Titanfall

CDH.cz - hry na PC, PS, XBOX - Česká databáze her


Battlefield V

Battlefield V

Hodnocení PC 58%
Hodnocení PS4 75%
Hodnocení Xbox One -
Typ hrySamostatná hra
Žánrstřílečky
Popis hry Battlefield V
Vstupte do největšího konlifktu, které kdy lidstvo zažilo v Battlefield V, který se vrací ke kořenům série do nikdy neviděné části druhé světové války. Čeká na vás skvělý multiplayer a mody jako rozsáhlý Grand Operations nebo kooperativní Combined Arms a nebo se staňte svědky válečného dramatu ve Wa ... (Zobrazit celý text)

  • Komentáře

jin.jim - 12.1.2019  (Hodnocení: 70 %)
!RECENZE OBSAHUJE SPOILERY Z KAMPANĚ!

Battlefield 1 nastalil laťku pěkně vysoko, nejen díky neotřelému prostředí první světové války, ale i díky poměrně realistickému zpracování zahrnující v sobě perfektní grafiku, výborně zpracované zvuky a hlavně uvěřitelné postavy a jejich příběhy. Jak je na tom díl s tematikou nejhorší války v dějinách lidstva?

Grafická stránka se na pohled povedla na jedničku, ale to opravdu jen na pohled, z neznámého důvodu vývojáři vsadili na otevřenější úrovně, kde vidíte i do dáli, kam nemůžete, na tom by nebylo nic podivného, kdybyste se (např. při pohledu z věže na letišti) nepodívali do dáli pár desítek metrů a neviděli tam kostičkované pozadí jak z dob PS2. V porovnání s okolím to působí jako pěst na oko a zbytečně to kazí výsledný dojem.
Další vadou na kráse je "statická" grafika, která příliš nereaguje na hráčovo chování. Ano, destrukce tu v nějaké (i když v docela omezené) míře pořád je, šlápoty taktéž, stopy od aut většinou taky, ale když před sebou máte hromadu sněhu, do které najedete autem, a přejedete přes ní jak přes asfaltovou cestu... Je to detail, ale ve výsledku to působí poněkud podivně.
Co se týče modelů jednotlivých postav, tak mohly být rozhodně různorodější, neboť těch pár modelů se poměrně brzy přejí. Zato jsou však zpracovány velmi pěkně a do posledního detailu.
Avšak pokud pominu tyto výtky, je grafika zvládnutá opět na jedničku a působí velice pěkně.

Ozvučení zbraní je opět zvládnuto dobře, dabing se povedl na výbornou, jen škoda, že ve hře nezazní žádná větší známka toho, že opravdu bojujete proti nacistům a ne jen proti nějakým vojákům nosícím jejich uniformy.

Nejdůležitější je ovšem hratelnost, která se povedla i nepovedla. Společně s většími úrovněmi přichází i větší volnost, někdy možná až moc na takovou hru, takže i možnost výběru postupu, a zde je hlavní kámen úrazu. Po mapách, v nichž se mise odehrávají, se vždy nachází několik cílů, které musíte zničit/zabít nebo nějak jinak splnit. Ale když jdete k jednomu z nich a chystáte se potichu ostřelovat samostatně stojící vojáky, a najednou i po pěkném headshotu spadne maximálně helma a voják do vás začne pálit, je něco špatně. Naštěstí se mi tento neduh stal pouze v misi na letišti.
Dalším rozporuplným, na druhou stranu však realističtějším rozhodnutím vývojářů je příliš rychlé změny pozic u vojáků. Nestihnete ani dojít k jednomu z nich a už se otočí a začne do vás pálit. Nebo má příliš velké zorné pole vidění a zase do vás začne pálit, nebo přinejmenším pátrat. Naštěstí je možné ho rychle umlčet a někdy tak situaci zachránit, jen aby se to samé opakovalo u dalšího a vy jste radši vzali samopal a cestu si prostříleli, aniž byste toužili po zničení alarmů. Tomu všemu napomáhá i fakt, že sice rozstřílíte partičku deseti nacistů v jednom táboře, ale v táboře o padesát metrů dál to působí, jako by se nic nestalo. Prostě jedete odznova, i když by byl hluk slyšet široko daleko. Jestli je to dobře či špatně, ať si každý rozhodne sám, jen to působí podivně.

