Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Saints Row: The Third

Saints Row: The Third

Vývojáři Volition
VydavatelTHQ
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
Herní sérieSaints Row
OdkazyOficiální stránky
ŽánrZávodní
ČeštinaCZ Oficiální text v češtině
Datum vydáníListopad, 2011
Prodaných kusůpřes 4 361 761 na Steam
Doba hraníprůměrně 26,8h (nejčastěji 14,7h)
Hodnocení hry (18):
89%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička




PEGI 18 PEGI 18 rating



Xzone

Popis PC hry Saints Row: The Third
V pokračovaní úspešnej gangsterskej akcie od tímu Volition si od začiatku budete užívať všetky výhody života vysoko postaveného zločinca. Zápletka ale hre nechýba, o moc v novom meste sa totiž váš gang stretne s konkurentmi z organizácie The Syndicate. Devízou hry sú zaujímavé scenáre, kde nie je núdza o drsnú akciu! V hre sa hneď od začiatku stanete hlavou elitného kriminálneho gangu Third Street Saints,\" ako hovorí sám Danny Bilson, viceprezident THQ. \"Nebudete doručovať pizzu, ani voziť členov rodiny ako taxikár. Vezmete si všetku moc a ovládnete s ňou svet!\" Nečaká vás tak žiadne zdĺhavé stúpanie mafiánskou hierarchiou, od prvých momentov si užijete všetky výhody života vysoko postaveného zločinca. Čím Saints Row vyčnieva nad ostatnými akčnými hrami je určite dabing od známych celebrít. Napr. americká wrestlingová legenda a herec Hulk Hogan dabuje taktiež profesionálneho zápasníka a vodcu gangu Luchadores, dabuje Angela De Lamuerte. Presným opakom pôsobí herec Daniel Dae Kim, ktorý si zahral vedľajšie úlohy v seriáloch, ale tiež jednu z tých väčších, v známych Lost, ktorý sa postará o hlas Johnyho Gata, pravej ruky hráča. (Přidal: radosquo)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

DoNNoR - 3.2.2012  (Hodnocení: 90 %)
Je to trhlý a dost dobrý.... hra plná zábavy... :D

starpep - 16.1.2012  (Hodnocení: 95 %)
Moje recenze na portálu www.hry.vytukej.cz:

Svatí jsou konečně zpátky. Zatímco Rockstar se teprve rozkoukává s prvním trailerem na GTA 5. Saints Row se dostává do popředí s třetím dílem. Stejně jako u předchozích dílů, jde i v tomto o kaskadérské kousky, zabíjení nepřátel, získávání respektu a nekončící šílený humor.

Hned po úvodních „hvězdných“ titulcích jste vrženi do akce, jenže všechno není, jak se zdá, sláva totiž Svatým, tak trochu stoupla do hlavy, což se odrazí hned při první fušce. Známá trojice z předchozího dílu, společně se seriálovým hercem Joshem, jde vyloupit banku. Akorát, že tím, jak se Svatí stali celebritami, vše probíhá zcela jinak. Začnou se okamžitě rozdávat podpisy, propagovat suvenýry, ba i dokonce fotky s fanoušky. A všude taky vlastně panuje veselá nálada. Jenomže tentokrát si Svatí vybrali špatnou banku, tato totiž patří celosvětově známému gangu – Syndikátu.

Spadli jsme do řeky sr*ček bez možnosti záchrany

Totálně zmatení a nepřipravení Svatí mají dost práce, aby se prostříleli přes hordy ozbrojených úředníků až k obrovskému trezoru. Když už vše vypadá nadějně, tak Josh udělá další koninu a spustí alarm. Z tohohle průseru se už nedostanou ani Svatí ze Třetí Ulice. Tím pádem svatá trojka skončí za katrem. Odkud jej však vyzvedne Syndikát s lákavou nabídkou.

Všechny gangy, totiž musí pracovat pro ně a pak si tedy můžou dělat, co chtějí, ale pokud odmítnou, čeká je rychlý konec. To se ovšem Šéfovy svatých nelíbí a tak začne nadupaná mise s přestřelkou v letadle i mimo něj. Taktak to sice přežijete, ovšem máte sto chutí si to vyřídit s celým Syndikátem.

