Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


PREY (2017)

PREY (2017)

Prey
Vývojáři Arkane Studios
VydavatelBethesda
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
Herní sériePrey
OdkazyOficiální stránky
ŽánrAkční, adventura
MultiplayerNe
ČeštinaNe
EngineCry Engine
Datum vydání4. 5. 2017
Hodnocení hry (4):
94%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 rating

Popis PC hry PREY (2017)
Prey je akční sci-fi z pohledu první osoby od Arkane Studios, tvůrců oceňované série Dishonored. Píše se rok 2032 a vy se probouzíte na palubě vesmírné stanice Talos I obíhající na orbitě Měsíce. Představujete klíčový subjekt experimentu, který má za cíl jednou provždy změnit lidstvo - ale něco se strašlivě pokazilo. (Přidal: jin.jim)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

necisty - 12.10.2019  (Hodnocení: 90 %)
Prey mě velmi příjemně překvapil. Hrál jsem i předešlou hru a netušil jsem, že z toho udělají v podstatě něco jiného. Mám rád neustálé vylepšování postavy a zbraní a dá se říct otevřený svět se spoustou vedlejších úkolů. Perfektně vymyšlené bylo pohybování ve stavu bez tíže, neobvyklí nepřátelé a také nadprůměrný děj. Jediné co mě zklamalo byly konce, které to tak nějak rychle uzavřely. Zajímavé je, že můžete dokončit hru relativně brzo a nebo pokračovat dál. Prostě rozhodně v mnoha směrech vybočuje oproti standardu stříleček.

H34D - 22.1.2023  (Hodnocení: 95 %)
Dnešní herní průmysl funguje tak, že když se chystá nějaká pecka, všichni o tom předem ví. Šíří se nascriptované trailery, upravené screenshoty a ne vždy pravdivé informace o plánované herní revoluci. Vytěžují se všechna známá jména a značky, aby hra měla co nejhladší rozjezd. Ani ne v polovině roku 2017 však za nenápadného šumu vychází hra s kdysi viděným, ale spíše zapomenutým názvem Prey. Již v hlavním menu však začínáte zjišťovat, že tohle nebude obyčejná hra… Naprosto fantastická melodie v jednom z nejatmosferičtějších herních menu všech dob vás pohltí dřív, než si stačíte nastavit ovládání. Poté spouštíte hru a… opět vám vybaví ty ty nejlepší herní "intra", protože způsob, jakým vás hra uvede do vesmírné stanice a jejího děje je grandiozní. Už při cestě z vašeho pokoje a přeletem helikoptérou na ono osudové místo cítíte, že máte před sebou nezapomenutelnou cestu. Poté se vydáte po ní, rozhlížíte se kolem sebe a spatřujete dost možná nejlépe zvládnutou grafiku současnosti. Design úrovní je brilantní, s hromadou věcí okolo lze interreagovat, musíte však sami pochopit, kdy a jak to má smysl.

Hra vás směřuje k hlavním úkolům, ale hledání potřebných věcí bude jen na vás. Vesmírnou stanici si objevujete „téměř“ po svém, volnost je samozřejmě pouze relativní, protože téměř ke všem dveřím potřebujete klíče, vstupní karty a kódy. Nicméně stále máte pocit z toho, že příběh vesmírné stanice a vědeckého personálu objevujete sami po svém. Je úžasné, jak je hra v souladu s logikou a realističností, a přesto zůstává skvěle hratelná i pro análfabety v žánru RPG, či náročnějších stealth akcí. Po stanici sbíráte různý bordel, ten recyklujete a vyrábíte z něj munici a užitečné předměty. Samozřejmě k většině věcem je nejprve třeba najít fabrikační plán! Jestli si cestu prostřílíte, nebo proplížíte, jestli prošmejdíte každý kout a nahákujete každý řitní otvor, anebo se jen co nejrychleji dáte z vesmírné stanice na útěk, to je jen na vás. Ve své volnosti můžete hravě i nějaké úkoly podělat (např. místo obrany určité části stanice můžete prostě nahackoval dveře, odejít a nechat parťáky napospas smrti), ale hra přesto jede dál. Procházet Prey je nefalšovaná radost, tak propracované prostředí a silnou atmosféru můžete zažít jen v několika klenotech napříč celou herní historií. Prey by se klidně mohl jmenovat System Shock 3 - koneckonců všechny úžasné herní mechaniky Prey pramení právě ze System Shocku 2. Osobně mě otravovala jen cca poslední herní hodinka a půl (z 25), kdy jsem byl nucen již prozkoumanou stanici projít minimálně 2x sem a tam, abych aktivoval jeden z možných konců hry.HODNOCENÍ HRY PREY (2017) PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/PREY-2017-47278/" title="Hodnocení hry PREY (2017)"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=PREY+%282017%29&amp;platforma=pc" alt="PREY (2017)" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Nejnovější obrázky

War Robots
War Robots
War Robots
Left to Survive
Left to Survive

Anketa

Plánujete pořízení nové konzole?

Ano, PlayStation 5

19 %

Ano, Xbox Series X

12 %

Ano, Nintendo Switch

8 %

Ne, vystačím si s PC

38 %

Ne, hraji na mobilu

22 %

Celkem hlasů: 1058


Hra Warthunder zdarma