Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her

Česká databáze her PC hryAge of Empires II: The Age of Kings (PC hra)


Age of Empires II: The Age of Kings

Age of Empires II: The Age of Kings

Vývojáři Ensemble Studios
VydavatelMicrosoft
Typ hrySamostatná hra
LicencePlacená hra - porovnat ceny eshopů
OdkazyOficiální stránky
ŽánrStrategie
MultiplayerSíť
EngineGenie Game Engine
Datum vydáníZáří, 1999
Hodnocení hry (88):
82%

HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
PEGI 12 PEGI 12 rating

Popis PC hry Age of Empires II: The Age of Kings
Pokračování Age of Empires přineslo výrazné vylepšení grafiky i hratelnosti. Hra se také specializuje na multiplayer, který dává hře ve své době určitou jedinečnost. Několik národů má mnoho různých jednotek, technologií i staveb. AoE pobaví při hraní ve více hráčích i dnes. (Přidal: TradeCZ)

Přidat komentář - ohodnoťte tuto hru

Bartyx - 4.3.2009  (Hodnocení: 90 %)
Jednoznačně nejlepší díl série a jedna z nejlepších RTS historie.

gameover - 18.10.2008  (Hodnocení: 85 %)
Lepší než jednička. Hlavně díky středověku.

Jeržik - 24.8.2008  (Hodnocení: 95 %)
Opus "Nepřekonaný" Magnus tvůrců z Ensemble Studios. Hra a velkým H, mocným R a úctihodným A, ze které si půjčovali a stále půjčují všichni, co se pokouší vytvořit skvělou hru. Někteří jen pár dobrých nápadů, jiní kopírují celý koncept. Na svou dobu revoluce, která posunula vývoj strategií úplně novým(a skvělým!) směrem a tvoří jasný důkaz toho, co dokáže na trhu i v myslích háčů způsobit takhle geniální hra. Ani po letech příliš neztrácí na lesku, kombinace skvěle kreslené 2D-3D grafiky, báječné animace, skvělé (znovu)hratelnosti, do té doby nevídané rozmanitosti, bezchybně jednoduchého a intuitivního ovládání a velmi vřelý přistup k hráčům - to tvoří spolu s vynikajícím multiplayerem hru, jenž se námi hráči nechala povýšit na kult a jehož síla bude slábnout jen hodně pomalu. A já jí to jen přeju. Chyby, které se vyskutují v každé hře jsou i zde, ale krom mrzké A.I. ve Skirmish a několika málo drobností, které navíc odstranil výborný datadisk, není o čem mluvit. 95%

Mbeast - 5.10.2008  (Hodnocení: 90 %)
Tehdy jedinečná záležitost, dnes výborná strategie, ze které mnohé podobné hry vycházejí. Určitě nejlepší díl série. 93%

sekacek - 13.4.2011  (Hodnocení: 75 %)
Esemble se vrací a to po druhé.

nipper - 18.8.2008  (Hodnocení: 100 %)
Jedna ze strategií, na které jsem vyrůstal. Srdcová záležitost.

Flippers - 24.8.2008  (Hodnocení: 90 %)
Hra kterou jsem hral asi 3 roky ( i s datadiskem ) druha strategie kterou jsem mel na pc..

In-počasí - 12.8.2008  (Hodnocení: 60 %)
Na tehdejší dobu výtečná hra - zejména pro multiplayer. Kampaně jsou mírně nudné - pořád dokola musíte stavět nové město (kampaň, ve které byste zpočátku měli ohromnou armádu a jen dobývali, je tu snad jen jedna).

baca12 - 10.5.2010  (Hodnocení: 95 %)
Ještě o kousek lepší než první díl. A dodnes tuhle hru "vykrádá" spoustu tvůrců RTS.

anfrene - 30.6.2010  (Hodnocení: 100 %)
Jendím slovem klasika. Jedna z prvních strategii co mě oslovila a taky první hra, u které sem vydržel do rána:-). Výborné zpracování, dobré kampaně.

