáváte svou první skupinku.
Brzy se ze srubu přesouváte do kostela, no a pak zase dál. Celkem je ve hře několik různých úkrytů, které můžete obydlit, ale vždy jen jeden. Který to bude, záleží čistě na Vás.
Skupinka se rozšiřuje a na Vás je, abyste pátrali po zásobách jak na uživení sebe i komunity, tak na budování její soběstačnosti a obranyschopnosti. A že je potřeba být při průzkumech okolí hodně bedlivý, neboť každá smrt je permanentní a postava, která zemře, se už nevrátí. A když jich zemře hodně, hra skončí, protože už nebude za koho hrát. Ne každá postava je hratelná, a stejné to je i s možností jejich výběru vzít si je na pomoc. To Vás ovšem stojí něco vlivu, který získáváte plněním misí a donášením nalezeného.
Inventář není neomezený, a stejně tak ani "trezor", do kterého věci ukládáte a časem se tak budete muset rozhodnout, co vzít a co ne. Svět SoD je tak akorát veliký, a pokud o to vysloveně nebudete stát, tak ani zdaleka neprohledáte všechny budovy.
V okolí se kromě Vaší komunity a hromady nemrtvých, ať už klasických či speciálních, kteří dokáží pěkně zatopit, objevují i "sousedé", které můžete přesvědčit, aby se přidali k Vaší komunitě tím, že u nich např. splníte pár misí a naplníte tak ukazatel důvěry. A vězte, že čím víc vás bude, tím lépe. Sice vzroste spotřeba, ale to není nic, co by nalezení dostatečně velkého úkrytu a postavení různých budov víceméně nepokrylo.
A zde hra naráží na první velký problém. Postupně se stává stereotypní a přestává bavit. Jako by jí docházel dech, a to i přesto, že Vás neustále něčím úkoluje. Některé z těchto úkolů jsou časově omezené, jiné nikoli. Některé z nich mají vliv na morálku v komunitě, jiné ne. A morálka je důležitá, aby Vám nikdo z komunity neutekl.
Jak postupujete hrou, všímáte si nedostatků více a více. Vedlejší mise jsou to samé, hledání surovin je po čase hrozně stereotypní a hlavní mise by se také daly v mnoha případech vylepšit. Dalším neduhem SoD je rozvržení mapy, kdy je sice dostatečně veliká a v rámci možností i dobře osázená, ale problém nastává tehdy, kdy projíždíte silnicemi a i kdybyste si vzali pickup, s vraky, ba dokonce ani ploty nebo snad něčím podobným prostě nepohnete. A třešničkou na dortu jsou situace, kdy najedete do křoví, ve kterém se schovávají balvany. Auto toho sice vydrží hodně, ale na nějaké zkracování můžete zapomenout. Jedině, že najdete "škvíru", kterou projedete.
Zbraní je ve hře habaděj a je s nima jedna radost rozmetávat zombíky na kusy. Stejně tak střelné zbraně, ale opět je zde třeba promyslet, co si vezmete, abyste postavu nepřetížili, protože ta se po chvíli unaví a je nutné hrát za jinou.
Grafická stránka je ucházející a ta zvuková taktéž, i když by zasloužily ještě poladit. Ale jelikož se jednalo spíše o takový pokus, zda se hra podobného ražení ujme, je to pochopitelné.

SHRNUTÍ: Hra celkově klade poměrně veliký důraz na přežívání, a bodejť by ne, když je to základním kamenem SoD, a daří se jí to docela dobře. Škoda opakujících se úkolů, po čase se neustále opakujícího hledání zásob ve stále stejných interiérech, nezajímavé kampaně, horší grafiky, nevýrazného soundtracku a občas haprující UI. Pochvala patří neotřelému zpracování tematiky, její syrovosti a k ní patřící permanentní smrti a tedy nutnosti promýšlet kroky dopředu. Relativní volnost při vytváření příběhu, kdy rozhodnete jen Vy, kdo přežije a kdo ne, a nakonec i samotným postavám (jen by k větší různorodosti dopomohlo to, kdyby všechny neměly stejné hlášky).

Screen ze hry State of Decay

Screen ze hry State of Decay

Screen ze hry State of Decay

Další obrázky hry State of Decay

Gameplay

Další videa hry State of DecayHODNOCENÍ HRY State of Decay PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/State-of-Decay-21837/" title="Hodnocení hry State of Decay"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=State+of+Decay&amp;platforma=pc" alt="State of Decay" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

16 %

Preferuji PC

46 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

18 %

Celkem hlasů: 8614


Hra Warthunder zdarma