Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Borderlands

Borderlands

Hodnocení PC 77%
Hodnocení PS3 73%
Hodnocení Xbox 360 85%
Typ hrySamostatná hra
ŽánrRPG
Popis hry Borderlands
Akční sci-fi RPG kombinuje to nejlepší ze stříleček z vlastního pohledu s možností upravit si hlavního hrdinu dle svých představ. Kromě toho hráč usedne do futuristických vozidel a bude se prohánět po rozlehlých planinách jako v závodní hře.
Příběh je zasazen do post-apokalyptického prostřed ... (Zobrazit celý text)

  • Komentáře

daveva - 31.10.2009  (Hodnocení: 70 %)
Skvělá hra se skvělým a konečně pořádným CO-OPem. Nejsem sice moc daleko, ale zatím jsem nadšený, pokud se to nezmění hodnocení zůstane takové. Co se týče grafiky, tak podle mě k té hře sedí, ale pokud se vám nelíbí, tak si dejte 10% z hodnocení dolu. //edit: Stereotyp :). Po čase mě to přestalo bavit, je to škoda, ale nic s tím neudělám.

Buster - 30.10.2009  (Hodnocení: 75 %)
Skvělá akční oddychovka, která je na první dojem sice fantastická, ale postupem času nudí. Úkoly jsou v podstatě pořád stejný a nulová komunikace s okolnim prostředim (hlavně nulová zničitelnost) dojem ještě snižujou. Atmosféra hry je docela dobrá a výbornej hudební doprovod zrovna tak. Všechno je to taková veselejší a vtipnější verze Falloutu, kterej byl ovšem mnohem zábavnější, chytlavější, příběhově vychytanější a hlavně vážnější a i když si Borderlands na nic nehraje, tak si víc než 70% nezaslouží.

DoNNoR - 11.12.2010  (Hodnocení: 80 %)
Je to hodně zajímavý nápad s tou jejich grafikou..nemám k tomu ani moc výčitek hrálo se mi to dobře bavilo mě to atd... ale mise jsou stereotipní a oblasti se mi zdají moc hudé ale je to hodě dobrá hra.... 80 %

sekacek - 30.10.2009  (Hodnocení: 85 %)
Pripomina to prostredi faloutu i engin je stoho prostredi akorat ta kreativa ktera je podobna jako mel princ of persie je to zajimavy titul ktery urcite potesi.Dostal sem se uz i k vozu a je to zatim napinave.

V3nom - 1.12.2009  (Hodnocení: 70 %)
Zajímavá hra, jenž mě na pár hodin chytla, ale musím se přiznat, že už mě přestala bavit a od nějákého 17 lvl je to pořád to samé, ale určitě se najdou lidé kterým věci, jenž mě vadí, nevadí a budou spokojeni.

Fandar - 7.7.2010  (Hodnocení: 70 %)
Trochu scifi, lehce fantasy, kýbl humoru a špetka atmosféry z apokalypsy, to mě prostě bere. Grafika je zajímavě provedena (hraju na slabým pc !) a hratelnost pohodová. //edit: Stereotyp opravdu přišel a to jsem se sotva dostal z první lokace. :-( Ale 70% nechávám.

Zewotanus - 30.1.2014  (Hodnocení: 100 %)
Pro mě je tahle hra takové FPS diablo. Podobný systém. Skvělá hratelnost. A tuny zbraní.

Chrobak - 14.7.2014  (Hodnocení: 80 %)
Borderlands je skvělým mixem přímočaré střílečky a RPG v líbivém komixovém hávu, bohužel po nějakém čase již nepřichází nic nového a hře v daný moment nepomůže ani nevýrazná příběhová linka. Přesto se jedná o velice zábavný kousek.

Tomm01p - 12.10.2016  (Hodnocení: 80 %)
Každá láska někdě začíná, že? U mě začala láska k Borderlands v moment, kdy jsem vystřelil svou první kulku v této hře. První díl Borderlands, mé nejoblíbenější herní série, je výbornou akční střílečkou z prvního pohledu. Vtipný příběh, krásná grafická stylizace, zábavná hratelnost. Bohužel má, jako ostatně všechno, nějaké chyby. Ta první tkví v naprosto šíleném respawnu nepřátel, kteří se vám při opatrnějším postupu mohou doslova "spawnout do zad." Další body jsem strh za několik maličkostí, které jsou v pokračování vyrešeny lépe (statistiky zbraně atd.)
Sice mi nakonec vyšlo jen 80%, ale i tak je první Borderlands výbornou hrou stojící za zahrání.

jin.jim - 30.4.2019  (Hodnocení: 65 %)
Než jsem Borderlands zapnul, očekával jsem od něj něco zcela jiného, totiž koridorovku s nějakým tím příběhem. Po chvilce zahrání jsem ale zjistil, že takový Borderlands rozhodně není.