kucndo - 11.7.2010  (Hodnocení: 95 %)
Jak již bylo řečeno, nejlepší díl série, grafika dokonalá na rok 1999, zvuky taky ujdou, s Umělou Inteligencí to už pokulhává, ale co si o tom budem povídat, jedna mých z nejoblíbenějších RTSek, kterou si rád zahraju i dneska!

maxXx - 13.7.2010  (Hodnocení: 85 %)
Dle mého názoru se nedá ani hovořit o plnohodnotném pokračování. Tvůrci pouze vzali původní AOE a vychytali ho dle návrhů hráčů které první díl bezesporu chytil za srdce...

Mafian - 3.8.2010  (Hodnocení: 80 %)
Skvělá hra. Nikdy mě sice nebavilo hrát kampaně, ale death-match jsem si užil.

sonic - 27.9.2010  (Hodnocení: 85 %)
Kampaň sice nebavila, zato náhodný hry/bitvy jsem si užíval... Hrál jsem to léta

LuckAss - 29.9.2010  (Hodnocení: 80 %)
dohrána kampaň za Skoty...

Ranger - 19.1.2012  (Hodnocení: 95 %)
BOŽÍÍÍ!!!!Nejlepší stragetická hra....

Flack007 - 21.12.2013  (Hodnocení: 75 %)
Pro mě nejhorší díl série. Prostě mě nejméně bavil, ikdyž samozřejmě se jedná o srdcovku, ale radši zvolím první díl.

TradeCZ - 27.5.2014  (Hodnocení: 85 %)
V HD verzi se hra může opět dostat do povědomí současné generace. Klasika!

Tomm01p - 11.7.2014  (Hodnocení: 85 %)
Absolutně nejlepší Age of Empires hra ze série. Body u mně ztratila pouze na příběhu který ani nebyl uveden jako celek a byl prostě špatný.

H34D - 25.7.2022  (Hodnocení: 95 %)
Rok 1999 považuji za jedno z nejlepších a nejsilnějších herních let, spousta skvostných a revolučních her vyšla v této době a jednou z nich je právě i Age of Empires II. Začnu hned z ostra – AoE II naprosto rozdrtila konkurenční RTS své doby, jako byla série C&C, Total Annihilation, Dune 2000 apod. Bokem zůstává stát jedině Starcraft, jakožto trošku jiný typ strategie (rychlejší, akčnější, menší důraz na budovatelství a hlavně multiplayerová modla). AoE II však nepokořila jen dosavadní hranice, ale stanovila i laťku natolik vysoko, že do dnešní doby ji není možno snadno přeskočit. A proč?

Strategické elementy – Jsou jednoduché, snadno pochopitelné pro běžného hráče a přitom se dá hodně přemýšlet taktizovat a dostávat se do hloubky. Těžíte 4 suroviny, což je optimální počet pro strategii s důrazem nikoli na rychlost, ale na budování infrastruktury. Stavba města je intuitivní, pohybujete se mezi čtyřmi „věky“, každý vám odemkne nové technologie a jednotky. Jednoduchost spočívá v tom, že hra působí „hladce“, jde vám se svojí logikou na ruku, každý pochopí, že je třeba posekat pár stromků, zasít pole, vyrobit pár vojáčků apod. Ovládání je také primitivní, jednotky se příliš „nemicrují“, zkrátka se pošle všechno do bitvy a ta dopadne dle kvality vaší a nepřátelské armády. Přitom pokročilejší hráči se nebudou nudit, můžou stále více a více přemýšlet o counterování jednotek kámen-nůžky-papír, mohou se soustředit na konvertování jednotek s mnichy, v úvahu pak přichází i pozice boje (naběhnout na lučištníky a obléhací stroje z boku, popř. do zad) a nakonec dojde i na to „micrování“. Abych přiblížil méně zkušeným hráčům, co tím myslím, představte si mou oblíbenou strategii – picknete mongoly a vycvičíte si armádu složenou jen z elitních mangudaiů, pokud na vás naběhne ekvivalentní (dle ceny, popř. počtu) armáda halapartníků, elitních velbloudů, nebo dokonce paladinů a vy se ani nehnete, pravděpodobně umřete velice bolestivou smrtí, ale když po každém výstřelu uděláte krok vzad, pak zase vystřelíte s tím, že každým krokem zabijete jednoho paladina, jste schopni vyhrát i souboje 1v2 hráči. Další level pak spočívá v přidání siege onagerů (vylepšený katapult), s jejichž microváním porazíte i 1v3 běžné hráče. Ani zde však užití strategie nekončí, ty nejvíce pro hry využívají fakt, že pohyb přes mapu v AoE II zabere nezvykle mnoho času, proto se vyplatí své vojenské budovy „proxovat“, neboli stavět je např. půl obrazovky od enemy báze a okamžitě mu tak obtěžovat těžící vesničany. Zkrátka od několikahodinového klikání v jedné hře až po intenzivní „profi“ strategie, to vše nabízí AoE II.

