Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Dishonored

Dishonored

Vývojáři Arkane Studios
VydavatelBethesda Softworks
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
OdkazyOficiální stránky
ŽánrStřílečky
MultiplayerNe
ČeštinaCZ Oficiální text v češtině
Datum vydání9. 10. 2012
Prodaných kusůpřes 3 443 035 na Steam
Doba hraníprůměrně 17,7h (nejčastěji 10,1h)
Hodnocení hry (28):
85%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 18 PEGI 18 ratingXzone

Popis PC hry Dishonored
Akční FPS hra Dishonored vás opětovně obsadí do role ochránce milované císařovny. Po obvinění z její vraždy se stanete nechvalně proslulým asasínem, kterého ostatní znají pouze dle jeho masky. V nejisté době, když je město obklíčeno morovou nákazou a řízeno despotickou vládou, vyzbrojenou moderními technologiemi, vám budou nápomocny temné síly a propůjčí vám schopnosti, kterými nemůže disponovat žádný obyčejných lidí – ale za jakou cenu? K dispozici budete mít schopnosti teleportace, abyste se mohli nepozorovaně vkrást do libovolné lokality. Nebo zastavit čas a zosnovat nevídané popravy. Kombinací vašich nadpřirozených schopností a široké palety zajímavých zbraní budete moci odstranit každý z vašich cílů. Využívat budete vlastních jedinečných strategií, které nadefinují váš herní styl. Prokraťte se jako duch, nebo zničte všechno, co vám bude stát v cestě, řešení veškerých úkolů je pouze na vás. (Přidal: TradeCZ)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

Space13 - 16.10.2013  (Hodnocení: 90 %)
TAto hra je fakt velmi prijemne prekvapenie. Som zarity RPG hrac, tak som k tejto hre pristupoval s nadhladom a nedaval som jej u mna moc sanci. No hra ma vtiahla tak do svojej atmosfery, skvelej hratelnosti a nespocetne moznosti, ze som ju s uzasom dohral a neviem sa dockat datadicku;-).

Rosmarin007 - 3.3.2013  (Hodnocení: 95 %)
Tahle herní pecka je fakt a opravdu vydařený kousek :) Určitě zahrajte !

shimpandz - 30.5.2013  (Hodnocení: 90 %)
Potenciál té hry byl ještě daleko výš, ale i tak je to skvělá hra.

Renegade - 19.6.2015  (Hodnocení: 95 %)
Asi nejlepší stealth akce, kterou jsem kdy hrál.

Chrobak - 25.5.2017  (Hodnocení: 85 %)
V zajímavém světě hra Dishonored odvypráví nezajímavý příběh. Samotné mise jsou skvěle navržené a vždy vám dají prostor naplno využít přednosti stylu hraní, který právě preferujete. Škoda kratší herní doby. Pro fanoušky stealth akcí je Dishonored každopádně skvělou volbou.

