Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


State of Decay 2

State of Decay 2

Vývojáři Undead Labs
VydavatelMicrosoft Studios
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
Herní sérieState of Decay
OdkazyOficiální stránky
ŽánrAkční, adventura
MultiplayerSíť
ČeštinaNe
EngineUnreal Engine 4
Datum vydání22. 5. 2018
Hodnocení hry (1):
60%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 ratingXzone

Popis PC hry State of Decay 2
Americké maloměsto, rok od dnešního dne. Mrtví povstali a civilizace padla. Živé mrtvé nedokáže zastavit ani armáda, a lidstvu tak nyní hrozí vyhynutí. Vaším úkolem je shromáždit všechny, kteří přežili, a vybudovat společenství, prozkoumat váš trvalý odkaz a změnit význam slova přežít. (Přidal: jin.jim)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

jin.jim - 2.11.2018  (Hodnocení: 60 %)
SoD 2 představuje obrovské zklamání, neboť vývojáři absolutně nevyužili potenciálu, který nabízel první díl a místo toho, aby se zaměřili na vyladění chyb a upravení a vylepšení všeho, po čem hráči volali, tak vytvořili sice fajnový multiplayer, lepší (docela pěknou) grafiku, hezčí svět a možnost výběru ze tří odlišných lokací.
Management byl také trochu přepracovaný, přičemž je o něco propracovanější, těžko říct, jestli k lepšímu či horšímu, a jinak zbytek zůstává víceméně při starém.
Objevíte se ve městě, kde si zaberete dům jako základnu, ten postupně upravujete, vylepšujete, k tomu sháníte suroviny, mluvíte s přeživšími v komunitě a v okolí. Ty si buď znepřátelíte či spřátelíte, nebo je prostě necháte napospas jejich osudu. Při spřátelení je možné je vzít k sobě pod křídla, ale moc to nedoporučuji, neboť už při poměrně malém množství lidí (asi 10 členů) jsem měl potíže jak s kapacitou "tábora", tak hlavně surovinami, které jsem ve hře pro jednoho nestíhal sbírat, a postavy si tak pořád stěžovaly, morálka klesala, naopak se zvyšoval hluk a tím i příchozí hordy útočící na tábor (po vzoru DLC k prvnímu SoD) a už se to celé vezlo.
Dalším nesmyslným rozhodnutím je možnost vzít si pouze jednoho člena z Vaší komunity sebou na průzkum, a zvláště, když jedete do vzdálenějších oblastí, tak více projezdíte na benzínu (také nově a spíše nesmyslně přidaném), než kolik vlastně získáte. Proto se to radši rozhodnete uspíšít, a než abyste prozkoumávali, tak rychle dohrajete mise, které Vám hra zadává, abyste se prokousali k předvídatelnému a dost chabému konci.
Celkově příběh sám o sobě je zde dost slabý, zachraňuje jej pouze fakt, že si jej do jisté míry tvoří hráč sám tím, že rozhoduje, kdo jak důležitý pro komunitu je a zda-li vůbec bude jejím členem.
Další důležitou novinkou je možnost nakažení člena komunity virem a možnost jeho vyléčení. K tomu je zapotřebí vzorků tzv. ruďochů (rudé zombie šířící tento virus).
Speciální typy zombie zůstávají při starém a nenapadá mě teď žádný nový typ, který by zde měl svou premiéru. Jen jsou trochu přepracované a o něco děsivější.
Boj doznal vylepšení, stejně tak střelba, ale furt to není žádná sláva a hrnout se do skupinky nemrtvých s domněnkou, že je rozsekáte na jeden zátah jako v Dead Rising, není dobrým rozhodnutím.
Jízdní model se též dočkal vylepšení (konečně!), ale radovat se je zbytečné, neboť 90% objektů ve hře je nezničitelných (např. balíky slámy, stany, venkovní stoly apod.).
Zbraní a předmětů je více, celkově jejich úprav, stejně tak zařízení v "táboře", která mají zásadní vliv na jeho chod.
Za co tedy nové SoD pochválit? Asi jen za přidání hry pro více hráčů, která SoD2 činí značně zábavnější. Ten zbytek novinek je zastíněn tím, jak se vývojáři totálně vykašlali na zpětnou vazbu a radši si jeli to svoje i za cenu, že spoustu hráčů zklamou.

SHRNUTÍ: Na SoD2 jsem se nesmírně těšil, jednička mě chytla a měla dobrý potenciál. Ale dvojka, jako by se vývojáři zavřeli na pustý ostrov, kde k nim nikdo nemá přístup. Místo toho, aby dali na zpětnou vazbu hráčů, rozhodli se nový díl založit na minimu novinek, z nichž nejvýraznější je poměrně podařená možnost hry pro více hráčů, vylepšená grafika a možnost infikování členů komunity a rozhodování o jejich budoucím osudu. Zbytek novinek je zastíněn silnou ignorací hráčské komunity a víceméně recyklováním toho, co už bylo k mání v díle prvním a jeho DLC.

Artwork ke hře State of Decay 2

Další obrázky hry State of Decay 2HODNOCENÍ HRY State of Decay 2 PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/State-of-Decay-2-43878/" title="Hodnocení hry State of Decay 2"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=State+of+Decay+2&amp;platforma=pc" alt="State of Decay 2" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Infinite Adventures
Infinite Adventures
Infinite Adventures
Infinite Adventures
Infinite Adventures

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

17 %

Preferuji PC

47 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

15 %

Celkem hlasů: 7810


Hra Warthunder zdarma