Další poznámky k možnostem hry – na první pohled vás AoE II zasype neuvěřitelným množstvím „ras“, resp. národů, nutno však podotknout, že odlišnosti typu zerg-protoss-terran zde rozhodně nenajdeme, národy se liší pouze jednou speciální jednotkou, menšími bonusy a několika uzamknutými výzkumy a jednotkami v technologickém stromě. Klíčovým faktorem pro výběr rasy bude pro 90% hráčů speciální jednotka, z nich u mě kraluje rychlý nájezdník, lučištník na koni – mangudai, hned za ním anglický longbowman a pak třeba byzantský cataphract. V týmových hrách naopak oceníte trochu jiný druh jednotek – válečné slony s nekonečnou výdrží, teutonské rytíře oplývající monstrózním armorem, popř. chu-ko-nu s rychlou sazbou damage. V profesionálních, rychlých hrách se naopak předpokládá, že se většinou k unikátním jednotkám nedostanete a národy se tedy volí podle bonusů – rychlejší výroba lučištníků nebo zlevněná pěchota nejlépe koresponduje s proxováním výrobních budov za stínem nepřátelské báze.

Technické zpracování hry – jsou hry, jejichž grafika jednoduše nerezaví ani po letech – Half-Life, Quake 3, Heroes 3 a Age of Empires II – z těchto mistrovských děl se vám kufr nezvedne ani po 15 letech. AoE II vypadá „realisticky“, hýří barvičkami, zachovává si přehled za každé situace (velice důležité) a ke všemu vám do uší pouští tematicky vhodnou a přitom i docela originální hudbu. AoE II je opus, který vřele doporučuji zapařit i dnes!

Screen ze hry Age of Empires II: The Age of Kings

Screen ze hry Age of Empires II: The Age of Kings

Screen ze hry Age of Empires II: The Age of Kings

Další obrázky hry Age of Empires II: The Age of Kings

Trailer

Další videa hry Age of Empires II: The Age of KingsHODNOCENÍ HRY Age of Empires II: The Age of Kings PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/pc/Age-of-Empires-II-The-Age-of-Kings-7908/" title="Hodnocení hry Age of Empires II: The Age of Kings"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Age+of+Empires+II%3A+The+Age+of+Kings&amp;platforma=pc" alt="Age of Empires II: The Age of Kings" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Nejnovější obrázky

It Takes Two
Enlisted
Enlisted
Enlisted
Enlisted

Anketa

Plánujete pořízení nové konzole?

Ano, PlayStation 5

20 %

Ano, Xbox Series X

13 %

Ano, Nintendo Switch

9 %

Ne, vystačím si s PC

37 %

Ne, hraji na mobilu

21 %

Celkem hlasů: 867


Hra Warthunder zdarma