Vítejte ve Steelportu

Tak se dostáváte do nového města Steelport, které je velice odlišné od vašeho domovského z předchozích dvou dílů. Je rozdělen na čtyři velké ostrovy a dva menší. Větší ostrovy mají pod palcem tři gangy, již zmíněný Syndikát a potom Luchadorové (Zápasníci) a Deckeři (něco jako Kyber-Hackeři).

Tyto bandy spolupracují společně, aby Vás vyrazily z jejich města a nejlépe ukončily vaše působení kdekoliv jinde. Co se týče menších ostrůvků, tak jeden slouží jako vojenská základna a druhý jako turistická atrakce či také jako kolonie houmlesáků. Steelport je dá se říct domovem a hlavním městem či působištěm Syndikátu, takže všude okolo jsou roztroušené jednotky nepřátel.

Nažhav ten plamenomet!

Každý gang má různorodé členy. Syndikát se většinou spoléhá na plešaté chladnokrevné zabijáky či sličné vražedkyně, načež Luchadorové zase na namakané zápasníky a Deckeři, ti například na mladé punkery, co si neberou servítky.
Jenže každá skupinka, složená z oněch gangsterů, má sem tam i nějakou speciální jednotku.

Jelikož Syndikát potajmu vráží slušnou vatu do výzkumu klonování. Setkáte se tedy docela často s gigantickými klony, uvězněného ruského kriminálníka, kteří se nebojí vzít si do pracek zbraně typu – rotačního kulometu či plamenometu. Ovšem i Luchadorové nezahálejí a některé svoje vybrané jedince vyzbrojily ultra rychlým granátometem. Ale ani Deckeři nezůstávají pozadu a nasazují bryskní bruslařky s šokovými mega-kladivy.

Moje jméno je Filip Loren a jsem z Belgie

Takže se dá říct, že budete mít práce až nad hlavu a to jsem vlastně ani nezmínil jejich šéfy. Celému Syndikátu šéfuje belgický padouch Filip Loren se svými půvabnými asistentkami, dvojčaty Violou a Kiki. Před Lorenem se bohužel musejí sklonit i vůdci ostatních dvou gangů, hrozivý zápasník Killbane a šílený poseroutka Matt Miller.

Od poloviny hry se na scéně ještě objeví Speciální Taktické Anti-Gang jednotky, zkráceně STAG a těm je lepší se vyhnout anebo jim dát pořádně na budku, a proč vlastně? Však samy uvidíte.

Kde máš zbytek party?

Svatí si naštěstí taky najdou nové posily a to jak z řad pasáků, tak i mezi federály či bývalými zápasníky. Prostě se objeví docela dost nových postav, která Vás určitě pobaví, ale hlavně zaujmou. Občas budou k užitku, ale stane se, že vám během přestřelky nebudou třeba moc platní. Proto si parťáky, ale i svou postavu, můžete nově také hezky po svatouškovsku vylepšit. Co se týče výhod a schopností, ty jsou k dispozici ve vašem mobilním telefonu přímo ve hře. Když jste potom o úroveň výš, tak můžete svou postavu upgradovat, jako zvýšit rychlost, aby běhala déle i dále. Zbraně lze aktualizovat pomocí peněz, což nabízí velké bonusy, jsou na výběr klasické zbraně, ale i novinky jako třeba speciální EMP granát, který ochromí i lidi elektrickými výboji.

Anebo například, když potřebujete vetší sílu při pouliční bitce, dáte bodíky do síly. Když je i to málo vylepšíte si mobil, že si budete moct zavolat skupinku parťáků, kteří vám budou krýt záda. Mají jen stříkací pistolky? Není problém, nakoupíte jim pořádné brokovnice. Nebo jiný případ, znáte to přece, když skončíte na druhém konci města, někde v zapadlé díře, kde ani busy nejezdí, auta též nikde, však kdo by jezdil přes nejnebezpečnější čtvrť po osmé hodině večerní. Jenže co teď? No čapneš mobil, vytočíš tam bezplatnou Svatou linku a požádáš o nějakou nadupanou káru. V cukuletu se přižene šofér s vymazleným žihadlem a zaparkuje ho přímo k tvým nohám. Na nohy by to totiž asi dost bolelo. A nejenomže máte auto ale i parťáka – samotného šoféra.

