Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Outlast

VývojářiRed Barrels
VydavatelRed Barrels
Distributor v ČRNEUVEDEN
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
ŽánrAdventura
MultiplayerNe
ČeštinaCZ Neoficiální překlad do češtiny
Datum vydání4. 9. 2013
Prodaných kusůpřes 4 325 669 na Steam
Doba hraníprůměrně 4,8h (nejčastěji 1,8h)
Hodnocení hry (20):
82%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 ratingXzone

Popis PC hry Outlast
V odlehlých horách Colorada, hrůzy čekají v azylu na Mount Massive ... Dlouho opuštěný domov pro mentálně nemocné, nedávno znovuotevřený pobočkou "výzkumu a charity" nadnárodní společnosti Murkoff Corporation, působil v přísném utajení ... až do teď. Na základě tipu od anonymního zdroje, nezávislý žurnalista Miles Upshur rozhodne vydat se do tohoto zařízení, ale to, co objeví, jde děsivým způsobem mezi vědou a náboženstvím, přírodou a... čímsi zcela jiným. Jakmile se ocitne uvnitř, jeho jediná naděje na únik leží v odhalení hrozivé pravdy o instituci v srdci Mount Massive ... Outlast je skutečný survival-horror zážitek, který si klade za cíl ukázat, že nejděsivější monstra pocházejí z lidské mysli. Jste připraveni? (Přidal: jin.jim)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

Amone89 - 21.10.2014  (Hodnocení: 70 %)
Povedená a zajímavě zpracovaná hra. Nic podobneho jsem zatim nehrál a myslím,že ani asi nezahraju. Moc survival her podobným tehle nebývá. Je to prostě jak kdybyste se dívali na horrorový film,kde mužete ovlivnovat dej.

JackBurda - 4.3.2015  (Hodnocení: 90 %)
Skrývání, strach a honičky. Vynikající hororová adventura, kde je násilí a krve dost, ale občas vypadá směšně(vnitřnosti vždy položené správně a srovnané tak, jak mají být) ale vše je tu jinak v pohodě, třeba jak se při sprintu můžete ohlídnou za sebe, ale ze strachu to neuděláte.
Dvojka vypadá nadějně.

SucreR - 15.5.2016  (Hodnocení: 85 %)
naprostá paráda, strach po celou dobu, opravdu jsem si to užíval. Pro mě naprosto super atmosféra i prostředí. Hrál jsem i DLC a to bylo taky super. Hold mám rád atmosféru psychiatrických léčeben. doporučuji:)

jin.jim - 1.9.2017  (Hodnocení: 80 %)
Vydařená hororovka, která nastavila směr mnohým dalším, z nichž asi nejznámnější je vliv na sedmý díl Resident Evil.
Outlast vyniká téměř ve všem, od atmosféry, přes nepřátele až po hratelnost.
Vynikající atmosféra, která by se dala krájet, je doplňována vydařenými zvukovými efekty a hudbou, což je pro hru velice důležité, neboť zde neexistuje žádný boj jeden proti jednomu. Buď uteč, schovej se, nebo je po tobě. To je základní pravidlo Outlast. A hře to sedne.
Nepřátelé jsou často nevypočitatelní, mají svou dráhu, po které se mohou pohybovat, ale může se stát, že i když se schováte, tak Vás náhodně odhalí. Jindy se zas může stát, že i když okolo nich jdete pomalu, ale nikoli v podřepu, tak si Vás stejně nevšimnou. Mnohé potěší také to, že nepřátele jsou stejně rychlí jako hráč, ale narozdíl od něj nemají problém s výdrží. Tedy je nutné najít úkryt co nejrychleji.
Další prvek, pro Outlast typický, je možnost vidění skrze kameru a hlavně orientace v noci skrze noční vidění kamery. K tomu jsou zapotřebí baterky, a nejednou budete mít namále, aby baterky nedošly a Vy jste nemuseli jít úplně potmě.
Lokace jsou navrženy velice dobře, svým způsobem žijí, ale jsou lineární, což mě osobně v tomto případě vyhovovalo. Po cestě potkáte několik postav, a to jak těch, kteří Vám chtějí pomoct, tak spíše těch, kteří Vás chtějí zabít. Nepřátel je několik typů, a když Vás začnou nahánět, budete mít pro strach uděláno, abyste jim utekli.
Počínaje dvěma muži, kteří jsou tak laskaví a dají Vám náskok, aby si s Vámi mohli lépe pohrát, pokračuje řezníkem a konče velice silným Wallriderem.
K příběhu bych měl výtku. Ač je poměrně zajímavý, jeho zakončení se mi příliš nelíbilo a vývojáři slíbili jeho dokončení v DLC Whistleblower. Tak se uvidí, jak to tedy celé dopadlo. Zase na druhou stranu je zde dáno dostatek prostoru pro fantazii.
Zbraně zde tedy nečekejte, hlavní je úprk a včasné schování se.
Lekačky jsou vydařené, ale předem nastavené. Tedy už při druhém průchodu budete většinou vědět, co, kde a jak. Totéž platí i o příběhu, který Vás hrou mj. táhne.
Celková délka hry je krátká tak akorát, ke konci už začíná být lehce stereotypní, a úplně závěrečná lokace ubere i na atmosféričnosti ústavu a jeho okolí.
Příběhy z ústavu se lze dozvídat i skrze různě naleznutelné dokumenty nebo přes nahrání různých událostí na kameru.
Posledním aspektem ke zmínění je grafika - a ta je dost průměrná. Ale k účelům hry naprosto dostačující.

SHRNUTÍ: Outlast je výborná hororovka, které lze vytknout maximálně tak horší grafiku, nepříliš povedené zakončení a mírnou stereotypnost ke konci hry. Jinak se jedná o skvěle zvládnutý kousek, který by si měl každý milovník hororových her, zvláště z pohledu první osoby, zahrát.

Screen ze hry Outlast

Obal hry Outlast

Další obrázky hry Outlast

Outlast - Trailer 1

Další videa hry OutlastHODNOCENÍ HRY Outlast PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Outlast-21815/" title="Hodnocení hry Outlast"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Outlast&amp;platforma=pc" alt="Outlast" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

16 %

Preferuji PC

46 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

18 %

Celkem hlasů: 8614


Hra Warthunder zdarma