Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Metro: Last Light Redux

Metro: Last Light Redux

Vývojáři 4A Games
VydavatelDeep Silver
Distributor v ČRNEUVEDEN
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
Herní sérieMetro
OdkazyOficiální stránky
ŽánrStřílečky
MultiplayerNe
ČeštinaCZ Oficiální text v češtině
Engine4A Engine
Datum vydání28. 8. 2014
Prodaných kusůpřes 47 217 na Steam
Doba hraníprůměrně 8,1h (nejčastěji 33,3h)
Hodnocení hry (7):
84%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 16 PEGI 16 rating

Popis PC hry Metro: Last Light Redux
Píše se rok 2034. V tunelech metra pod ruinami postapokalyptické Moskvy jsou zbytky lidstva obléhány smrtelnými hrozbami zvenku – a zevnitř. Katakombami pod pustinou povrchu se plíží mutanti a loví i na otrávené obloze. Avšak místo aby se městské stanice Metra sjednotily, bojují o neomezenou moc nad zařízením soudného dne z vojenského podzemí D6. Schyluje se k občanské válce, která může navždy vymazat lidstvo z povrchu země. Jsi Arťom, tíží tě pocit viny a zároveň tě pohání naděje, protože máš v rukou klíč k našemu přežití – poslední světlo v naší nejtemnější hodině… Informace o produktu: Metro Last Light Redux je celistvou verzí oceňované hry Metro: Last Light postavené na nejnovější a nejlepší verzi 4A Enginu pro hardware příští generace. Nováčci pak dostanou příležitost zahrát si jednu z nejlepších stříleček zaměřených na silný příběh vůbec. Čeká na ně epické dobrodružství spojující pohlcující survival horor, zkoumání neznáma, taktické souboje a plížení. Tato celistvá verze také obsahuje všechen dříve vydaný stahovatelný obsah, který přidává 10 hodin bonusového obsahu k obří kampani pro jednoho hráče navíc. Fanoušci původní hry si všimnou nových vlastností a vylepšení hratelnosti včetně nových animací při kontaktním boji, možnosti průběžně sledovat hodinky a zásoby munice a nových animací hráčova těla. Ti, kdo dávají přednost hratelnosti ve stylu survival hororu, kterou se vyznačoval kultovní původní díl Metro 2033, mohou ke kampani přistoupit novým způsobem díky představení dvou unikátních herních stylů - Přežití a Sparťan. Styl Přežití promění Last Light z akčněji orientované bojové hry na stresující a nervy drásající boj o přežití. (Přidal: jin.jim)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

jin.jim - 22.10.2017  (Hodnocení: 90 %)
Rozdíl mezi původní verzí a reduxem zde není tak znatelný, ale došlo ke sjednocení mnoha funkcí s prvním dílem a hlavně zlepšení mnoha grafických a zvukových efektů, včetně nových animací a poupravených lokací.
LL začíná nějakou dobu po konci původní hry, vžijete se opět do role Arťoma, který zjišťuje, že udělal osudovou chybu, kterou je třeba napravit. Vrhá se tak do nového dobrodružství spolu se starými, ale i novými postavami. Nutno podotknout, že některé jsou velice dobře napsané a jiné, jak to tak bývá, už tolik prostoru nedostávají. Ale možná za to může i jejich účast v prvním dílem či by zde vzniklo nucené zakomponování těchto postav.
Příběh je opět velice poutavý, zajímavý a plný zvratů. Nejvíce pak potěší fakt, že máte možnost (stejně jako v prvém díle) ovlivnit závěr hry. Také se nově dostává možnosti zabít či nechat žít zápornou postavu, která Vám a celému metru zatápí. A nebude ani zdaleka jediná.
Last Light nečerpá ani tolik z knih, jako spíše využívá svého jedinečného příběhu, a i proto je o to překvapější děj, který Vás čeká.
Na řadu přichází i nové krásné lokace, v metru i v Moskvě (ty jsou obzvlášť úchvatné), ba dokonce náhledy do minulosti, s tím spojené sběratelství deníků a nábojů/lékárniček/filtrů či masek nutných pro přežití a seznamování se s novými typy nepřátel. A pozor! Jsou zde nově i bossfighty! A nutno podotknout, že velice podařené.
K celkovým soubojům s obyčejnými protivníky se váže většinou možnost vybrat stealth/rambo postup.
Vydařená je i česká lokalizace, která by však zasloužila sjednotit s knihou, neboť dochází k vícerému pojmenování téhož. Také dabing je podařený a zvláště ten ruský autentický.
Co však musím vytknout, je poměrně časté padání hry při snaze dát "pokračovat" v hlavní nabídce. Naštěstí se tak ale stávalo jen v případě ještě nerozehraných kapitol.
Taktéž závěr hry a celé rozuzlení je zajímavé a povedené, včetně načrtnutí myšlenky blížícího se jara. Bude tak zajímavé sledovat, jak se s rozběhnutým dějem vypořádají vývojáři v Metro: Exodus. Pokud vše dopadne tak skvěle jako u těchto dvou dílů, máme se na co těšit.

necisty - 2.4.2019  (Hodnocení: 90 %)
Last Light (Redux) je už tou hrou, kterou mělo být i Metro 2033 (Redux). Nevím, jestli jsem se jen potřeboval vžít do onoho světa, ale spíš se jim podařilo odstranit předešlé neduhy. Zbraně už se nemusely natahovat (nebo některé stále ano?). Byl trošku větší výběr ze zbraní i když stále omezeno na 3, tak i těch úprav myslím bylo více. Co ale bylo nejdůležitější, tak konečně byl velmi kvalitní děj. Ve spoustě míst mě to vtáhlo do sebe. Taky herní doba mi přijde mnohem delší, než je tu uváděno a minimálně já u toho strávil mnohem víc času než u jedničky. To by mě zajímalo, jak na to navázal Exodus.

Screen ze hry Metro: Last Light Redux

Screen ze hry Metro: Last Light Redux

Screen ze hry Metro: Last Light Redux

Další obrázky hry Metro: Last Light Redux

Metro Redux Launch Trailer ESRB

Další videa hry Metro: Last Light ReduxHODNOCENÍ HRY Metro: Last Light Redux PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Metro-Last-Light-Redux-46130/" title="Hodnocení hry Metro: Last Light Redux"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Metro%3A+Last+Light+Redux&amp;platforma=pc" alt="Metro: Last Light Redux" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Nejnovější obrázky

War Robots
War Robots
War Robots
Left to Survive
Left to Survive

Anketa

Plánujete pořízení nové konzole?

Ano, PlayStation 5

19 %

Ano, Xbox Series X

12 %

Ano, Nintendo Switch

8 %

Ne, vystačím si s PC

38 %

Ne, hraji na mobilu

22 %

Celkem hlasů: 984


Hra Warthunder zdarma