Prof. Genki uvádí novou reality show

Hra má vážně spousty možností od skákání na Adama z vrtulníku přes likvidování města v tanku po likvidaci zombie. A to je jenom špička ledovce, ale nebojte se, určitě nemá v plánu jen tak roztát. Co například různorodost misí. Mysleli jste si, že přestřelka ve vzduchu je k pos*ání, šmarja lidičky tohle není Uncharted. Tohle je ultra šílená nekončící zábava. Co by tak v přestřelce ve vzduchu mohlo chybět, hm já nevím, co takhle přejít na těžší kalibr a lup v jedné misi poletíte v tanku přímo k zemi a ještě budete muset ničit ostatní tanky či dokonce i stíhačky. Je vám to pořád málo? Dobře, co takhle se připojit do virtuální reality. Slyším snad tamhle vzadu Matrix? Ale ten je pro malé děti, teďka přece letí pokračování Trona.

Můžete se, kolikrát chcete, projet na nadupané motorce jako vystřižené z onoho legendárního filmu. Opět nuda? Motorky Vás asi moc neberou, že? To vůbec nevadí, co takhle šílená etická reality show profesora Genkiho (ne, tohle určitě není Váš vyučující z gymplu), zasazená do bludišťových arén, které jsou protkány různými pastmi a bezcitnými maskoty. A pro fanoušky letadel, tady máme futuristické stíhačky, jak od Deceptionů či vznášející se motorky podobné Žihadlům z filmu Ostrov. Jde poznat, že hoši z THQ se nechali inspirovat, jak filmovými trháky Michaela Baye, tak horory či sci-fi legendami. O lechtivých a úchylných filmech, radši ani nemluvím. Kromě nekončící chaotické zábavy se můžete ve hře jen tak flákat po městě.

Nemrtví se vracejí, abychom je poslali zase zpátky pod zem

Hra obsahuje jak sólo kampaně, tak kooperaci pro dva hráče přes lan či online. Multiplayer je složen z co-op a tzv. Ku*vího režimu, tohle bych si ani já nevymyslel. A o co vlastně jde v tomhle hanebném režimu? Je to tradiční co-op mód, který si můžete zahrát i sami, ale lepší je to teprve ve více lidech. V tomto modu musíte odrazit vlny útočících nepřátel. A mezi nimi kliďánko najdete, jak striptérky, tak i různé úchyly a liliputány.

Mody to jsou veselé a složené asi tak z 30 úrovní rozdělených do tří map. Doporučuji si dávat extra majzla na miniaturní zombíky. To byste neřekly, jak mají rychlé nemrtvé nožičky, asi to trochu zní jako volné pokračování Rychle a zběsile, kéž by. Během misí taky dostanete různé vylepšení nebo super zbraně, abyste vůbec ten nápor mamlasů vydržely. Zda to zdárně dokončíte do úplného konce je jen na Vás. Ale je to na druhou stranu zase lehčí, jak zombie mód v CaD.

Kámo, mám pro tebe nový šolich

Jako každá správná sand-box hra, má i Saints Row 3 v kampani kupu vedlejších misí a aktivit. Většina je jich jenom předělaná z dvojky, ale některé jsou zbrusu nové a stojí za zmínku. Měli jste někdy tygra v autě? Všimněte si, že jsem schválně napsal v autě a né třeba v posteli. To bude tím, že jde o opravdového, pěkně nakrknutého tygra. A ten si lebedí v autě přímo za vámi a pěstně vám dává najevo, jak máte řídit a nezapomeňte: Miluje rychlou jízdu a nesnáší nárazy.

Mezi další nové vedlejšáky patří likvidace MHD a městských budov tankem anebo staronové dealování i „Strážný Anděl“. Potom tu je taky strašení lidí nahotou. Když se nějaký týpek nezlekne, tak bude asi taky v nepořádku, stejně jako vy. Zabijáci si také přijdou na své, mají tady vraždy na zakázku a některé stojí vážně za to.