jin.jim - 8.3.2018  (Hodnocení: 85 %)
Když jsem hrál poprvé Dishonored, nevěnoval jsem mu tolik pozornosti a to jsem se rozhodl po těch několika letech napravit.
Už tehdy to bylo obrovské překvapení, rozsáhlé úrovně s možností zvolit si několik cest, hra podobná staršímu Hitmanovi nebo Splinter Cell. To jsem si nemohl nechat ujít. Jenže tehdy mě tichý postup nebavil tolik jako dnes.
První, čeho si všimnete, je právě možnost zvolit několik cest, kterými se vydat. Tiše, hlasitě, vpravo, vlevo, prostředkem, vrchem? Ano, lze to i vrchem, a to díky řadě schopností, které Corvo ovládá a které postupně získává a je možné je vylepšovat. První z nich je tzv. Mžik, který vám umožní přemisťovat se na delší vzdálenosti, šplhat apod. Mezi další schopnosti patří např. ovládání zvířat i lidí, větru, přivolávání krys, vylepšené vidění a několik dalších schopností, které lze vylepšovat za nasbírané runy. Právě tyto schopnosti hru značně povyšují a nedovedu si ji bez nich představit, asi by se propadla o několik stupňů níže, nebo by se musela celá překopat.
Příběh v Dishonored není nikterak oslnivý, císařovna je zabita, vy jste obviněn z její vraždy a zavřen. Dostáváte se z vězení a vydáváte se na cestu pomsty.
Na této cestě opět zmíním možnost volit dvojí postup - buď cíl zabijete přímo, nebo nepřímo. A v některých případech je vlastně ani zabít nemusíte, je to velice příjemné zpestření.
Hra obsahuje několik misí, někteří si stěžují na krátkost kampaně, ale pokud se vydáte cestou tichého postupu s tím, že odklidíte nebo se pokusíte obejít všechny, kdo stojí v cestě, a s tím, že se budete věnovat sběratelské činnosti a čtení textů, které jsou ve hře různě ponechávány a které umožňují blíže nahlédnout do světa Dunwallu, pak Vás čeká spousta hodin.
Postavy jsou docela fajn, jen škoda, že Corvo nic nenamluví a sympatičtěji vypadá spíše v masce než bez ní. Zato malá Emily je roztomilá a i slušně napsaná. Ostatní postavy jsou docela dobře napsané a dočkáte se nejednoho zvratu. Jen Cizinec by potřeboval vylepšit. Příběh tak ve výsledku dává smysl a ukazuje, jak moc zvrácený je život ve zkorumpované společnosti, a to ještě prolezlé morem.
Město Dunwall je velice dobře vybrané, průmyslové a obchodní město, napadané morem, rozdělené na nižší - zcela zničenou - a vyšší - nezničenou, chráněnou - oblast. Grafika docela sedí a její charakteristický styl zapříčíní, že si hru s ničím jiným nejspíš nespletete. Stejně tak samotné město je charakteristicky vytvořené a ač je prolezlé morem, tak žije. Krysy na každém kroku, stráže, gangy, náhodní obyvatelé, to všechno dodává Dunwallu tolik života, kolik je jen možné.
Klasickým úkolem pro danou misi je někoho zachránit nebo zabít. Ale jak toho dosáhnete, je čistě na vás. Vaše volby se promítnou do celého průchodu hrou a když budete plnit vedlejší mise, je to jedině dobře. Nejen kvůli odměnám, ale i kvůli cenným informacím, které průchod misí značně usnadní.
Je určitě škoda, že nebylo vymodelováno více typů postav a že hra nenabízí přece jen ještě aspoň dvě, tři mise navíc, protože je natolik zábavná a chytlavá, že zamrzí, když skončí.
Zbraní je minimum, meč a pistole, kuše s několika druhy šipek, ale to je vynahrazeno právě tím, že můžete protivníky buď obejít, nebo likvidovat za pomocí nadpřirozených sil.

SHRNUTÍ: Dishonored bylo rozhodně překvapením, které by nemělo chybět ve sbírce žádného hráče, který miluje několik možností průchodu hrou, dopad voleb, nadpřirozené schopnosti nebo tematiku morem zamořeného města. Hra kombinuje několik různých vlastností a kombinuje je naprosto špičkově. Jediné, co by zasloužilo vylepšit, je grafika, která ač je charakteristická a nezaměnitelná, je slabší, více modelů postav a i některé samotné postavy, z nichž většina nepůsobí dostatečně zajímavě.
Naopak patří pochvala ozvučení, zasazení, tematice, nadpřirozeným schopnostem, zvratům, možnosti několika průchodů hrou, dopadu voleb na další průchod hrou a samozřejmě možnosti volby, jak splnit úkol. A když budete opravdu pečliví, vydá Vám hra na spoustu hodin výborné zábavy.

Screen ze hry Dishonored

Screen ze hry Dishonored

Artwork ke hře Dishonored

Další obrázky hry Dishonored

Trailer

Další videa hry DishonoredHODNOCENÍ HRY Dishonored PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Dishonored-15716/" title="Hodnocení hry Dishonored"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Dishonored&amp;platforma=pc" alt="Dishonored" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

16 %

Preferuji PC

46 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

18 %

Celkem hlasů: 8598


Hra Warthunder zdarma