Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


StarCraft

StarCraft

Vývojáři Blizzard Entertainment
VydavatelBlizzard Entertainment
Typ hryDatadisk
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
Herní sérieStarCraft
ŽánrStrategie
MultiplayerSíť
Datum vydáníBřezen, 1998
Hodnocení hry (35):
82%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 12 PEGI 12 rating

Popis PC hry StarCraft
Vesmír, tři odlišné rasy, jeden konflikt! Chcete být mocnými Protossy, ovládající nejvyspělejší technologie? Nebo snad raději krvelačnými, zuřivými a dokonalým instinktem vybavenými organickými Zergy? Či dokonce se raději vcítíte do role odpadlíků ze Země, nepředvídatelných, přizpůsobivých a neuvěřitelně silných Terranů? (Přidal: Jeržik)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

Bartyx - 4.3.2009  (Hodnocení: 95 %)
Warcraft nestačil, udělali Starcraft, který je v mnohém lepší. Opět podpírán parádním příběhem.

Jeržik - 24.8.2008  (Hodnocení: 90 %)
Úplně první strategie, jejíž vývojáře napadlo, že každá rasa by nejen měla mít jiné jednotky a budovy, ale měly by i jinak vypadat a mít jinou účinnost a rozmanitost. Za to, co je dnes vlastně v každé strategii samozřejmostí, vděčíme Blizzardům. Přiznám se, že mě singplayer nebavil a ani jsem se ho nepokoušel dohrát. Nosnou složkou je tu jen a pouze skirmish/multiplayer, dovedený k pověstné Blizzardí dokonalosti. Stovky a stovky hodin hraní strávených mezi svými Protossy, ničíce nepřítele, stále považuji za skvělou zábavu.;)

Carlosini - 13.9.2008  (Hodnocení: 80 %)
Prostě klasika, která doteď udává směr

LuckAss - 29.9.2010  (Hodnocení: 50 %)
hráno pár hodin...

Chrobak - 14.4.2011  (Hodnocení: 90 %)
Klasika od Blizzardu. Nic super originálního, ale vše je vychytáno do nejmenších detailů, takže skvělé.

byron.lord - 1.7.2011  (Hodnocení: 95 %)
hodit warcrafty do vesmíru byl dobrý nápad. Singlepayer klasika, mulťák prostě jedinečný.

Albydeeere - 7.10.2011  (Hodnocení: 95 %)
Super příběh, super RTS, velmi rád se k ní vrátím.

Brkxik - 12.6.2014  (Hodnocení: 100 %)
Miluju příběh, miluju všechny tři rasy, miluju mulťák, miluju soundtrack, muluju gameplay, miluju editor, je to moje nejoblíbenější hra hraju ji neustále. Nějaké záporné drobnosti tam jsou ale téměř všechny jsou kvůli limitaci tehdější doby.

necisty - 3.11.2022  (Hodnocení: 90 %)
I když jsem tehdy holdoval spíš C&Cčkám, tak tohle si zaslouží být v síni slávy hned vedle nich, alespoň vedle těch původních. Blizzardi jsou totiž ti, co stáli s Westwoodem u zrodu RTS a u své obrovské kvality se na rozdíl od již rozpadlého studia drží dodnes. Není co vytknout. Nyní jsem hrál remastr a vše funguje jak má - co teda u W3 posrali?

H34D - 4.11.2022  (Hodnocení: 95 %)
Jen málokteré studio se mohlo chlubit tak silnou trojicí her, jakou měl na svědomí právě Blizzard, kluci prostě na co šáhli, to proměnili ve zlato... Teprve ve Starcraftu nabral výběr rasy ten opravdový smysl, grunt už totiž nebyl jen chrochtající footman, ale hra nabízela tři opravdu unikátní, propracované a odlišné rasy. Vzhledem k tomu je až neuvěřitelné, jak si i přes svou variabilitu uchovala hra výbornou vyváženost sil. Singleplayer byl velmi dobrý, Blizzard si pohrál s působivými videjky a zaobalil kampaň do slušného příběhu.

To pravé, ořechové však přichází až v multiplayeru. Hra je neuvěřitelně rychlá, akční a intenzivní, jednotky se pohybují rychle a ještě rychle umírají. Mlátit se můžete už od třetí minuty a nejlepší je, že ani po jedné prohrané bitvě není válka ještě zdaleka rozhodnuta, ta hra vám prostě nedá vydechnout... To však klade vysoké nároky na ovládání hráče, tedy rychlost našich prstíků, ve hře se běžně dosahuje 200-300 APM (action per minute = klik myší, zmáčknutí klávesy apod.) a tak není divu, že Starcraft je modlou všech progamerů. Stále i po 10 letech existují profesionální hráči vydělávající touto hrou desítky tisíc dolarů ročně, jejichž zápasy sledují tisíce lidí. Dokonce jméno SlayerS'Boxer je mezi mladými v Jižní Korei asi tak stejně známé jako v Evropě Jaromír Jágr... Ovšem samozřejmě nemusíte být zrovna hardcorový hráč, abyste si Starcraft dokázali užít, i poklidnější partička s kamarádem je dle mě pořád zábavnější než drtivá většina jiných RTS, včetně všech C&C :)

Screen StarCraft

Screen StarCraft

Další obrázky hry StarCraftHODNOCENÍ HRY StarCraft PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/StarCraft-7597/" title="Hodnocení hry StarCraft"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=StarCraft&amp;platforma=pc" alt="StarCraft" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Nejnovější obrázky

State of Survival
State of Survival
State of Survival
State of Survival
State of Survival

Anketa

Plánujete pořízení nové konzole?

Ano, PlayStation 5

19 %

Ano, Xbox Series X

12 %

Ano, Nintendo Switch

8 %

Ne, vystačím si s PC

38 %

Ne, hraji na mobilu

23 %

Celkem hlasů: 1131


Hra Warthunder zdarma