Grafická stránka je zde asi jedním z nejzajímavějších lákadel, komixová stylizace navýšila popularitu o několik úrovní výš, než kdyby se jednalo o hru v obyčejném grafickém kabátku. Ale bohužel to je asi tak jediné, co mohu říct dobrého o grafické stránce hry.
Místo toho, aby se vývojáři pořádně zaměřili na pár lokací a vypiplali je do detailu, je hráčům nasázana hromada, sic různorodých a otevřenějších, ale na obsah naprosto chudých lokací, po kterých se rádi projdete poprvé, podruhé, možná potřetí, ale potom, dovolí-li to portál, budete cestovat z jedné lokace do druhé přes rychlé cestování. A že to je zábavnější a rychlejší, než projít/projet třeba 5 lokací s neustále dokola se respawnujícími nepřáteli.
Nicméně při porovnání s podobným a novějším RAGE je tady prostředí zpracováno rozhodně lépe. A pochválit musím i jednotlivé postavy, kterých ač není zas tolik (to je v tomto případě dobře), jsou odlišné, dobře navržené a třeba takovej Scooter mi sedí v hlavě doposud. To samé mohu říct i o nepřátelích, kdy mě hodně zajímalo, který z nich je vlastně ten na obalu hry. A když na mě vyběhl malej chlápek s brokovnicí, která ho při každém výstřelu odhodila na záda, nemohl jsem si nevzpomenout na podobně vtipnou scénu z filmových Pirátů z Karibiku. Pochvala patří i různorodosti nepřátel nelidských.

Zvuková stránka mi nepřišla příliš výrazná, dabing ok, leč by tedy hlavní postava mohla namluvit něco víc, než jen pár hlášek, pochválit musím Claptrapa, jehož hlas byl podmanivý a hlášky (zpočátku, než se začaly opakovat), byly dobré: "Look at me, I´m dancing, I´m dancing."

Hratelnostně je na tom, jak už zde psala většina, opravdu bídně. Po zapnutí se budete bavit, říkat si, že je to docela super, že je to i výzva utkávat se s nepřáteli na vyšších úrovních atd., ale po pár levelech a úkolech zjistíte, že se jedná o stále to samé dokola. Není zde žádná inovace, prostě dojeď, vystřílej, znič, vrať se. Chudost prostředí, nemožnost všude jet autem (to je totiž narozdíl od chození přes nepřátelské kempy pořád zábavné), dokola se respawnující nepřátelé, po vypnutí hry nutnost jít celou lokaci znovu atd., to vše se podílí na nesmírné stereotypnosti.
Jediné, co mě pak už bavilo, bylo střílení z rozličných, už vymakanějších, zbraní (kterých je opravdu hodně), boje proti bossům a ježdění v autě.

Příběh, to je kapitola sama o sobě, ono zde totiž ani nemáte pocit, že zde nějaký je. Na začátku je naznačeno, ať pomáháte okolí, jinak nepomohou Vám, což hráče navnadí, ale pak zjistíte, že to zas tak zásadní dopad mít nebude, krom toho, že se pak prokoušete k dalším misím nutným pro postup v "příběhu" v honbě za Vaultem. A upřímně řečeno, od Vaultu jsem očekával daleko víc, jen ten boss potěšil.
Mise jsou už poměrně brzy na jedno brďo, byť jsou doplněny různým příběhovým pozadím, a je nutné je plnit, jak hlavní, tak vedlejší, abyste měli požadovanou úroveň na další příběhovou misi, jinak byste proti nepřátelům příliš neobstáli.

S technickou stránkou nebyl problém snad nikde, občas došlo k zaseknutí auta o neviditelnou překážku, jednou se mi povedlo zapadnou mezi kameny tak šikovně, že se odtamtud nedalo vylézt a nezbylo tak, než se odpalovat raketometem a nechat se připravit o hromadu výdělku, ale jinak vše běželo, jak má.

SHRNUTÍ: Upřímně, od Borderlands jsem čekal více, zpočátku hra příjemně navnadí na to, že by mohla být nějakým způsobem inovativní, ale nakonec sklouzne do hlubokého, dlouhotrvajícího stereotypu, v němž musíte splnit takřka všechny mise (hlavní i vedlejší), abyste se mohli v příběhu někam hnout.
Kladně hodnotím snad pouze grafickou stránku, modely postav, Claptrapa, různorodost zbraní a ježdění. Na druhé straně jsou bohužel chudé, nudné lokace s neustálými respawny nepřátel, nevýrazný příběh s nic moc zakončením, nevýrazné postavy a hlavně silný stereotyp.

rostas - 18.2.2014  (Hodnocení: 95 %)
Neotřelá, neokoukaná, zábavná... co víc dodat


Komentáře ke hře lze přidávat na kartách této hry pro konkrétní platformy.
  • Obrázky ze hry

Screen ze hry Borderlands

Screen ze hry Borderlands

Screen ze hry Borderlands

Galerie obrázků ze hry Borderlands. Všechny screenshoty hry Borderlands naleznete u konkrétních karet platforem této hry. Obrázky ke hře lze přidávat na kartách konkrétních platforem této hry.

  • Video ze hry

Videorecenze od Tiscali Games

Video ze hry Borderlands. Všechny trailery, videorecenze nebo jiná videa ze hry Borderlands naleznete na konkrétních kartách platforem této hry. Videa ke hře lze přidávat na kartách konkrétních platforem této hry.HODNOCENÍ HRY Borderlands PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/hra/Borderlands-4876/" title="Hodnocení hry Borderlands"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Borderlands" alt="Borderlands" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Sledujte nás

Nejnovější obrázky

Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76
Fallout 76

Soutěž s CDH.cz

Anketa

Plánujete nákup nové herní konzole?

Plánuji koupit XBOX ONE

16 %

Preferuji PC

46 %

Vystačím si se starší konzolí

12 %

Preferuji jiné stroje :)

9 %

Plánuji koupit PS4

18 %

Celkem hlasů: 8593


Hra Warthunder zdarma