Co se týče té druhé strany - tedy střílení - tak ta už je o něco větším požitkem, ale nějak se to nedokázalo vyrovnat B1.
Ke hratelnosti přispívá i různorodost misí. Zatímco v prvních Betách jste v jedné misi létali, v dalších jezdili na koni, tankem atd., tak tady se ve všech jenom běhá (výjimkou přídavná kampaň za Němce, čemuž se budu věnovat níže), ale na druhou stranu je možno si na mapě vzít auto a jet z bodu A do bodu B, vystřílet to tam, a pak zase do bodu C. K tomu si připočítejte ne zrovna vydařenou UI nepřátel, i když od dob prvního Bad Company ušla UI Battlefieldských nepřátel pěkný kus.
Mise jsou brzy na jedno brďo, což by ani tak nevadilo, kdyby dával smysl alespoň příběh jednotlivých kampaní.

Jsou celkem 4 kampaně (nepočítaje prolog). Jako nejvydařenější z nich se mi jevila právě ta za Němce. Ani tady se nevyhneme tomu, že Němci jsou zobrazeni jako ti špatní, ale je jim dodána (konečně!) špetka lidskosti. V této kampani se hráč ujme tankových otěží obávaného Tigeru, jen aby byl jedním z posledních, kdo se postaví na odpor proti blížícím se spojeneckým jednotkám. Kampaň to byla vydařena jak hratelnostně, kdy získáte tu moc všechny rozstřílet svým obávaným Tigerem, tak hlavně příběhově!
V této kampani vystupuje posádka, v níž je několik zcela odlišných jedinců - jak fanatik, tak pochybovač, jak realista, tak idealista ztrácející iluze. A když stanete v poslední bitvě proti několika jednotkám spojeneckých tantů, abyste zvítězili a dobrali se k neskutečně vydařenému emotivnímu konci, tak ve vás pravděpodobně zanechá silný prožitek. Škoda jen té krátkosti hodiny až hodiny a půl.
Na druhou stranu jsou zde kampaně, které hratelnostně zůstávají v průměru, a příběhově zcela pokulhávají. Třeba mnohými chválená norská kampaň, kde i přes to, že vás shodí z mostu na místy zasněženou, několik metrů pod vámi vzdálenou skálu, z níž se skutálíte, omdlíte, ležíte v mrazu, pak vstanete, pokračujete, cestou zabijete X nacistů, párkrát se ohřejete u ohýnku a pak se znovu šťastně shledáte, aby se zase všechno nelogicky pokazilo (Proč by Němec váhal s tím, jestli postřelit ženskou, ať už sebevíc důležitou, když má poblíž sebe granát, kterým vyhodí celou posádku lodi, včetně sebe, do vzduchu?). Tato kampaň mi přišla jako nejvíc nelogická a zcela tak zkazila dojem z okouzlující norského prostředí. A ani kampaň, kde jste vsazeni do vězení coby muž odmítající jít bojovat, a jen se zavřou dveře od cely, a už křičíte, že jdete radši do války.. Jako vážně? Nešlo aspoňu udělat malou vsuvku, nebo napsat "O pár týdnů později..."?
Poslední kampaň s názvem Tirailleur byla taky velice dobrá, a s jednotlivými vojáky, odhodlanými bojovat nejen za svobodu národa, ale i za svou svobodu, svou čest a respekt, se nešlo neztotožnit.

Technická stránka se povedla, sem tam zaseknutý mrtvý voják točící se kolem sloupu je spíše k pobavení než k naštvání, a nic závažnějšího, co by hru kazilo, jsem neobjevil. Framerate celou dobu běžel pěkně a neklesl do nehratelných čísel.

