Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Arcania: Gothic 4

Arcania: Gothic 4

VývojářiSpellbound Entertainment
VydavatelJoWooD
Distributor v ČRJoWood
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
ŽánrRPG
MultiplayerNe
ČeštinaCZ Oficiální text v češtině
Datum vydání12. 10. 2010
Hodnocení hry (10):
41%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 12 PEGI 12 ratingXzone

Popis PC hry Arcania: Gothic 4
Od konce trojky, na jehož příběh bude navazovat, uplynulo deset let. Starý dobrý bezejmenný hrdina původní triogie se stal králem Myrtany a nechal se zcela pohltit nově nabytou mocí. Postupně ztratil všechny přátele a nakonec i přízeň čarodějnic osudu, které ho původně vyslaly na cestu. Babiznám tedy nezbude, než si najít novou ovečku - nevinného rybáře z jednoho z ostrovů na jihu, kam zkažený král právě podnikl invazi, drze prezentovanou jako snahu o sjednocení země. V tomto ohledu jde tedy o změnu, protože na ostrově se bude odehrávat celý příběh (oproti dobrodružství na pevnině ve trojce). Všechna území budou přístupná od samého začátku a co do rozlohy se vyrovnají minulému dílu. Ostrov se rozdělí na různé klimatické zóny, takže tu nebude chybět poušť, sníh, lesy nebo podzemní sopky. Herní svět má být drsný a pohyb po něm nebezpečný, dle čehož se bude chovat i hrdina. Úplná volnost konání naštěstí zůstane. Buďto čarodějnice poslechnete a krále svrhnete, zkusíte mu domluvit, nebo se k němu třeba i přidáte. A pokud máte pocit, že by vás to stálo příliš energie, třeba si otevřete obchůdek se zbraněmi a na všechno ostatní se vykašlete. Každému dle libosti... (Přidal: Xzone)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

ACDC - 25.8.2015  (Hodnocení: 40 %)
Velké zklamání, necharakterní hlavní hrdina, podivný příběh, nezajímavá lokace příběhu. Těch 40% jen proto, že na Gothicu jsem strávil dost času.

Argaon - 30.11.2016  (Hodnocení: 10 %)
+ v hlavním menu je možnost "autoři", takže víme, koho nabrat na vidle
+ speciální zbraně za zkompletování sběratelských blbůstek není až tak špatný nápad

- totální zmrvení příběhu
- příšerná optimalizace
- nesympatický hlavní hrdina
- nevyužití herního prostoru
- neskutečně minimalistické druhy a typy vybavení, kouzel, lektvarů apod.

Přátelé,... asi jste stejně jako já v roce 2010 doufali ve skvělý návrat skvělé série, která ovlivnila naše dětství a pohled na svět. Avšak geniální piraně z Piranha Bytes nás opustili a místo toho předali značku série Gothic,... prr... Spellboundu !

Spellbound, jehož členi byly zřejmě zrovna v drogovém opojení, si usmyslel, že by asi bylo fajn zhatit předešlý příběh, který jsme tak milovali, totálně zneuctít tajemno Bezejmenného hrdiny (dokonce z něj udělat psychopata) a místo něj tam strčit nějakého pubertálního pastevce ovcí, který (zcela nečekaně) přijde o svou milovanou a zázemí (*zív).

Beze srandy, Spellbound vyškrtnul vše dobré z minulých dílů a nasadil úplný opak. Místo dlouhé řady kouzel z třetího dílu můžeme ve čtyřce vidět jen několik fází 3 elementárních čárů (oheň, led, blesk). Podobně na tom je i seznam zbraní, zbroje, lektvarů, jídla a podobně. Vynikající strom dovedností z trojky, který se doslova hlásil o opětovné použití je nahrazen,... ničím.

Hlavní průšvih je ale, jak jsem již nahoře naznačoval, v příběhu. Z hlavních hrdinů minulé trilogie se stali rádoby dědkové, kteří rádi radí našemu nesympatickému hlavnímu hrdinovi. Z Bezejmenného se stal Rhobar III, neboli "Zabil jsem Spáče, draky a porazil hordy orků, ale pak duševní duševní nemoc III". A hlavní záporačka ? Vlastně jsem doufal celý čas v nečekaný zvrat, kdy Pastevce zabije, rozhodně by to byl lepší konec příběhu, jaký je ve skutečnosti.

Optimalizace hry je katastrofální. Můžete se předem připravit na to, že i nejnižší grafická kvalita (která vypadá mimochodem dost otřesně) "žere" pomalu víc, jak nejvyšší kvalita ve Skyrimu. Kontinent Arcania, na které se Gothic IV odehrává, je vlastně průchodný jen ze cca. 40%, zbytek je jen pro iluzi hráčů. G3 mapa je daleko, daleko větší, myslím si, že kdybychom spojili všechny mapy z G2, tak by i on v rozloze vyhrál.

Co říct závěrem ? Už chápu, proč jsem dostal při nákupu tohoto propadáku v JRC zdarma Fish fillets II. Ono i ten mozkožrout je větší pařbou, jak Arcania. Nám fanouškům série Gothic nezbývá nic jiného, než tento hokus pokus ignorovat. Rozhodně hru nekupujte, ani nestahujte, jinak budete litovat ! Nedoporučoval bych to ani svému úhlavnímu nepříteli.

Artwork ke hře Arcania: Gothic 4

Obal hry Arcania: Gothic 4

Další obrázky hry Arcania: Gothic 4HODNOCENÍ HRY Arcania: Gothic 4 PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Arcania-Gothic-4-16300/" title="Hodnocení hry Arcania: Gothic 4"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Arcania%3A+Gothic+4&amp;platforma=pc" alt="Arcania: Gothic 4" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

16 %

Preferuji PC

46 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

18 %

Celkem hlasů: 8598


Hra Warthunder zdarma