Šéfe, když mě pustíte za volant, budete úplný anděl

Grafika se od druhého dílu výrazně zlepšila. I když některé postavy, hlavně ve tváři jsou stále ještě trochu podomácku dělané, tak Saints Row vážně nikdy nevypadal lépe. Z vlastní zkušenosti mužů říct, že se mi to nádherně seká při nočních misích. Ovládání vozidel také prošlo vylepšením, žádné zpožděné zatáčení známe z GTA 4 či naopak zrychlené jaké bylo u Saints Row 2. I když vše většinou vyřeší nějaký ten patch, jako třeba dnes, kdy vyšel nejspíš poslední a v pořadí druhý update na druhý díl. U trojky také už něco vyšlo. Jak se říká, pořád je co zdokonalovat nebo tak nějak.

Hra vás například automaticky teleportuje, pokud někdy narazíte do objektu nebo budete uvězněni pod autem, což je dle mě bezvadné vylepšení. Co se týče realističnosti, ale pozor takové slovo vážně existuje na rozdíl od těch předchozích, mno však si je dohledejte. Teď jsem nějak ztratil nit. No tak, co se týče reality ve virtuální realitě a teď nemyslím tu „Tronovskou“, ale tu herní, tak ta je dokonalá, ale musíte si pořád říkat, je to přitažené za vlasy. Doporučuji, tak pětkrát před hraním a během něj, to už je ale na každém z Vás.

Skonči to, dokud můžeš

Co říct na závěr. Asi jen to, že je to moc hezká hra, ale ke konci hry zjistíte, že Steelport není tak zajímavý jako Steelwater. A taky zjistíte, že Saints Row 3 je pekelně nadupaná pecka, při které Vám budou, ale jen někdy, lézt oči z důlků. Jo a hlavně nezkoušejte potom kýchat s otevřenýma očima, jak říká jiný herní hrdina z jiné herní trilogie: vytrhnuté oční bulvy už zpátky nedáš.

Jo a na úplný závěr, tahle hra vážně, ale smrtelně vážně není pro mladší 15 let a taky pro epileptiky, jelikož dokonce vyšel i odcenzurovací patch a ten není, jak pro epileptiky, tak pro mladší 15 let. Dodatek či dovětek – to by mě zajímalo, co se bude psát k Postal 3, asi něco jako: Od 21 s přihlížením rodičů.

shimpandz - 30.5.2013  (Hodnocení: 90 %)
Jestli se vám to nelíbí, tak jste zapšklý, nudný tvor, co po nocích dělá to co je ve hře v reálu. :D

nikar - 8.4.2016  (Hodnocení: 100 %)
Úžasná hra!Pro mě bezchybná.

mafiozo123 - 21.8.2017  (Hodnocení: 90 %)
Peckovní záležitost oproti zpackané dvojce jsem se skvěle bavil :)

