Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Arkanoid

Vývojáři Taito
VydavatelTaito
Typ hrySamostatná hra
LicenceFreeware (hra zdarma)
ŽánrStřílečky
Datum vydání1988
Popis PC hry Arkanoid
Kdo by neznal tuhle klasiku všech klasik, která svůj původ datuje až k roku 1988. Tehdy ještě primárně hraná jako videohra na velkých videoterminálech. Mizerná grafika, prakticky žádný příběh, ale přesto se i v současnosti jedná o výbornou hru, kterou lze v rámci zábavnosti porovnávat s kterýmkoli současným hitem. Arkanoid byl název mateřské lodi, která byla zničena při vesmírném útoku. Vy budete nyní ovládat menší vesmírnou loď Vaus. Cílem celé hry je dostat se přes třicet dva kol, až k poslednímu třiatřicátému. V něm pak se zbylými životy musíte zničit pevnost ve tvaru hlavy z Velikonočních ostrovů, která ovládá vesmírné dimenze. Jak jsem již na začátku představil, grafika využívá minimum z barevného spektra a spíše než propracovaností zaujme jednoduchostí a přirozeností. Hru můžete ovládat buď myší, klávesnicí nebo joystickem. Během hry ovládáte plavidlo Vaus, se kterým jezdíte zprava do leva po vymezené linii a bráníte letícímu míčku spadnout. Pokud jej odrazíte, změní směr a zaútočí na vrstvu cihel umístěnou v horní části hracího pole. Ve zdi je umístěno několik druhů cihel, které se po dopadu míčku chovají různě. Některé se jednoduše rozpadnou, jiné vydrží nárazů několik a jiné zase vypustí bonus v podobě padající cihly. Bonusem může být prodloužení lodi, zpomalení času a tedy i rychlosti letícího míčku, ztrojení míčků, kotvení míčku na lodi, navýšení počtu životů apod. Pro úspěšné ukončení každého kola je třeba vystřílet veškeré cihly umístěné na hrací ploše. Nezapomeňte si hlídat životy, jelikož je ztrácíte při každém propadnutí míčku. Pro správný chod hry Arkanoid budete potřebovat aplikaci DOSBox. (Přidal: TradeCZ)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

Albydeeere - 9.10.2011  (Hodnocení: 90 %)
Arkanoid je legendární hra pro operační systém MS DOS. Historická data šahají někam do roku 1972, kdy vystoupila na světlo světa hra PONG. Poté následovala hra Breakout tj. rok 1976. 1986 se hra ARKANOID stala špičkou ledovce žánru těchto her zndůvodu, že měla nejlepší kombinace Pongu a Breakoutu. V dnešní době hra má několik verzí, předělávek apod.

Screen ze hry Arkanoid

Screen ze hry Arkanoid

Další obrázky hry ArkanoidHODNOCENÍ HRY Arkanoid PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Arkanoid-3190/" title="Hodnocení hry Arkanoid"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Arkanoid&amp;platforma=pc" alt="Arkanoid" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Nejnovější obrázky

Stormshot
Stormshot
Stormshot
Hawked
Hawked

Anketa

Plánujete pořízení nové konzole?

Ano, PlayStation 5

19 %

Ano, Xbox Series X

15 %

Ano, Nintendo Switch

8 %

Ne, vystačím si s PC

31 %

Ne, hraji na mobilu

28 %

Celkem hlasů: 2269


Hra Warthunder zdarma