SHRNUTÍ:
Battlefield V měl být očekávaným nástupcem Battlefildu 1, jen by se musel více zaměřit na to, v čem první Battlefield vynikal - totiž na uvěřitelný příběh a s ním související postavy. Tehdy by ani tolik nevadila kratší délka, pokud by byla radost si hru zopakovat. Takhle, když příběh nedává v mnoha případech smysl a je zbytečně přehlcený "vau" efekty, tak to zde působí jako pěst na oko. K tomu i stále špatná UI, menší různorodost misí, nedotažené otevřené úrovně, grafika pěkná víceméně jen na pohled a i jakási cenzura, kdy ani jednou nezazní slovo typu "Nazis" nepřidávají hře na hodnocení.
Na druhou stranu je třeba pochválit krásně zpracované modely, grafiku (dokud se nezaměříte na detaily, např. pohled do dálky), pěkné ozvučení, druhoválečnou tematiku, méně známé příběhy a z nich takřka dokonalé zpracování příběhu osádky Tigera a kampaně Tirailleur.

proxyserver1911 - 24.1.2019  (Hodnocení: 0 %)
Eine große katastrofe... Milé EA a Dice, jděte se svým vývojářským týmem už jednou konečně do prdele! Tohle je největší urážka druhoválečných her vůbec, i Wolfenstein 3D byl historicky přesnější než tohle. Parodie na WWII BJ Blazkowicz hadr. Politická korektnost, neomarxismus a Patrik Sedřelkund v jednom dokázali vytvořit něco, co by mělo být všem hráčům s IQ více než 70 nepřístupno. Kampaň je superkrátký bullshit proložený výše zmíněnou metlou lidstva, MP taky nestojí za nic, nic v této hře neodpovídá ani za mák realitě. Nic. Ani posrané uniformy. A holografická mířidla na zbraních? To jako vážně? A vyjádření PS, že ti, co nadávají na cokoliv v této hře ( a oprávněně ) jsou nevzdělaní, protože se to opravdu stalo a vše odpovídá skutečnosti snad ani nestojí za komentář. NEHRAJTE TO!!! Ušetřete si ty prachy a kupte si třeba koloběžku. Bude to rozumněji utracené jmění...


Komentáře ke hře lze přidávat na kartách této hry pro konkrétní platformy.
  • Obrázky ze hry

Screen ze hry Battlefield V

Screen ze hry Battlefield V

Screen ze hry Battlefield V

Galerie obrázků ze hry Battlefield V. Všechny screenshoty hry Battlefield V naleznete u konkrétních karet platforem této hry. Obrázky ke hře lze přidávat na kartách konkrétních platforem této hry.

  • Video ze hry

Battlefield V Definitive E

Video ze hry Battlefield V. Všechny trailery, videorecenze nebo jiná videa ze hry Battlefield V naleznete na konkrétních kartách platforem této hry. Videa ke hře lze přidávat na kartách konkrétních platforem této hry.HODNOCENÍ HRY Battlefield V PRO VÁŠ WEB


CDH.cz
<a href="https://www.cdh.cz/hra/Battlefield-V-48542/" title="Hodnocení hry Battlefield V"><img src="https://www.cdh.cz/api.php?hra=Battlefield+V" alt="Battlefield V" width="160" height="31"></a>


Přihlaste se

Jméno:
Heslo:
Pamatovat

Nejnovější obrázky

State of Survival
State of Survival
State of Survival
State of Survival
State of Survival

Anketa

Plánujete pořízení nové konzole?

Ano, PlayStation 5

19 %

Ano, Xbox Series X

12 %

Ano, Nintendo Switch

8 %

Ne, vystačím si s PC

38 %

Ne, hraji na mobilu

23 %

Celkem hlasů: 1125


Hra Warthunder zdarma