jin.jim - 11.9.2017  (Hodnocení: 80 %)
Saints Row série prošla s třetím dílem evoluční změnou. Pokud by hra nenesla název Saints Row a neměla některé stejné protagonisty a odkazy k dřívějším dílům, nebylo by ani poznat, že se jedná o další díl v této sérii.
Vývojáři se vykašlali na model nastavený prvními dvěma hrami, které byly podobné s GTA, s kterým jsou často srovnávány, a šli vlastní cestou. Cestou odlehčenou, plnou vtípků, šíleností a úchylností.
Hned zpočátku příběhu Vás čeká zvrat, který převrátí celý děj naruby a Vy se tak vydáváte do Steelwater. Stilwater je pryč, teď je na řadě obsadit další město!
Nejprve je však od minula přibrat nové parťáky a poznat nové nepřátele. K těm až trochu později.
Hned od první chvíle poznáte, že SR3 hraje na zcela jinou notu než předchůdci. Gat, Vaše postava, Shaundi a Pierce jsou plní hlášek, každá z nich prošla jistou proměnou, aby byli více přizpůsobení novému prostředí a hlavně zpracování, nejen grafickému. Nutno podotknout, že grafické zpracování je zde na velmi dobré úrovni a oproti ohyzdně vypadající PC verzi SR2 se jedná o ohromný pokrok. Totéž platí o fyzice, kterou oceníte zejména u možnosti zničení mnohých věcí a pak při řízení tanku, kdy Vás nic nezastaví a ještě se pokocháte, jak jste krásně uhladili plechy okolo jedoucích aut. A něco takového mi chybělo ve čtvrtém GTA, které mělo výbornou fyziku, ale ten tank, s kterým byste šrotovali auta a všechno, tam prostě chyběl (přišel až s DLC).
Atmosféra Steelportu na Vás dýchne hned po prvních pár vteřinách a to i díky okamžitému vtáhnutí do děje.
Vedle starých známých postav zde přibudou i postavy nové, nejvíce jsem si oblíbila Violu a Olega, zatímco Zimos a Kinzie se staly extrémně otravnými, a Shaundi je jim, narozdíl od druhého dílu, v patách.
Záporáci jsou fajn, prvního z nich zlikvidujete dřív, než se vůbec nadáte. A ti ostatní Vám pěkně zavaří v průběhu hry.
Děj hry je vylepšený, pořád jde o dobytí nového města a tedy území pro svůj gang, ale zvraty, které celé toto počínání provázejí, jsou fakt dobré. A k tomu si připočtěte většinou výborné a nápadité mise, které parodují kde co, počínaje Hvězdnými válkami, pokračuje sebou samým a hrami podobného ražení a konče zombie apokalypsou. A co vedlejší aktivity? Tak to je kapitola sama o sobě. Hra jich nabízí velké množství, po jejich splnění se vždy odemkne nová úroveň této aktivity někde po městě. Právě tyto vedlejší úkoly slouží pro dobývání území, tedy zvětšení pravidelného profitu. K tomu patří nepochybně i kupování pozemků, domů, kažení operací gangů a mimo zabírání území i sběratelská činnost. A čeho jiného, než nafukovacích panen nebo balíčků drog.
Z vedlejších aktivit se vrací krytí helikoptérou nebo ježdění tankem, ale pak jich je zde mnoho nových. Etická show pana Genkiho, parodie na Trona, v niž se nabouráváte do systémů soupeřícího gangu nebo prosté ničení všeho a všech, co je po ruce. A to je jen minimální výčet.
Zvuková stránka hry je poměrně podařená, dabing je skvělý, soundtrack dobrý a hlášky postav perfektní.
Dále chválím délku kampaně a různorodost misí (i když stále typu dojeď, chytni, zastřel atd.), konečně vylepšené ovládání aut a perfektní možnosti úpravy postav. I nový vzhled postav je podařený a grafika to všechno podtrhává.

SHRNUTÍ: SR3 je evolucí v sérii, která byla nezbytná. Ačkoliv druhé SR bylo dobré, SR3 si řeklo, že je třeba přijít s něčím novým a neotřelým. S něčím, s čím by vystoupilo ze stínu GTA. A ano, v jistém ohledu se jí to daří. V mnohém je zcela odlišná, a to jen v tom dobrém slova smyslu. Vývojáři se poučili z chyb předchozích dílů a hru kompletně překopali. Čeká Vás zde tedy většina toho, co bavilo na předcházejících dílech a mnoho toho, co autoři nyní přidali. Grafická a zvuková stránka je povedená, postavy tak půl na půl, příběh je dobrý, délka kampaně vynikající a konečně byl upraven příšerný jízdní model, který se nyní snadno přejímá. Dále chválím různorodost misí, vedlejší aktivity, nápaditost a parodii na všechno možné, nové město, možnost voleb během hry a opravdu vítězný pocit z plného dokončení hry.
Naopak by se ještě dala vylepšit umělá inteligence, mohlo by být více zbraní i vozidel, a ani větší rozloha by městu neuškodila. Ale to už jsou proti předcházejícím řádkům poměrně drobnosti, které snad vývojáři v dalším díle vypilují.





Artwork ke hře Saints Row: The Third

Artwork ke hře Saints Row: The Third

Artwork ke hře Saints Row: The Third

Další obrázky hry Saints Row: The Third





Saints Row: The Third Story Trailer

Další videa hry Saints Row: The Third



HODNOCENÍ HRY Saints Row: The Third PRO VÁŠ WEB


CDH.cz




<a href="https://www.cdh.cz/pc/Saints-Row-The-Third-15566/" title="Hodnocení hry Saints Row: The Third"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Saints+Row%3A+The+Third&amp;platforma=pc" alt="Saints Row: The Third" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

16 %

Preferuji PC

46 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

18 %

Celkem hlasů: 8591


Hra Warthunder zdarma